این 6 وسیله مدرسه رو تو خونه بسازید!

این 6 وسیله مدرسه رو تو خونه بسازید!

به قلم: سمانه زارعی

با شروع مدرسه، بازار خرید و تهیه‌ی وسایل مدرسه و لوازم تحریر گرم شده است. از نیمه شهریور، دانش‌آموزان لیست بلند بالایی برای والدین تهیه می‌کنند که وسایل لازم برای مدرسه را بخرند. ولی به این فکر کرده‌اید که بعضی از وسایل را می‌توانید خودتان بسازید. با این کار نه تنها در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید؛ بلکه از وسایلی که دیگر لازم ندارید و قرار است تبدیل به زباله شود استفاده می‌کنید. در این مطلب چند ایده جالب برای ساخت وسایل جالب برای دانش‌آموزان را آوردیم.

 

کارانا دکور

1. جامدادی

یکی از وسایل مهم مدرسه؛ جامدادی است. مخصوصا برای دانش‌آموزان ابتدایی که انواع مختلفی از مداد و لوازم تحریر دارند. جامدادی را می‌توانید با انواع مواد مختلف بسازید. پارچه‌های نصفه و نیمه‌ای که در خانه دارید؛ قوطی‌های فلزی و یا پلاستیکی مختلف, همه ایده‌هایی برای ساخت جامدادی هستند.

 

2. چراغ مطالعه

اگر کمی اهل خلاقیت باشید و یا به ساختن علاقه داشته باشید؛ حتی می‌توانید یک چراغ مطالعه بسازید. البته برای ساخت چراغ مطالعه؛ وسایل بیشتری احتیاج خواهید داشت. چوب، لامپ، سیم، پارچه، دوشاخه و.. وسایلی لازم برای این کار هستند. در مطلب روش ساخت چراغ مطالعه رومیزی با قوطی مراحل ساخت آن را بخوانید.

 

3. جای ساندویچ پارچه‌ای

یکی از تغذیه‌های سالم برای دانش‌آموزان، درست کردن لقمه و ساندویچ‌های خانگی است. برای اینکه ساندویچ تازه و سالم بماند؛ می‌توانید آن را داخل یک جاساندویچی پارچه‌ای بگذارید! با تکه‌های پارچه‌ای و یک لایه سفره پلاستیکی که داخل آن قرار بگیرد؛ می‌توانید این جالقمه‌ای را خودتان بدوزید.

4. سطل آشغال رومیزی

بچه‌های ابتدایی موقع مشق نوشتن و یا نقاشی کردن، آشغال زیادی از تراش کردن مداد و براده‌های پاکن ایجاد می‌کنند. برای اینکه کار آنها برای تمیز کردن میز تحریر راحت‌تر شود؛ از ظروف پلاستیکی دورریختنی استفاده کنید و یک سطل زباله کوچک بسازید. می‌توانید این قاب پنیر را تزئین کنید.

 

5. بالش روی صندلی

ممکن است بعضی از دانش‌آموزان به استفاده از بالش روی صندلی عادت داشته باشند. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید؛ می‌توانید طرز دوخت بالش روی صندلی را پیدا کنید.

6. ساک پارچه‌ای

یک ساک پارچه‌ای در کیف فرزندتان بگذارید. گاهی ممکن است وسایلی را بخواهند داخل ساک جابه‌جا کنند. دوخت ساک پارچه‌ای کار پیچیده‌ای نیست. این کار برای جلوگیری از استفاده زیاد از پلاستیک بسیار مفید است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه