نگهداری از حیوان خانگی؛ تو آپارتمان کوچیک هم میشه؟

نگهداری از حیوان خانگی؛ تو آپارتمان کوچیک هم میشه؟

به قلم: سمانه زارعی

یکی از محدودیت‌هایی که زندگی آپارتمان نشینی برای افراد ایجاد کرده است؛ نگهداری ازحیوانات در خانه است. هرچند برای نگهداری راحت‌تر حیوانات راهکارهایی وجود دارد. اگر از افراد علاقه‌مند به حیوانات هستید و می‌خواهید در خانه حیوانی داشته باشید؛ اول باید انتخاب کنید که کدام حیوان مناسب خانه شماست. این مطلب را بخوانید و بهترین حیوان خانگی را انتخاب کنید.

 

سرویس خواب بالسا

قبل از خرید حیوان خانگی؛ یادتان باشد!

مطمئنا نگه‌داری از حیوانات در خانه ویلایی راحت‌تر از نگهداری آنها در آپارتمان‌های امروزی است؛ ولی اگر انتخاب حیوان خانگی را درست انجام دهید؛ در آپارتمان هم می‌توانید حیوانی داشته باشید. برای انتخاب بهترین حیوان خانگی در ابتدا لازم است به موارد زیر توجه کنید:

  • آپارتمان شما شخصی است یا اجاره‌ای
  • میزان سروصدای حیوان خانگی
  • ساعت‌هایی که می‌توانید برای حیوان خود وقت بگذارید.
  • در خانه کودک دارید یا نه
  • میزان نیاز به نظافت و رسیدگی به حیوان خانگی

 

گربه

یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی گربه است. این موجود سروصدای کمی دارد و اغلب ساعات را می‌خوابد. گربه نیازی به داشتن جفت ندارد و می‌توانید یک گربه را به تنهایی در خانه نگه دارید. لازم است یک خانه کوچک برای گربه، برای زمان خواب بسازید. در مطلب گربه‌های خانگی را کجا نگه داری کنیم؟ در مورد جای نگهداری این جانوران ملوس صحبت کرده‌ایم.

 

سگ

سگ‌ها یکی از حیوانات خانگی پر سروصدا هستند. و به زمان بیشتری برای نگهداری احتیاج دارند و هر روز باید آنها را به پیاده‌روی ببرید. یکی دیگر از موضوعاتی که در مورد سگ‌ها باید در نظر داشته باشید؛ رسیدگی به نظافت آنهاست، مقدار زمان خود را برای این موضوع در نظر بگیرید. سگ‌های که اندازه کوچکتری دارند، برای آپارتمان‌های کوچک مناسبتر هستند.

 

انواع پرنده

پرنده‌ها یکی دیگر از حیواناتی هستند که اغلب مردم به نگهداری از آنها تمایل دارند. پرنده‌ها در طی روز سروصدای زیادی دارند و ممکن است همسایه‌های شما از این موضوع ناراضی باشند. یک قفس مناسب برای زندگی پرنده‌ها و رسیدگی به آنها کافی است.

 

همستر

این جانوران فضای زیادی اشغال نمی‌کنند و بسیار سرگرم کننده هستند. همسترها نیاز به جفت دارند و نمی‌توانید یک همستر را تنها نگهداری کنید. برای نگهداری همستر از قفس مخصوص و یا آکواریوم استفاده می‌شود.

 

خرگوش

یکی دیگر از حیوانات خانگی، خرگوش است. این حیوان برای کودکان بسیار سرگرم کننده است. خرگوش‌ها تا حدی تربیت پذیر هستند. این حیوان به مراقبت و فضای زیادی احتیاج ندارد و یک قفس مناسب می‌تواند زندگی کند. هرچند می‌توانید آن را در خانه آزاد بگذارید ولی باید مراقبش باشید.

کلام آخر:

هریک از حیوانات خانگی نیازها و مراقبت‌های خاص خودشان را دارند. شرایط آپارتمان و اعضای خانواده خود را در نظر بگیرید. فراموش نکنید شما مسئول حیوان خانگی خود هستید و باید به خوبی از آنها مراقبت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه