خانه‌ای لوکس با انواع گیاه آپارتمانی بنفش

خانه‌ای لوکس با انواع گیاه آپارتمانی بنفش

به قلم: سمانه زارعی

اغلب گیاهان آپارتمانی، فضایی سبز داخل خانه ایجاد می‌کنند، اما همه‌ی گیاهان آپارتمانی، سبز رنگ نیستند. گیاه آپارتمانی بنفش انواعی از گیاهان هستند که تنوع زیبایی را به فضای خانه شما میاورد. اگر شما هم به دنبال خرید گیاه آپارتمانی خاص هستید، این مطلب مخصوص شماست. در این مطلب از چیدانه انواعی از گیاهان آپارتمانی بنفش را معرفی خواهیم کرد.

چوب و هنر

گیاه آپارتمانی بنفش در خانه‌ای لوکس

رنگ بنفش بیشتر در خانه‌های لوکس و مجلل به کار می‌رود. که این موضوع ریشه در استفاده از این رنگ توسط شاهزادگان و اشراف زاده‌ها دارد. گیاه آپارتمانی بنفش هم حسی از لاکچری بودن را به دکوراسیون می‌آورد. در برخی از تفکرات رنگ بنفش نمادی از صلح و آرامش است. اگر می‌خواهید دکوراسیونی با رنگ‌های متناسب و هماهنگ در خانه داشته باشید، گیاه آپارتمانی بنفش را در فضایی قرار دهید که با رنگ‌های وسایل و فضاهای دیگر هماهنگ باشد. در ادامه با تعدادی از گیاهان آپارتمانی بنفش آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: گیاه آپارتمانی حساس به سرما، در زمستان بیشتر مراقب این 11 گیاه باشید.

 

1. گیاه آپارتمانی برگ بیدی بنفش

برگ بیدی گیاه آپارتمانی است که در رنگ‌های مختلف وجود دارد. منظور از برگ بیدی بنفش، دو نوع برگ بیدی است که یکی از انواع آن، برگ‌هایی مخملی که به صورت یکدست بنفش است، دارد. برگ بیدی بنفش اسم گل بنفش مخملی است که اگر در فضایی با نور مناسب قرار گیرد، گل‌هایی صورتی رنگ خواهد داشت. و نوع دیگری از برگ بیدی بنفش، برگ‌هایی سبز با رگه‌های بنفش دارد. در برگ‌های این گیاه رنگ سبز، سفید و بنفش دیده می‌شود.

 

2. گیاه بنفش؛ حسن یوسف

در بین انواع گونه‌های گیاه حسن یوسف، نوع بنفش آن هم وجود دارد. برگ‌های گیاه حسن یوسف آنقدر تنوع دارد که می‌توان آن را در لیست انواع گیاهان برگ قرمز هم قرار داد. گیاه حسن یوسف انواعی با برگ‌های سبز و صورتی هم دارد.

3. گیاه آپارتمانی بنفش، بگونیا رکس

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی با برگ‌های رنگی متنوع، بگونیا است. بگونیا رکس، گیاه آپارتمانی زیبایی است برگ‌های بنفش رنگ و قلبی شکل دارد. بگونیا رکس نگهداری سختی ندارد کافی است نیازهای اولیه این گیاه را برطرف کنید تا سرحال بماند. یکی دیگر از انواع بگونیا که برگ‌های بنفش دارد، بگونیا آیرون کراس است.

 

4. گیاه بنفش خانگی، آئونیوم

گیاه آپارتمانی آئونیوم جزو خانواده ساکولنت‌هاست. آئونیوم جزو ساکولنت‌های بنفش است و لازم است در فضایی پرنور نگهداری شود. برگ‌های این گیاه طوری در کنار هم قرار دارند که شبیه به یک بشقاب می‌شوند به همین دلیل به آن ناز بشقابی هم می‌گویند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان صورتی آپارتمانی، 1 گیاه خانگی با برگ‌های صورتی

 

5. گیاه آپارتمانی بنفش؛ اکسالیس بنفش

گیاه اکسالیس و یا اگزالیس، از گیاهان آپارتمانی ظریف و زیبایی است که برگ‌های آن به صورت سه تایی در کنار هم قرار دارند. به دلیل شباهت برگ‌های آن به پروانه، این گیاه به نام گیاه پروانه هم معروف است. اگر دکوراسیونی مینیمال دارید، این گیاه برای خانه مینیمال شما بسیار مناسب است. گل‌های اکسالیس بنفش، سفید رنگ است.

 

6. گیاه بنفش؛ کالادیوم یا فیل گوش

کالادیوم یکی دیگر از گیاهانی است که برگ‌هایش تنوع رنگی زیادی دارند. سبز، قرمز، صورتی و بنفش از رنگ‌هایی است که در این گیاه دیده می‌شوند. کالادیوم از انواع گیاه آپارتمانی برگ‌ پهن است. این گیاه تحمل سرمای زیاد را ندارد.

 

7. گیاه آپارتمانی کوردلین

تعداد گیاه آپارتمانی که برگ‌هایی یکدست بنفش رنگ داشته باشند زیاد نیست. در برگ گیاه آپارتمانی کوردلین، رنگ‌های سبز، قرمز و بنفش دیده می‌شود. گیاه کردلین برگ‌هایی کشیده دارد و ترکیبی از رنگ قرمز و بنفش در برگ‌های آن وجود دارد.

 

8. گیاه آپارتمانی بنفش؛ مارانتا

گیاه آپارتمانی زیبایی است که رگبرگ‌های پررنگ از ویژگی‌های خاص آن است. در برگ‌های گیاه مارانتا، بیشتر رنگ سبز خودنمایی می‌کند ولی گاهی رگبرگ‌های آن به رنگ بنفش دیده می‌شوند. زیر سطح برگ‌های گیاه مارانتا بنفش رنگ است و به همین دلیل آن را جزو انواع گل با برگ‌های بنفش قرار داده‌اند.

 

9. گیاه بنفش خانگی؛ گینورا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی بنفش که می‌تواند رنگ جذابی را به خانه شما بیاورد، گینورا است. به این گیاه شب تاب هم می‌گویند. گیاه آپارتمانی گینورا سرعت رشد بالایی دارد. برگ‌های گیاه گینورا یا ژینورا به رنگ سبز هستند و حاشیه‌ای بنفش رنگ دارند.

 

10. گیاه آپارتمانی بنفش، کاکتوس اپونتیا

کاکتوس‌ها جزو گیاهان آپارتمانی پرطرفدار هستند. کاکتوس اپونتیا به این دلیل جزو گیاه آپارتمانی بنفش قرار گرفته است که لبه‌های آن به رنگ بنفش است و همچنین میوه‌هایی بنفش رنگ دارد. به کاکتوس اپونتیا، انجیر تیغی هم می‌گویند.

مطلب پیشنهادی: انواع کاکتوس بدون تیغ، 6 گیاه که دوست خواهید داشت!

کلام آخر:

گیاهان بنفش زیادی وجود دارند که در فضاهای بیرونی و باغچه‌ها و یا طبیعت می‎بینیم. در این مطلب تعدادی از گیاهان آپارتمانی بنفش را معرفی کردیم. با تهیه این گیاهان و اضافه کردن آنها به دکوراسیون منزل، رنگ زیبای بنفش را به خانه ببرید. در قسمت گیاهان خانگی چیدانه، مطالب بیشتری در مورد انواع گیاهان آپارتمانی بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه