visibility 86714 today 1397/11/24

تزیین ستون وسط خانه، 17 پیشنهاد شگفت انگیز!

 

ترفندهای دکوراسیون: خیلی از خانه ها با معضل و مشکل ستون های بد جا روبرو هستند، ستون هایی که درست در وسط یک فضاهای داخلی خانه پدید آمده اند و باعث شده اند که دید خانه کمی مختل شود، همچنین وجود این ستون ها جلوه زیبایی ندارد و اکثرا افرادی که با این مشکل روبرو هستند به دنبال راه حل هایی برای تزیین ستون وسط خانه می گردند. خب ما در این مطلب تعدادی از این ایده ها را برای شما گردآوری کرده ایم و مطمئن هستیم که حسابی به کارتان می آیند پس با چیدانه تا انتهای این مطلب همراه باشید. 

تزیین ستون وسط خانه

1. تزیین ستون وسط خانه به وسیله گیاهان

این ستون ها می توانند بستر مناسبی برای دیوارهای سبز در دکوراسیون داخلی خانه باشند. مطمئنا شما هم می دانید که می توانید با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید، پس چه ایده بهتر از تزیین ستون وسط خانه به وسیله گیاهان؟ در ضمن این گیاهان می توانند از انواع رونده یا همان پیچکی باشند که جذابیت و خاصیت بیشتری هم دارند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: گیاهان پیچکی، تصفیه کننده هوا و زینت بخش دکوراسیون منزل

تزیین ستون وسط خانه

2. تزیین ستون وسط خانه به وسیله کاشی استخری

حتما شما هم با کاشی های استخری آشناییت دارید، این کاشی ها دارای ابعاد 1 سانتی متر در 1 سانتی متر هستند و می توانند یکی از گزینه های مورد نظر برای تزیین ستون وسط خانه باشد. حتی می توانید با هنر کاشی شکسته ستون های وسط خانه را تزیین کنید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: چگونه دیوار حمام را با موزائیک شکسته های رنگی تزئین کنید!

تزیین ستون وسط خانه

3. تزیین ستون وسط خانه به وسیله آجر

آجر دوست داشتنی ترین متریالی است که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید برای تزیین ستون وسط خانه از این متریال زیبا استفاده کنید. در ضمن حضور آجرها در دکوراسیون داخلی خانه می تواند به آن سبک کلاسیک را نیز القا کند. پس تصمیم با خودتان است. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: چگونه آجر را به دکوراسیون داخلی خانه مهمان کنیم؟

تزیین ستون وسط خانه

4. تزیین ستون وسط خانه با سنگ های آنتیک و طبیعی 

ترفند دکوراسیونی دیگری که برای تزیین ستون وسط خانه می توانید به کار ببرید، پوشاندن آن ها با سنگ های طبیعی و آنتیک است. جلوه خیره کننده سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل غیر قابل انکار است. 

تزیین ستون وسط خانه

5. تزیین ستون وسط خانه با گابیون 

حتما می خواهید بپرسید که گابیون چیست؟ خب باید بگوییم که گابیون ها فنس و قفسه های آهنی هستند که معمولا داخل آن ها با انواع سنگ های طبیعی پر شده ایت. نمای گابیون ها به صورتی است شما را یاد سبک دکوراسیونی ساحلی می اندازد بعضی ها هم معتقد هستند که این گابیون ها چهره ای صنعتی دارند، تصمیم با شما است. عکس بالا را نگاه کنید و ببینید که آیا این گابیون ها به درد تزیین ستون وسط خانه شما می خورد یا نه. 

تزیین ستون وسط خانه

6. تزیین ستون وسط خانه با تخته های چوبی 

شما می توانید برای پوشاندن ستون ها از پوشش های چوبی استفاده کنید، تخته چوبی هایی که کمی از اندازه ستون ها بزرگ تر هستند می توانند با الگوی چینش خاص و مورد علاقه شما کنار هم قرار بگیرند و پوشش خوبی را برای ستون های وسط خانه پدید بیاورند. ضمن آن که می توان از آن ها به عنوان یک المان دکوری در دکوراسیون داخلی خانه نیز بهره برد. 

تزیین ستون وسط خانه

7. تزیین هنرمندانه ستون وسط خانه

اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، می توانید ستون های وسط خانه را تبدیل به ستون های چشمگیر کنید. ستون هایی شبیه ستون های یونانی. برای ستون ها پایه درست کنید. حتی می توانید با استفاده از مواد و مصالحی مانند سیمان و بتون در ضخامت ستون های تغییر ایجاد کنید، به همین سادگی. 

تزیین ستون وسط خانه

8. تزیین ستون وسط خانه با استیل 

پوشش استیل هم می تواند راهی باشد برای تزیین ستون وسط خانه. اگر به سبک صنعتی علاقه دارید این ورقه های استیل بهترین گزینه هستند. پیشنهاد می کنم مطلب سبک صنعتی، ساده و ارزان برای داشتن فضایی شیک را حتما بخوانید شاید بیشتر به انجام این ایده ترغیب شدید.

تزیین ستون وسط خانه

استیل ها می توانند دارای رنگ های مختلفی باشند. یعنی این که دیگر احتیاجی نیست که نگران ست شدن رنگ این ورقه ها با دکوراسیون داخلی خانه تان باشید. 

تزیین ستون وسط خانه

9. تزیین ستون وسط خانه با چوب های طبیعی 

مگر می شود به راحتی از کنار حس و حال خوبی که چوب به دکوراسیون داخلی خانه می آورد گذشت؟ خود من به شخصه اگر یکی از این ستون ها را در خانه داشتم حتما با الوارهای چوبی طبیعی آن را می پوشاندم و همیشه از دیدن آن لذت می بردم. این الوارهای چوبی نوعی پیوند با طبیعت را در دکوراسیون داخلی خانه تان ایجاد می کنند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل

تزیین ستون وسط خانه

10. تزیین ستون وسط خانه با چوب های حکاکی شده 

اگر دوست ندارید که ستون های وسط خانه تان ساده و بدون تزیینات باشد، به جای الوار های طبیعی و ساده از چوب های حکاکی شده استفاده کنید. این چوب ها می تواند طرح های مینیاتوری داشته باشد یا این که شبیه مجسمه های آفریقایی حکاکی شده باشند، تصمیم در این مورد با شما است. 

تزیین ستون وسط خانه

11. تزیین ستون وسط خانه با سنگ های تراش خورده 

وقتی چوب ها را می توان حکاکی کرد، چرا نتوان همین کار را با سنگ ها انجام داد؟ اگر به متریال سنگ بیشتر از چوب علاقه دارید، به جای چوب ستون وسط خانه را سنگ تزیین کنید. این سنگ ها هم می توانند حکاکی شده و با طرح و نقش هایبی نظیر و دوست داشتنی باشند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: جلوه خیره کننده سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل

تزیین ستون وسط خانه

12. ایجاد یک کنسول برای تزیین ستون وسط خانه 

اگر آن قدر خوش شانس هستید که دو ستون وسط خانه تان دارید می توانید این ایده بی نظیر را ایجاد کنید. سری به نجاری محله تان بزنید و از او بخواهید برای فضای بین این دو ستون میز کنسولی تهیه کند تا بتواند از آن برای مصارف مختلف استفاده کنید. عکس بالا یک نمونه از این میز کنسول ها را به شما نشان می دهد. ولی شما می توانید با استاده از خلاقیت و موقعیت ستون های خود این میز ها را طراحی کنید و حتی شاید بتوانید آن ها را خودتان بسازید.

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: ساخت میز کنسول زیبا با یک درب قدیمی

تزیین ستون وسط خانه

13. ایجاد یک کتابخانه برای تزیین ستون وسط خانه 

فضای بین دو ستون جای بسیار خوبی برای ایجاد یک کتابخانه دوست داشتنی است. کتابخانه ای که هم برای گذاشتن کتاب و هم برای قرار دادن وسیله ها و لوازم دکوری می شود از آن استفاده کرد. 

تزیین ستون وسط خانه

14. تزیین ستون وسط خانه با مجسمه 

حتما پیش خودتان می گویید این دیگر چه ایده ای است؛ الان خدمتتان عرض می کنم که شما می توانید با انواع و اقسام مواد و مصالح مختلف یک پیش آمدگی روی ستون ایجاد کنید و از آن برای نمایش آثار هنری مانند مجسمه ها و تندیس های زیبا استفاده کنید. به همین سادگی. 

تزیین ستون وسط خانه

15. ستون های وسط خانه را کابینت کنید

برای تزیین ستون های وسط خانه می توانید آن ها را به کابینت هایی برای جادادن وسایل دم دستی تان تبدیل کنید. با این کار هم ستون های زشت را پوشانده اید و هم جایی را برای خودتان درست کرده اید که به شما اجازه می دهد وسیله های تان را طبقه بندی و نظم دهی کنید.

تزیین ستون وسط خانه

16. ستون های وسط خانه را طناب پیچ کنید

اگر می بینید که دیگر کاری از دستتان بر نمی آید که با آن این ستون های وسط خانه را بپوشانید، آن ها را طناب پیچ کنید تا دست کم شبیه یک اثر هنری به نظر برسند. این ایده هم مقرون به صرفه است و هم بامزه و توجه همه را هم به خود جلب می کند. 

تزیین ستون وسط خانه

17. ستون وسط خانه جایی برای قرار دادن تلویزیون 

این ایده شاید کمی پیچیده و تکنیکی به نظر برسد اما شدنی است. شما به راحتی می توانید این ستون ها را به جایی برای قرار دادن تلویزیون بدل کنید و به جای آن که به این ستون های به چشم یک عنصر مزاحم نگاه کنید می توانید آن ها را به نقطه عطف دکوراسیون تان بدل کنید و مبلمان ها را هم مطابق همین ستون ها و جهت تلویزیون تان بچینید.

منبع: HOUZZمترجم: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آشنایی با انواع ستون در سازه از صفر تا صد

آشنایی با انواع ستون در سازه از صفر تا صد

تزئین ستون وسط پذیرایی، شما می تونین کمکم کنین؟

تزئین ستون وسط پذیرایی، شما می تونین کمکم کنین؟

ستون مزاحم وسط آشپزخانه، چاره چیه؟!

ستون مزاحم وسط آشپزخانه، چاره چیه؟!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان نقشینه certificate
مبلمان نقشینه

مبلمان نقشینه

یولکا چوب certificate
یولکا چوب

یولکا چوب

مبلمان اداری گراهون certificate
مبلمان اداری گراهون

مبلمان اداری گراهون

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent