کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک، انتخاب ایده‌آل برای بزرگنمایی فضا

کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک، انتخاب ایده‌آل برای بزرگنمایی فضا

به قلم: شقایق امیرحسینی

کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک

نوژا دیزاین

توجه و علاقه به داشتن دکوراسیونی زیبا و شکیل یکی از علاقه‌مندی‌های هر خانم خانه دار و هر فردی است که به زیبایی اهمیت می‌دهد. اگر خانه کوچکی دارید که نمی‌دانید چگونه آن را با کابینتی مناسب تزیین کنید، می‌توانید از کابینت ممبران استفاده کنید. کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسبی است که به نسبت قیمت مناسبی نیز دارد.

کی پلاس

بیشتر بدانید: روشنایی آشپزخانه با استفاده از کابینت نئو کلاسیک کرم

ویژگی کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک چیست؟

ممبران ورقه‌ای از جنس PVC است که به دور ام دی اف تحت شرایط وکیوم شده می‌پیچد تا این نوع کابینت را تولید کند. این کابینت را می‌توان به فرم کابینت مدرن و کلاسیک تولید کرد. کابینت ممبران گزینه بسیار خوبی برای کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید و در برابر خط و خش مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارد. به علاوه به لحاظ قیمت نیز نسبت به سایر انواع کابینت مقرون‌به‌صرفه‌تر است. به همین جهت، دیزاین اشپزخانه کوچک با استفاده از کابینت ممبران به دلیل اقتصادی بودن و دوام بالا به ویژه اگر بچه کوچک در خانه دارید مناسب است.

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

کابینت ممبران حسی همچون چوب به شما می‌دهد و به سختی می‌توان آن را نسبت به کابینت ام دی اف تشخیص داد. اگر عاشق چیزهای طبیعی هستید، دیزاین آشپزخانه با کابینت ممبران انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود. می‌توانید حتی روکش کابینت را به فرم گلاسه یا براق، مات و چوبی انتخاب کنید تا جلوه متفاوت و دلخواهی به نمای آشپزخانه و خانه خود بدهید. به علاوه، این کابینت سطح نرمی دارد و دوستدار کودک است. یعنی لبه‌های آن تیز نیست که به کودکان آسیب وارد کند.

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

ایجاد نمایی سه بعدی در آشپزخانه یکی از مزایای استفاده از کابینت ممبران در اشپزخانه کوچک است. این ویژگی ظاهری مدرن و شیک به فضای آشپزخانه یا حتی کمدهای درون اتاق می‌دهد که به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید. کابینت ممبران حامل هیچ نوع باکتری یا مواد مضری نیست که با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. کابینت‌های ممبران رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارند که به راحتی می‌توانید وسایل مختلفی را با آن ست کنید.

ویژگی آشپزخانه کوچک چیست و چگونه آن را دکوربندی کنیم؟

یک آشپزخانه کوچک فضای کوچکی برای آزادی عمل و مانور دادن دارد. به همین جهت، برای تزیین آن باید خیلی فکر شده عمل کرد. استفاده از یک کابینت U شکل ممبران با بیشترین کارایی و وجود طبقات کافی می‌تواند بیشترین و بهترین استفاده از فضای آشپزخانه را برنامه ریزی کند.

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

با تعبیه کابینت ممبران به شکل عمودی در فضای آشپزخانه کوچک می‌توانید استفاده کافی از فضا را به حداکثر برسانید. برای این کار می‌توانید از قفسه‌های شناور یا آویز برای آویزان کردن حوله یا قرار دادن ظروف استفاده کنید. به علاوه می‌توانید از کابینت توکار یا درون سقف استفاده کنید.   دکوراسیون اشپزخانه کوچک با کابینت ممبران ظاهری غنی و شیک داشته و برای فضای سنتی و مدرن مناسب است.

تزیین آشپزخانه کوچک

همانطور که برای اجرای کابینت نئوکلاسیک سبز به آشپزخانه‌ای با فضای بزرگ لازم دارید، برای آشپزخانه کوچک نیز توصیه می‌شود از کابینت ممبران استفاده کنید. چرا که این کابینت تنها در فضای بزرگ جلوه بهتری خواهد داشت و تاثیر کابینت نئو کلاسیک سبز در چیدمان را به بهترین حالت می‌توانید بررسی کنید. همین موضوع در رابطه با کابینت ممبران برای فضای کوچک صدق می‌کند.

نحوه استفاده از کابینت ممبران در آشپزخانه های کوچک

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

با الهام گرفتن از ایده‌های مختلف می‌توانید بهترین چیدمان را برای فضای آشپزخانه خود د ر نظر بگیرید. به ویژه که فضا کوچک باشد و آشپزخانه بدون هیچ جداکننده‌ای بخشی از خانه محسوب شود. در این شرایط با انتخاب درست و کاربردی می‌توانید شیک‌ترین حالت ممکن را به فضای آشپزخانه بدهید. این نکته را همیشه در ذهن بگنجانید که همیشه بزگر بودن فضا یک امتیاز نیست. بلکه، این چیدمان درست و کاربردی است که حرف اول را می‌زند!

استفاده از صندلی‌های انعطاف پذیر و مناسب در کنار کابینت ممبران

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

برای اینکه آشپزخانه کوچک شما بتواند هم فضایی برای غذاخوری فراهم کند، هم با انتخاب کابینت درست شکل بگیرد، بهتر است از رنگ‌های روشن و صندلی‌های تاشو استفاده کنید تا هنگامی که از آن استفاده نمی‌کنید، بتوانید آن‌ها را در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید. با اضافه کردن یک کانتر همرنگ و از جنس کابینت ممبران در ابعاد کوچک می‌توانید آن را تبدیل به یک میز چندکاره کنید. میزی که هم برای سرو غذا مناسب باشد و هم بتوانید روی آن آشپزی کنید.

استفاده از قفسه‌های شناور به همراه کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

می‌توانید برای بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه، ردیف پایینی را با کابینت ممبران پر کنید و بخش بالایی را برای ایجاد نور بیشتر با قفسه‌های غیر ثابت پر کنید. به این شیوه به بزرگنمایی فضا کمک بیشتری می‌کنید. تنها نکته‌ای که در این حالت باید به آن توجه کنید این است که قفسه‌ها باید همیشه مرتب و منظم باشد. چرا که هیچ پوششی ندارد و باید همیشه منظم به نظر برسد.

بیشتر بدانید: دکوراسیون پذیرایی منزل به سبک آرت دکو، ایده‌ای منحصربه‌فرد برای همه نسل‌ها

استفاده از کابینت ممبران براق در آشپزخانه کوچک

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران براق

تزیین آشپزخانه کوچک با استفاده از کابینت براق، به بزرگتر جلوه دادن فضای کوچک آشپزخانه کمک می‌کند. نکته دیگری که باید در این حالت توجه کنید، این است که باید کابینت را به فرم L شکل برای این فضا در نظر بگیرید. تعبیه یک پنجره بزرگ می‌تواند نور طبیعی را هرچه بیشتر به آشپزخانه وارد کند و به بزرگتر شدن آن کمک کند.

استفاده از  کاشی بین کابینتی طرحدار در کابینت ممبران

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

 

 

با نگاهی به آشپزخانه‌های کوچک پوشیده شده با کابینت ممبران می‌توان با کمک دکوراتیوها تصویر بهتری به نمای خانه بخشید. یک عکس از اشپزخانه کوچک با کابینت ممبران و بین کابینتی طرح دار می‌تواند این ترکیب را به خوبی نشان دهد. استفاده از کاشی‌های طرح‌دار با طرح‌های هندسی و یک آشپزخانه اوپن فضای کافی را در اختیار شما برای آشپزی قرار می‌دهد. توجه کنید که در این آشپزخانه نباید از جزیره استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های خنثی در کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک

تزیین آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران

 

فضای آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند خیلی فشرده و جمع ‌و جور باشد که با استفاده از کابینت ممبران زیبا با ترکیبی از رنگ‌های خنثی جذابیت بیشتری پیدا می‌کند. به علاوه چون فضای کوچک خیلی رود به همر ریخته و نامرتب می‌شود، ترکیب این رنگ‌ها مانع از این به همر ریختگی می‌شود.

انتخاب رنگ در کابینت ممبران برای آشپزخانه های کوچک

کابینت ممبران

استفاده از رنگ‌های روشن و یا رنگارنگ مانند آبی کمرنگ می‌تواند حس بهتری به آشپزخانه و فضای خانه بدهد. اگر انتخاب شما کابینت مقاوم و با دوام ممبران است، می‌توانید نمای ظاهری آن را به شکل استایل مدرن در نظر بگیرید تا تغییر خوبی در حال و هوای فضا ایجاد کنید. این رنگبندی بسیار کاربردی و با طراوت است و انرژی خوبی به محیط انتقال می‌دهد. زمانی که آشپزخانه شیک و مرتب باشد، گویی کل خانه زیبا و پر انرژی است.

کلام آخر

اگر فضای آشپزخانه و به طور کلی خانه شما کوچک باشد، لازم به نگرانی نیست. چرا که در واقع این نوع چیدمان است که می‌تواند کوچکترین فضا را به بزرگترین، کاربردی‌ترین و مجلل‌ترین چیز تبدیل کند. به همین جهت، استفاده از کابینت ممبران برای آشپزخانه‌ های کوچک می‌تواند آن‌ها را به فضایی زیباتر تبدیل کند. کابینت ممبران بادوام و مقاوم است و می‌تواند گزینه خوبی برای تزیین فضای آشپزخانه شما باشد. با کمی خلاقیت می‌توانید به بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه کمک کنید. گاهی با تغییر رنگ تنها یک کابینت و ایجاد نقطه کانونی می‌توانید تاثیر زیادی بر فضا بگذارید. نکته مهم این است که هنگام دیزاین آشپزخانه از المان‌های مناسب استفاده کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه