قاب‌های تماشایی از شاهکار زوج باسلیقه ایرانی در رشت

قاب‌های تماشایی از شاهکار زوج باسلیقه ایرانی در رشت

به قلم: تحریریه چیدانه

فکتور

امکان دارد در یک آپارتمان یا خانه‌ی استیجاری زندگی کنیم اما این دلیل خوبی برای نداشتن تلاش و انگیزه در رابطه با تزیین و تغییر دکوراسیون منزل نیست. این هفته در چیدانه مهمان هلاله و مهدی بودیم که خانه‌ی زیبای خود را خانه‌ی کوچک سبز من می‌نامند.

سرویس خواب بالسا

خانه‌ی هلاله و مهدی در یک نگاه

 • نام خود و همسر: هلاله، مهدی
 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل صاحب خانه (زن، شوهر یا هر دو):خانه‌دار، صنعت چوب و MDF
 • موقعیت (شهر و محله): رشت، بلوار معلم
 • متراژ فضا: 80 متر
 • سال ساخت: 1385
 • طبقه: سوم
 • ملک شخصی یا اجاره ای: اجاره‌ای
 • تعداد اتاق خواب: دو
 • تعداد سرویس بهداشتی: دو
 • رنگ های غالب: رنگ کرم
 • مدت زمان بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل: یک ماه
 • هزینه تقریبی طراحی دکوراسیون و خرید وسایل: پانصد میلیون تومان

هلاله در پاسخ به این سوال که دلیل انتخاب این خانه چه بوده است، به چیدانه پاسخ دادند که موقعیت مکانی مناسب و نورگیر بودن آن از عوامل اساسی در انتخاب خانه بوده است. تأثیر نور در خانه را نباید نادیده گرفت، نور طبیعی منبع سلامتی بدن، ذهن و روحیه است و باعث می‌شود با دنیای بیرون ارتباط بهتری برقرار شود.

چه فاکتورهایی را برای خانه ایده‌آل خود در نظر داشتید؟

اگر در هنگام بازدید از یک خانه، احساس بد به شما دست بدهد که گویی جایی ایراد دارد، این موضوع دقیقا به خاطر بد نقشه بودن خانه است و اگر خانه‌ای خوش نقشه باشد، این حس را اصلا در بازدیدکنندگان ایجاد نخواهد کرد. این موضوع خوش‌نقشه بودن و همچنین نورگیر بودن که پیش از این گفته شد، از جمله عواملی بودند که برای ما خانه‌ی ایده‌آل را مفهوم می‌بخشیدند.

ایده چیدمان و طراحی داخلی منزل

هلاله چیدمان دکوراسیون داخلی منزلش را با سلیقه خودش پیش برده، البته گهگداری به عکس‌های پینترست هم توجه کرده است. می‌توان گفت نتیجه نهایی طراحی داخلی خانه ایده‌های هلاله و مهدی بوده که به واقعیت تبدیل شده است.

بیشترین چیزی که هلاله و مهدی در طراحی خانه به دنبال آن بودند، انتخاب فرش مناسب بوده است. یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون در هر خانه، فرش است. نکته‌ای که معمولا فراموش می‌شود این است که هر فرشی، هر چقدر هم که زیبا و باکیفیت باشد، مناسب هر خانه‌ای نیست و انتخاب فرش مناسب، اصول و قواعدی دارد. فرش باید با توجه به نوع دکوراسیون انتخاب شود و کاربری آن از پیش تعیین شده باشد. فرشی که برای اتاق پذیرایی انتخاب می‌شود با فرش اتاق خواب از لحاظ جنس و طرح متفاوت است.

از هلاله و مهدی خواستیم که از بزرگ‌ترین چالشی که در طراحی‌ خانه با آن رو به رو شده بودند برای ما بگویند. پاسخشان به چیدانه این بود که انتخاب رنگ پارچه مبل. برای اکثر افراد انتخاب رنگ پارچه مبلی مناسب دکوراسیون و نوع مبل، استفاده از چند طرح در یک ست مبلمان و گزینه‌هایی از این دست انتخاب چالش برانگیزی است.

طراحی و ساخت تمامی ایده‌های جذاب وسایل چوبی، با مهدی بوده است. وسایل چوبی که با سلیقه و سبک و سیاق منحصر به فرد مهدی و هلاله مطابقت دارند. از تمامی بخش‌های خانه، فضای پشت تی‌وی، دوست‌داشتنی‌ترین بخش آن برایشان است چرا که حس خوبی از رنگ‌ها می‌گیرند.

چه توصیه‌ای برای مخاطبین چیدانه دارید؟

“خونه باید جوری چیده بشه که وقتی واردش می‌شید، بهتون حس زندگی بده. مهم نیست که صاحب اون خونه باشی یا نه،

مهم نیست خونه بزرگ باشه یا کوچیک،

مهم نیست وسیله نو باشه یا قدیمی،

مهم اینه که از اون مکان یا اون وسیله به نحو احسنت استفاده کنیم.

عکس زیاد ببینید تا سبک مورد علاقه‌ی خودتون رو پیدا کنید. از گل‌های طبیعی بیشتر استفاده کنید."

شما هم می توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09961615376 ارسال کنید و یا به پیج چیدانه یا پیج منزل دایرکت کنید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ثمر در تاریخ 30 آذر 1402
خب همین پونصد میلیونو میدادین ی خونه میخریدین ب صرفه تر نیود تا خود نمای
سعیده در تاریخ 11 اردیبهشت 1403
دلنشین و پر آرامش و خاص و ساده

ثبت دیدگاه