درختچه‌های همیشه‌سبز آپارتمانی؛ گیاهانی که پایشان به خانه باز شد

درختچه‌های همیشه‌سبز آپارتمانی؛ گیاهانی که پایشان به خانه باز شد

به قلم: سمانه زارعی

درختچه‌های همیشه‌سبز آپارتمانی را می‌شناسید؟ از آنجایی که گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در شرایط داخل منزل و حفظ شرایط لازم برای آنها اهلی شده‌اند، اغلب به صورت همیشه سبز هستند. برخی از انواع گیاه آپارتمانی مخصوصا اغلب سوزنی برگ‌ها به شکل درختچه‌های همیشه‌سبز هستند که تعدادی از گونه‌های آنها را می‌توانید داخل گلدان و در خانه نگهداری کنید. در ادامه با تعدادی از درختچه‌های همیشه سبز آپارتمانی آشنا شوید.

 

کارانا دکور

1. کاج مطبق آپارتمانی، درختچه همیشه سبزی در گلدان

یکی از درختچه‌های همیشه سبز آپارتمانی معروف؛ کاج مطبق است. همان درختی که در کریسمس آن را تزئین می‌کنند. به دلیل فرم رشد برگ‌هایش به نام کاج مطبق شناخته شده است. این نوع کاج؛ نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی دارد. حواستان باشد که کاج مطبق به سرما و گرمای بیش از حد حساس است، و نیاز به رطوبت زیاد دارد.

 

2. درختچه همیشه سبز آپارتمانی یوکا

نام یوکا را به عنوان یکی از درختچه‌های زینتی فضای باز می‌شناسیم. ولی یوکا جزو درختچه‌های زینتی آپارتمانی هم هست. این گیاه جذاب را می‌توانید در دکوراسیون مدرن خانه خود به کار ببرید. یوکا، برگ‌های همیشه سبز و کشیده‌ای دارد. نگهداری زیادی لازم ندارد و به خوبی با شرایط خانه شما وفق پیدا می‌کند. البته لازم است نیازهایش را بدانید و سعی کنید شرایط محیطی مناسبی برایش فراهم کنید.

 

3. نخل شامادورا، گیاه آپارتمانی زیبا

شامادورا از خانواده نخل‌هاست و اصلتا متعلق به مناطق گرمسیری است. این گیاه جزو گیاهان همیشه سبز مقاوم است. نیاز نوری زیادی ندارد و می‌توانیم آن را جزو درختچه‌های آپارتمانی سایه‌دوست بدانیم. نسبت به هم خانواده‌های خود ظاهری ظریف دارد.

 

4. درختچه همیشه سبز بنجامین

بنجامین درختچه‌ای است که هم در فضای بیرونی کاشته می‌شود و هم در لیست درختچه‌های آپارتمانی قرار دارد. بنجامین دارای گونه‌های مختلفی است. به طور کلی از گیاهانی است که نیاز به نگهداری زیادی دارد. این درختچه همیشه سبز آپارتمانی جزو گیاهان تولید کننده اکسیژن است.

 

5. دراسنا، درختچه‌ی همیشه سبزی که آپارتمانی شد

یکی دیگر از گیاهانی که می‌تواند درختچه همیشه سبز آپارتمانی محسوب شود؛ دراسنا است. در انواع گونه‌های مختلف؛ کامپکت، پرچمی، قرمز و.. در بازار وجود دارد. این گیاه نیاز به نگهداری سخت و پیچیده‌ای ندارد. در نور کم به خوبی رشد می‌کند و نیاز به آبیاری زیادی ندارد.

 

6. درختچه‌های آپارتمانی همیشه‌سبز بونسای

یکی دیگر از گزینه‌ها برای داشتن درختچه همیشه سبز آپارتمانی، خرید گیاهی است که به روش بونسای مراقب می‌شود. گیاهان بونسای، گیاهانی هستند که با اینکه در طبیعت درختان بزرگی دارند، ولی قابلیت زندگی در یک گلدان را هم دارند. و این موضوع به دلیل نوع نگهداری و هرس ریشه‌های آنهاست. مثلا درختچه ژونی پروس یک گیاه خزنده و زینتی است که در فضای سبز به کار می‌رود. ولی با بونسای کردن آن؛ می‌توان آن را در خانه نگهداری کرد. فقط لازم است این نکته را بدانید که نگهداری بونسای خیلی هم آسان نیست و اصول خاص خودش را دارد.

کلام آخر:

در این مطلب با تعدادی از درختچه‌های همیشه سبز آپارتمانی آشنا شدیم. گیاهان آپارتمانی نیاز به نگهداری در شرایط مناسب خود را دارند، پس قبل از خرید هر یک از این گیاهان؛ در مورد نیازهای آنها اطلاعات کافی به دست بیاورید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه