راز خنک نگه داشتن برج خلیفه در گرامی طاقت فرسای دبی! + ویدئو

راز خنک نگه داشتن برج خلیفه در گرامی طاقت فرسای دبی! + ویدئو

داستان ساخت و ساز و امکانات بلندترین برج‌های دنیا با ساختمان‌های معمولی و کوچک فرق دارد. شاید برای شما هم سوال باشد که برج‌های بلندی مانند برج خلیفه دبی چگونه خنک می‌شوند. در این مطلب ویدئویی از تکنولوژی به کار رفته در این برج برای خنک شدن را ببینید.

نوژا دیزاین

برج خلیفه، بلندترین برج دنیا

حدود 14 سالی می‌شود که عنوان بلندترین برج دنیا را از آن خود کرده است. این برج 828 متر ارتفاع دارد و فضاهای آن شامل آپارتمان‌های مسکونی، دفتر اداری و هتل است. برج خلیفه توسط آدریان اسمیت و شرکت SOM آمریکا طراحی و اجرا شده است. طراحان این برج از تکنولوژی جالبی برای درامان ماندن فضای داخلی این برج از گرمای سوزان دبی استفاده کرده‌اند.

سرویس خواب بالسا

 

خنک کردن برج خلیفه در گرمای بیابانی

وقتی ازتکنولوژی خنک نگه داشتن برج خلیفه صحبت می‌کنیم، منظور استفاده از وسایل سرمایشی نیست! پنجره‌های این برج ساختاری دارند که باعث جلوگیری از ورود گرمای زیاد نور خورشید به فضای داخلی برج می‌شوند. لایه بیرونی پنجره‌های برج خلیفه، با یک لایه نازک فلزی پوشیده شده است. این لایه باعث منحرف شدن اشعه ماروابنفشی که ساختمان را گرم می‌کند می‌شود. همچنین شیشه درونی برج دارای یک لایه نازک نقره است که از ورود اشعه مادون قرمز به داخل جلوگیری می‌کند.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه