دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک

دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک

به قلم: سمانه زارعی

برای اغلب ما دکوراسیون پذیرایی اهمیت زیادی دارد. مصالح زیادی برای طراحی دکوراسیون دیوار، کف، سقف یا ستون‌های فضای پذیرایی وجود دارد. سنگ آنتیک یکی از متریال‌های جذاب برای طراحی دکوراسیون پذیرایی است. در این مطلب در رابطه با دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک صحبت خواهیم کرد.

سرویس خواب بالسا

 

برندهای معتبر در این حوزه

مدل سنگ آنتیک برای پذیرایی

سنگ آنتیک که به نام سنگ گیوتین و یا سنگ دکوراتیو هم شناخته می‌شود، سنگ‌هایی کوچک هستند که با در کنار هم قرار گرفتن، مانند یک پازل، سطح دیوار یا ستون را می‌پوشانند. این سنگ‌ها اغلب با عرض 5 سانتیمتر و طول بیشتر تولید می‌شوند. سنگ آنتیک یا از سنگ‌های طبیعی مانند تراورتن، گرانیت، مرمریت و یا مرمر تولید می‌شوند و یا محصولی فرآوری شده از سیمان و پلیمر است که به آن آنتیک مصنوعی می‌گویند. ممکن است در سنگ  انتخاب مدل سنگ آنتیک برای پذیرایی به عوامل مختلفی مانند میزان بودجه، فضایی که به کار می‌رود و نوع طراحی بستگی دارد.

 

کاربردهای سنگ آنتیک در پذیرایی

اگر به دنبال طراحی دیوارهایی متفاوت‌تر از دیوارهای صاف و رنگ روشن هستید، سنگ آنتیک می‌تواند این امکان را به شما بدهد. سنگ آنتیک در بخش‌های مختلفی از پذیرایی قابل استفاده است که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم:

 • دیوار اصلی پذیرایی با سنگ آنتیک
 • طرح دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک دکوراتیو
 • پوشش ستون‌های پذیرایی با سنگ گیوتین
 • استفاده از سنگ آنتیک در شومینه و یا دیوار اطراف آن

 

دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک روی دیوار اصلی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های فضای پذیرایی، دیوار اصلی آن است. دیوار اصلی پذیرایی هنگام ورود مهمان بیشتر دیده می‌شود و تاثیر زیادی در دکور پذیرایی دارد. اگر می‌خواهید دیوار اصلی پذیرایی را با سنگ آنتیک بپوشانید، لازم است به انتخاب مبلمان، فرش و پرده توجه بیشتری داشته باشید تا با طرح و رنگ دیوار همخوانی داشته باشد.

 

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

فضای دیگری که برای سنگ آنتیک مناسب است، دیوار پشت تلویزیون است. سنگ آنتیک مانند یک پس زمینه برای تلویزیون است. چندین سال قبل در طراحی دیوار تی‌وی از ترکیب سنگ آنتیک و طراحی با کناف استفاده می‌شد. ولی امروزه افراد به دنبال طرح‌های ساده‌تر هستند. در این صورت سنگ آنتیک با برجستگی کمتر و ساده‌تر، برای طراحی دیوار پشت تلویزیون مناسب‌تر است.

 

پوشش ستون‌های پذیرایی با سنگ آنتیک

یکی از راه‌کارهای تزیین ستون وسط خانه، پوشش آن با سنگ آنتیک است. ستون‌های وسط پذیرایی که ممکن است مانند یک مزاحم در فضای پذیرایی حساب شوند، با کمی تزئین و انتخاب مصالح مناسب برای آن، می‌تواند مانند یک المان جذاب باشد. از آنجایی که سنگ آنتیک را می‌توان در قطعاتی کوچک برش داد، به راحتی می‌توان از آن در ستون‌های خانه استفاده کرد.

 

استفاده از سنگ آنتیک در شومینه و یا دیوار اطراف آن

یکی دیگر از کاربردهای سنگ آنتیک، به کار بردن آن در شومینه پذیرایی است. می‌توانید بخش‌های بالایی شومینه که بیشتر دیده می‌شود را با سنگ آنتیک بپوشانید. و یا یک ایده دیگر این است که از سنگ آنتیک برای دیوار کنار شومینه استفاده کنید. این ایده هم برای شومینه‌های قدیمی و هم برای شومینه‌های برقی امروزی قابل اجراست.

 

مزایا و معایب دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک

هر نوع مصالح که در طراحی داخلی به کار می‌رود، مزایایی دارد. برخی از مزیت‌های کاربرد سنگ آنتیک در پذیرایی عبارتند از:

 • زیبایی و جذابیت سنگ آنتیک نسبت به مصالح دیگر
 • قابل نصب و اجرا بر روی سطوح مختلف
 • مقاومت بالا در برابر سرما و گرما
 • قابل نصب در قسمت‌های مختلف دیوار و ستون
 • مقاومت در برابر یخ زدگی و آتش سوزی

معایب کاربرد سنگ آنتیک در دکوراسیون پذیرایی:

 • در صورت عدم استفاده از رزین، تمیز کردن سنگ آنتیک سخت است.
 • به دلیل متخلخل بودن گرد و غبار را به خود جذب می‌کند.
 • احتمال تجمع حشرات در بین خلل و فرج سنگ‌ها وجود دارد.

 

انواع سنگ آنتیک برای دکوراسیون پذیرایی

سنگ آنتیک در شکل‌ و فرم‌های مختلفی در فروشگاه‌ها وجود دارند. سنگ‌های آنتیک هم در فضای داخلی و هم در فضاهای بیرونی کاربرد دارند. لازم است که سنگ‌های آنتیک در فضای داخلی شکل و فرمی مناسب برای داخل منزل داشته باشند، به همین دلیل این نوع سنگ‌ها را به شکل و فرم‌های قابل استفاده در ابعاد مختلف در می‌آورند. برخی از انواع سنگ‌های آنتیک به صورت صیقلی هستند و بعضی از مدل‌های آن سطحی برجسته و منحنی دارند. سنگ‌های آنتیک طبیعی سطوح برجسته و غیر همشکل دارند که باعث جذابیت آنها می‌شود.

 

قیمت سنگ آنتیک برای پذیرایی

یکی از عوامل مهم در انتخاب مصالح به کار رفته در دکوراسیون، قیمت آن است. قیمت سنگ آنتیک برای پذیرایی به موارد مختلفی مانند؛ متراژ دیوار، طبیعی یا مصنوعی بودن، جنس سنگ، ابعاد قطعات سنگ آنتیک و نوع نصب آن بستگی دارد.

کلام آخر:

در این مطلب در رابطه با دکوراسیون پذیرایی با سنگ آنتیک و کاربردهای آن صحبت کردیم. ایده‌های مختلفی برای استفاده از سنگ آنتیک در دکور پذیرایی وجود دارد. با دیدن نمونه‌ تصاویر برای استفاده از سنگ آنتیک در پذیرایی بهتر تصمیم بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه