اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس می‌شود!

اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس می‌شود!

اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ظهر 26 خرداد ماه سال جاری محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برپایی مراسم تدوین سند موسیقی، گفت: به زودی اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس خواهد شد. به گفته این فرد مسئول، سند ملی هنر و معماری تصویب شده و هفته آتی ابلاغ نهایی خواهد شد. برای اطلاع از جزییات خبر تأسیس اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد که در مراسم تدوین سند موسیقی مطرح شد با ما در چیدانه همراه باشید.

سرویس خواب بالسا

خبر از رسیدگی به هنر معماری به مانند موسیقی

محمدمهدی اسماعیلی گفت: در شورای عالی هنر نماینده وزارت آموزش و پرورش و دیگر نهاد‌های آموزشی، چون وزارت علوم، تحقیقات و آموزش حضور دارند. این نمایندگان هم در تدوین سند ملی موسیقی دخیل بودند. در حال حاضر خود وزارت علوم هم کارهایی، چون شورایی برای فعالیت‌های فرهنگی، پیش‌بینی و درصد اعتباراتی نیز مشخص کرده است. از سال قبل این اتفاق افتاده و امسال هم ادامه خواهد داشت. ما حتی در جشنواره فجر سال گذشته تلاش کردیم بعد از چندین سال که تئاتر دانشگاهی برگزار نمی‌شد، بخشی در تئاتر فجر برای تئاتر دانشگاهی در نظر گرفته شود. این اتفاقات در بخش‌ها و حوزه‌های دیگر مانند حوزه هنر معماری نیز رخ خواهد داد.

مطلب پیشنهادی: راز خنک نگه داشتن برج خلیفه در گرامی طاقت فرسای دبی! 

خبر از رسیدگی به هنر معماری به مانند موسیقی

تأسیس اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت:‌ امسال برای نخستین بار جشنواره فجر هنر و معماری را برگزار خواهیم کرد. و سند ملی هنر و معماری را تصویب کرده و هفته آتی ابلاغ نهایی خواهد شد. گام بزرگ برای معماری در حوزه هنر این است که بدانیم معماری تنها در قالب عمران، صنعت و اقتصاد تعریف نمی‌شود، بلکه بعد هنری وجه شاخص این حوزه است. ما این مسئله را در معاونت هنری مطرح کرده و به زودی اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: تایید طرح جامع کلان‌شهر اصفهان با رویکردی نوین!

تأسیس اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تدوین سند موسیقی و حل مسائل و مشکلات اصحاب موسیقی

اسماعیلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اضافه کرد: در کنار دستگاه‌های دیگر دولتی، حوزه صنف هم به‌عنوان عضو اصلی فرآیند تدوین سند موسیقی در نظر گرفته شد. این یک سند جامع است که همه بخش‌های اقدامات اجرایی و همین‌طور توجه به موسیقی اقوام، محلی و مقامی در قالب فعالیت‌های بین‌المللی را در بر می‌گیرد. یک نگاشت نهایی هم آماده شده که به زودی به تصویب شورا خواهد رسید. تلاش شده مسائل و مشکلات اصحاب موسیقی که تا به حال نسبت به آن‌ها نگرانی داشتند، در این سند در نظر گرفته شود.

وی همچنین اظهارداشت: پیش از عید نوروز، یکی از هنرمندان عرصه موسیقی گلایه کرده بود که تهیه‌کننده نیست و کسی سراغ پیشکسوت‌ها نمی‌آید. برنامه ریخته شد که فضای بنیاد رودکی و تالار وحدت بیش از پیش به پیشکسوتان اختصاص یابد. در این زمینه کار با استاد مختاباد آغاز شد و به زودی استاد سراج هم اجرا خواهند داشت. خلاصه تقویم مشخصی برای حضور بزرگان موسیقی در نظر گرفته شده تا فرصت کار جدی داشته باشند.

تدوین سند موسیقی و حل مسائل و مشکلات اصحاب موسیقی

و در آخر

به گفته محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برپایی مراسم تدوین سند موسیقی، به زودی اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد تأسیس خواهد شد. وی افزود امسال برای نخستین بار جشنواره فجر هنر و معماری برگزار خواهد شد. همچنین سند ملی هنر و معماری تصویب شده و هفته آتی ابلاغ نهایی خواهد شد.

برای اطلاع از دیگر اخبار روز معماری ایران، مطلب مسجد جامع ساوه ثبت جهانی می‌شود؟ / اقدامات مرمتی مورد نیاز را از دست ندهید.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه