9 گیاه آپارتمانی که خوش شانسی می‌آورند!

9 گیاه آپارتمانی که خوش شانسی می‌آورند!

به قلم: سمانه زارعی

خوش شانسی، خوش یمنی، از بین بردن شر و به ارمغان آوردن خیر و خوبی موضوعاتی هستند که از گذشته‌های بسیار دور در افکار بشر وجود داشته است. با اینکه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این نوع تفکرات کمرنگ‌تر شده است. ولی همچنان جوامع و افرادی هستند که به نمادها و ابزارهایی که خوش شانسی می‌آورند، معتقدند. این ویژگی در بین گیاهان آپارتمانی هم وجود دارد. بعضی از گیاهان آپارتمانی خوش‌شانسی می‌آورند و یا به خوش یمنی معروفند. با گیاهان خوش یمن آشنا شوید.

قالیشویی ادیب

این گیاهان واقعا خوش‌یمن هستند؟

خوش یمن یا انرژی مثبت؛ صفتی است که روی این گیاهان گذاشته شده است. برخی معتقدند که این گیاهان از نظر علمی فواید مثبتی برای محیط دارند. ویژگی‌هایی مانند تولید اکسیژن، خواص دارویی، رایحه خوش، جذب موادآلاینده، زیبایی و… باعث شده است که صفت خوش یمنی برای این گیاهان استفاده شود. این موضوع در بعضی از رویکردهای طراحی دکوراسیون مانند فنگ‌شویی بیان شده‌اند.

 

1. گیاه بامبو:

یکی از گیاهانی است که مردم باور دارند نگهداری آن برای صاحبش موفقیت، خوشبختی و ثروت به همراه می‌آورد. این باور از جمله اعتقادات مربوط به چین باستان است. به این گیاه بامبو خوش‌شانس هم گفته می‌شود.

 

2. گیاه یشم یا کراسولا:

این گیاه را برای پیشرفت کسب و کار به صاحبان مشاغل هدیه می‌دهند. گیاه یشم از گیاهان سرسختی است که اگر به خوبی نگهداری کنید، سال‌ها برایتان می‌ماند.

 

3. گل ارکیده:

گیاهی زیبا که نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در تفکر فنگ‌شویی؛ این گل باعث بهبود روابط بین افراد در خانه و محل کار می‌شود. برخی معتقدند که گل ارکیده انرژی مثبتی دارد.

 

4. اسپاتی فیلوم:

اسپاتی فیلوم یا گل صلح که جزو گیاهان تصفیه کننده هم هست، جزو گیاهان خوش یمن قرار می‌گیرد. این گیاه انرژی منفی فضا را می‌گیرد.

 

5. پاچیرا یا درخت پول:

گیاه آپارتمانی که به صورت یک درختچه کوچک در گلدان قرار می‌گیرد. این گیاه در فضای داخلی بیشتر به صورت بنسای وجود دارد. گیاه پاچیرا از گذشته‌های دور به گیاه خوش شانسی و پول معروف است. به همین دلیل نام دیگر آن گیاه پول یا درخت پول است. این گیاه بیشتر در چین و ژاپن وجود دارد.

 

6. فیکوس الاستیکا:

گیاهی زیبا با برگ‌های بزرگ و چرمی و بیضی شکل است. این گیاه به تصفیه هوای اتاق کمک می‌کند. در فنگ‌شویی باور بر این است که فیکوس باعث خوشبختی و رفاه می‌شود. برای کاهش استرس می‌توانید این گیاه را در دکوراسیون قرار دهید.

 

7. سانسوریا:

یکی دیگر از گیاهان سرسخت، سانسوریا است. سانسوریا جزو گیاهان تصفیه کننده هواست. اگر می‌خواهید انرژی منفی را از خانه خود دور کنید؛ گیاه سانسوریا را در خانه نگه‌داری کنید.

 

8. اسطوخدوس:

اگر می‌خواهید شانس را وارد خانه کنید؛ گیاه اسطوخدوس را در کنار در ورودی خانه بگذارید. این گیاه باعث آرامش اعصاب، آرام کردن ذهن و خواب خوب می‌شود. احتمالا این ویژگی‌ها باعث می‌شود حس مثبتی داشته باشید و شانس بیشتری با شما همراه باشد.

 

9. اکالیپتوس:

گیاهی انرژی زا که با رایحه‌ی خوش، باعث ایجاد حس مثبت در شما می‌شود. این گیاه هوا را تصفیه می‌کند. و همچنین می‌توانید از زیبایی آن انرژی زیادی بگیرید. اکالیپتوس دارای خواص دارویی زیادی است.

کلام آخر:

آیا شما هم به نمادهای خوش شانسی معتقدید؟ در این مطلب با تعدادی از گیاهان آپارتمانی که در تفکر فنگ‌شویی نمادی از خوش شانسی هستند و حس مثبتی به خانه شما می‌آورند، آشنا شدیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه