دکوراسیون لوکس خانه با کاغذ دیواری طلایی!

دکوراسیون لوکس خانه با کاغذ دیواری طلایی!

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

سال‌هاست کاغذ دیواری یکی از متریال پرطرفدار برای پوشش دیوارها شده است. بخشی از رنگ و لعاب یک خانه برای اینکه شیک و ساده باشد، یا دکوراسیونی کلاسیک و مجلل داشته باشد، به رنگ و طرح کاغذ دیواری ارتباط دارد. در این مطلب در مورد یکی از انواع کاغذ دیواری‌های پرطرفدار یعنی کاغذ دیواری طلایی صحبت خواهیم کرد.

سرویس خواب بالسا

 

کاغذ دیواری مشکی طلایی

کاغذ دیواری طلایی در دکوراسیون

با اینکه عاشق رنگ طلایی هستید و تصمیم گرفته‌اید دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری طلایی بپوشانید، اما لازم است چند دقیقه وقت بگذارید و نکته‌های انتخاب و خرید کاغذ دیواری طلایی را بخوانید تا از خرید خود مطمئن باشید:

سبک طراحی دکوراسیون: با اینکه کاغذ دیواری طلایی مناسب خانه‌های کلاسیک و مجلل است، ولی انواعی از آنها را می‌توان برای خانه‌های مدرن انتخاب کرد. دکوراسیون با کاغذ دیواری طلایی، فضایی مجلل و گرم برای شما می‌سازد.

ابعاد و اندازه خانه: کاغذ دیواری طلایی بهترین انتخاب برای فضاهای بزرگ است. مخصوصا اگر طرح‌هایی با گل و نقش بزرگ داشته باشد. ولی برای فضاهای کوچک طرح‌های مدرن و ساده‌تر مناسب هستند.

نورگیری فضا: رنگ طلایی، فضا را پرنور و روشنتر می‌کند، پس می‌توانید با خیال راحت آن را برای فضای کم نور انتخاب کنید. مخصوصا اگر کاغذ دیواری طلایی با ترکیب رنگ سفید باشد.

کیفیت کاغذ دیواری طلایی: اغلب کاغذ دیواری‌های مجلل و لوکس، کیفیت بالایی دارند. در هنگام خرید به قابل شستشو بودن و کیفیت و دوام آن دقت کنید.

قیمت کاغذ دیواری طلایی: در ابتدا میزان بودجه خود برای تهیه کاغذ دیواری را در نظر بگیرید. هرچه مساحت دیوارها بیشتر باشد بودجه بیشتری برای تهیه کاغذ دیواری لازم است.

فضای مدنظر برای نصب کاغذ دیواری: مهم است که کاغذ دیواری طلایی را برای کدام دیوار منزل می‌خواهید. کاغذ دیواری طلایی یک انتخاب عالی برای فضای پذیرایی است. اما طرح‌های ساده‌تری برای طراحی یک اتاق خواب و یا نشیمن هم وجود دارد.

هماهنگی با وسایل دیگر منزل: در چیدمان منزل با کاغذ دیواری طلایی به هماهنگی رنگ و طرح بین وسایل خانه و کاغذدیواری منزل دقت کنید. بهتر است اگر فرش و پرده‌ها پرنقش و نگار هستند، کاغذ دیواری ساده‌تر باشد. اگر مبلمانی ساده دارید، دست شما برای انتخاب کاغذ دیواری پرنقش آزادتر است.

مطلب پیشنهادی: نگاهی به آلبوم کاغذدیواری و معرفی برندهای معتبر ترک و اروپایی

 

کاغذ دیواری طلایی

انواع کاغذ دیواری طلایی

همانطور که گفتیم، کاغذ دیواری طلایی می‌تواند طرح و نقش مختلفی داشته باشد. در ادامه با انواع کاغذ دیواری طلایی آشنا شوید:

  • پوسترهای سه بعدی گل طلایی: پوسترها برای نصب روی یک یا دو بخش از دیوار کاربرد دارند. پوستر گل طلایی را می‌توانید روی دیوار پشت تلویزیون و یا دیوار اصلی پذیرایی نصب کنید تا در مرکز توجه باشد.
  • کاغذ دیواری پتینه: طرح‌های پتینه کاغذ دیواری برای دکوراسیون کلاسیک و مدرن کاربرد دارند. این مدل از کاغذ دیواری چندین سال است که جزو کاغذ دیواری‌های پرطرفدار است.
  • کاغذ دیواری طلایی ساده: اگر عاشق رنگ طلایی هستید ولی دکوراسیون ساده را می‌پسندید، انتخاب کاغذ دیواری طلایی با طرح ساده انتخاب خوبی برای شماست.
  • کاغذدیواری راه راه طلایی: بافت و نقش کاغذ دیواری در بزرگ و کوچک نشان دادن فضا تاثیرگذار است. کاغذ دیواری راه راه طلایی اگر راه‌هایی عمودی داشته باشد، باعث بلند نشان دادن سقف خانه می‌شود. این نوع کاغذ دیواری را می‌توانید در دیوار پشت تلویزیون و یا فضای نهارخوری استفاده کنید.
  • کاغذ دیواری داماسک طلایی: طرح کاغذ دیواری داماسک طلایی، طرحی کاملا کلاسیک و مجلل است. این نوع طرح‌ها را می‌توان در خانه‌های مجلل و بزرگ استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: ویدئوی جدیدترین آلبوم کاغذ دیواری اکستریم والز را ببینید.

 

کاغذ دیواری طلایی طوسی
کاغذ دیواری طلایی کرمی

کاغذ دیواری طلایی با ترکیب رنگی مختلف

انواعی از کاغذهای دیواری طلایی به صورت دو رنگ هستند. در این نوع کاغذ دیواری‌ها زمینه کاغذ به یک رنگ است و نقش و نگار آن به رنگ طلایی است و یا می‌تواند زمینه طلایی داشته باشد و گل و نقش و نگار آن به رنگ متفاوتی طراحی شود. انواع کاغذدیواری طلایی با ترکیب رنگی مختلف عبارتند از:

کاغذ دیواری طلایی طوسی: یکی از رنگ‌های خنثی که می‌تواند رنگ طلایی کاغذ دیواری را تعدیل کند و آن را شیک‌تر جلوه دهد، رنگ طوسی است. این ترکیب رنگی می‌تواند برای دکوراسیون مدرن به کار رود. مطلب کاغذ دیواری طوسی را بخوانید.

کاغذ دیواری طلایی سفید: رنگ سفید در کنار رنگ طلایی، جلوه و زیبایی کاغذ دیواری طلایی را افزایش می‌دهد. اگر به دنبال دکوراسیونی کلاسیک را رنگ‌های روشن هستید، این ترکیب رنگ انتخاب خوبی است.

کاغذ دیواری طلایی مشکی: رنگ مشکی در کنار رنگ طلایی جلوه‌ای جذاب و شیک ایجاد می‌کند. انتخاب این ترکیب رنگی برای منزل، کمی جسارت می‌خواهد. زیرا لازم است رنگ و طرح وسایل دیگر با رنگ مشکی و طلایی کاغذ دیواری متناسب باشد.

کاغذ دیواری طلایی کرم: رنگ کرم به فضا گرما می‌بخشد و در دکوراسیون خانه‌های کلاسیک کاربردی زیادی دارد.

کاغذ دیواری طلایی قهوه‌ای: اگر دنبال رنگی متوسط و نه خیلی تیره و یا روشن هستید، کاغذ دیواری طلایی قهوه‌ای انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. این ترکیب رنگی را می‌توان برای فضاهای مختلف منزل به کار برد.

کاغذ دیواری طلایی براق: رنگ طلایی جلوه‌ای براق دارد، ولی می‌تواند به همراه جلوه‌ای اکلیلی و یا رنگ‌های شفاف و براق مانند نقره‌ای یک انتخاب عالی برای دکوراسیون سلطنتی باشد. این نکته را به خاطر بسپارید که این مدل کاغذدیواری می‌تواند شما را دلزده و خسته کند و ممکن است بخواهید زودتر آن را تغییر دهید. دو نوع از کاغذ دیواری طلایی عبارتند از:

  • کاغذ دیواری طلایی اکلیلی: اگر عاشق خانه‌های مجلل و پرزرق و برق هستید آن را انتخاب کنید. ولی حتما به تناسب این مدل از کاغذ دیواری با وسایل و سبک دکوراسیون توجه کنید.
  • کاغذ دیواری طلایی نقره‌ای: کاغذ دیواری طلایی نقره‌ای جلوه‌ای براق‌تر و مجلل‌تر از کاغذدیواری طلایی طوسی دارد.

 

کاغذ دیواری طلایی قهوه‌ای

دکوراسیون لوکس با کاغذ دیواری طلایی

یکی از راه‌های لوکس‌تر نشان دادن دکوراسیون خانه، به کار بردن رنگ طلایی در طراحی داخلی است. کاغذ دیواری طلایی مانند یک پس زمینه برای دکوراسیون، جلوه‌ای لوکس به خانه می‌دهد. دکور خانه در عین مدرن و یا کلاسیک بودن می‌تواند لوکس باشد. در این نوع دکور از وسایل با کیفیت و شیک استفاده می‌شود. در انتخاب کاغذ دیواری طلایی برای یک خانه لوکس، باید دقت زیادی داشته باشید، چرا که مدل‌های کاغذدیواری طلایی زیادی در بازار وجود دارد که هم می‌توانند دکور خانه را لوکس و جذاب کنند و هم ممکن است مدل‌های شلوغ و بی‌کیفیت آنها دکور خانه را از لوکس بودن دور کند.

 

کاغذ دیواری طلایی مشکی با طرح گیاه
کاغذ دیواری طلایی مدرن
کاغذ دیواری طلایی براق
پوستر طلایی سه بعدی
کاغذ دیواری مشکی طلایی طرح داماسک
کاغذ دیواری مدرن طوسی طلایی
کاغذ دیواری طلایی راه راه

کلام آخر:

کاغذ دیواری طلایی یک انتخاب خوب برای دکوراسیون منزل مدرن و کلاسیک است. ولی به شرطی که به درستی و  با توجه به نکته‌های بیان شده انتخاب شود. در این مطلب با انواع کاغذ دیواری طلایی آشنا شدیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
فاطمه‌ غفاری در تاریخ 27 فروردین 1403
از کجا باید تهیه کرد این مدل کاغذ دیواری هارو

ثبت دیدگاه