بخاری هالوژنی، پنکه‌ای با باد گرم!

بخاری هالوژنی، پنکه‌ای با باد گرم!

به قلم: سمانه زارعی

انواع مختلفی از لوازم گرمایشی در فروشگاه‌ها وجود دارد. از بخاری‌های برقی کوچک گرفته تا اسپیلت و بخاری و رادیاتور. که هریک از آنها مزایا و معایب خود را دارند. یکی از این وسایل گرمایشی بخاری هالوژنی است که مانند یک پنکه عمل می‌کند ولی با باد گرم!. در این مطلب از چیدانه با بخاری هالوژنی بیشتر آشنا شوید.

تابلو فرش ریحان

بخاری هالوژنی چیست؟

بخاری هالوژنی، نوعی بخاری برقی است که از مجموعه لامپ هالوژنی و فن تشکیل شده است. لامپ هالوژنی گرمای این بخاری را تامین می‌کند و به وسیله فن، گرما به بخش‌های دورتر پخش می‌شود. بعضی از انواع بخاری هالوژنی ظاهری شبیه به پنکه دارند، با این تفاوت که به جای سرما، گرما را منتشر می‌کنند. بخاری‌های هالوژنی در ابعاد و اندازه مختلف وجود دارند. بخاری هالوژنی زمینی و بخاری پایه‌دار از انواع رایج این مدل از بخاری‌ها هستند.  این نوع بخاری را می‌توان با ریموت کنترل کرد.

مطلب پیشنهادی: کاور رادیاتور، چطور شوفاژ زشتمان را مخفی کنیم؟

 

مزایا و معایب بخاری هالوژنی

بخاری هالوژنی مزایا و معایبی دارد که بهتر است قبل از تهیه این وسیله آنها را بدانید.

مزیت‌های بخاری هالوژنی

  • قابلیت جابه‌جایی راحت
  • دارای راندمان گرمایی مناسب
  • راه اندازی و استفاده آسان
  • ایمن و قابل استفاده در هر مکانی

معایب بخاری هالوژنی

به طور کلی بخاری‌های برقی، برق زیادی مصرف میکنند. در مورد بخاری هالوژنی هم همینطور است. بعضی از انواع بخاری‌های هالوژنی مصرف برق بالایی دارند که جزو معایب آن محسوب می‌شود. اگر قصد خرید بخاری هالوژنی را دارید، انواع بخاری هالوژنی کم مصرف را تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی: قیمت انواع بخاری، بهترین گزینه برای مصرف کمتر انرژی!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه