گیاه آپارتمانی درختی؛ درختچه‌ای وسط دکوراسیون خانه

گیاه آپارتمانی درختی؛ درختچه‌ای وسط دکوراسیون خانه

به قلم: سمانه زارعی

دوست دارید، تعداد زیادی گلدان کوچک و سبز داشته باشید؛ یا به جای این همه گیاه آپارتمانی کوچک، چند گلدان یا درختچه‌های آپارتمانی بزرگ در دکوراسیون قرار دهید؟ می‌توانید برای زیبایی بیشتر، تعدادی از گیاهان گلدانی کوچک را به همراه گیاهان آپارتمانی درختی در دکوراسیون به صورت ترکیبی استفاده کنید. اگر عاشق گیاهان آپارتمانی درختی بزرگ هستید؛ با این مطلب همراه باشید. قرار است راجع به چند گیاه آپارتمانی درختی که به آنها درختچه‌های آپارتمانی هم گفته می‌شود، صحبت کنیم.

 

مبلمان اداری ارگو

گیاه آپارتمانی درختی؛ از خانه‌های بزرگ تا آپارتمان‌های کوچک

به نظر شما جای گیاه آپارتمانی بزرگ در چه سبک خانه و دکوراسیونی است؟ با اینکه گیاهان آپارتمانی درختی به دلیل ابعاد و اندازه‌شان، بیشتر در خانه‌ها بزرگ و جادار استفاده می‌شوند؛ ولی می‌توانید یک جای دنج برای این گیاه در خانه نقلی خود پیدا کنید. فقط باید حواستان باشد که فضای خانه را خیلی شلوغ و به هم ریخته نکنید. گیاهان آپارتمانی درختی در شرایط بومی خود؛ به صورت درختچه رشد می‌کنند ولی در مناطق دیگر می‌توانند داخل گلدان رشد کنند. در ادامه با تعدادی از گیاه آپارتمانی درختی آشنا می‌شویم

 

شفلرا

این گیاه سبز یا ابلق برگ‌هایی پنجه‌ای شکل دارد.  ارتفاع این گیاه بومی استرالیا در منطقه خود به بیش از 3 متر هم می‌رسد. شفلرا جزو گیاهان مقاوم و با نیاز کم است. با کمی توجه می‌توانید یک گیاه آپارتمانی درختی زیبا داشته باشید. برگ‌های این گیاه در صورت جویده شدن، سمی هستند پس دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان نگه دارید.

 

کاج مطبق

همیشه کاج را در خیابان و پارک دیده‌ایم. ولی کاج مطبق گیاه آپارتمانی درختی است که داخل خانه و گلدان هم رشد می‌کند. ولی یادتان باشد نگهداری این گیاه در فضای داخلی خیلی راحت نیست. این گیاه آب و هوای سرد و ملایم را بیشتر می‌پسندد. بهتر است گیاه آپارتمانی کاج مطبق با آب اسپری شود. بهتر است گلدان کاج مطبق را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

 

یوکا

یکی دیگر از گیاهان درختچه‌ای که هم در فضای باغچه پارک‌ها دیده می‌شود و هم در گلدان قابل نگهداری است؛ گیاه یوکاست. درختچه آپارتمانی یوکا؛ تنه‌ی محکم و نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگر؛ ظاهری کاملا شبیه به درختچه دارد.

 

نخل شامادورا

درختچه آپارتمانی بسیار زیبایی است که خاصیت تصفیه‌کنندگی دارد. برگ‌های ظریف و باریک آن ظاهری زیبا به خانه شما می‌دهد. این گیاه آپارتمانی؛ رشد کندی دارد. آب و هوای گرم و مرطوب را می‌پسندد.

 

بنجامین ابلق و سبز

بنجامین در دو نوع ابلق و سبز در بازار وجود دارد. نیاز به فضایی با نور کافی و غیر مستقیم دارد. کمبود نور باعث ریزش برگ‌هایش می‌شود. نیاز آبی این گیاه متوسط است. اگر آبیاری زیاد انجام شود؛ برگ‌های آن زرد می‌شوند.

 

فیکوس الاستیکا

درختچه آن بومی اندونزی است و در شرایط محیط بومی خود و در فضای آزاد؛ تا 20 متر هم رشد می‌کند. ولی در ایران می‌تواند جزو گیاهان آپارتمانی درختی قرار بگیرد. این گیاه برگ‌های چرمی و بزرگی دارد. در سه نوع رنگی؛ ابلق قرمز یا ابلق سفید، رنگ قرمز تیره و سبز ساده وجود دارد. به مدت زمان زیادی نور غیرمستقیم و کافی نیاز دارد.

کلام آخر:

بهتر است قبل از خرید گیاه آپارتمانی درختی؛ نیازهای آن را بدانید و یک جای خوب برای آن درنظر بگیرید. جایی که هم نیازهای گیاه در آن فضا برطرف شود. هم زیبایی دکوراسیون منزل را برای قرار دادن ان درنظر بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه