از متخصصین این دسته کمک بگیرید
کابینت و کمد و پارتیشن
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
کابینت و کمد و پارتیشن
0 نظر | ثبت نظر
نظرات
وینه چوب بنرF
ساقدوش بار
شهاب فیت
زمانی
1398/10/29

میز جزیره آشپزخانه، در این 7 نمونه فضای زیر جزیره خالی نمانده!

بخشی کار یک طراح داخلی یا دکوراتور این است که همیشه به دنبال ایده های جدید و نو باشد. این اتفاق با تجربه های زیاد و دیدن نمونه های اجرا شده با کیفیت بالا و همچنین دیدن نمایشگاه های مختلف به وقوع می پیوندد. یکی از ایده هایی که از همین روش به دست آمده، ترفندهای متنوع و هوشمندانه استفاده از فضای زیر کابینت جزیره در آشپزخانه هاست. ترفندهایی که به راحتی فضای ذخیره سازی را به آشپزخانه شما هدیه می دهند و استفاده بهینه از این فضاهای خالی می کنند.

7 ایده جالب و کاربردی میز جزیره آشپزخانه را در ادامه برای شما بررسی می کنم: 

 • روش اول : قرار گیری کابینت های استاندارد
 • روش دوم : ترکیب کابینت با صندلی اپن
 • روش سوم: نصف کابینت نصف صندلی
 • روش چهارم: تبدیل جزیره به ویترین شیشه ای
 • روش پنجم : معجزه کشوها
 • روش ششم : زیبایی جزیره با شلف باز
 • روش آخر : توجه به اطراف جزیره

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش اول : قرار گیری کابینت های استاندارد

قرار گرفتن کابینت در زیر جزیره در مرحله اول به نوع طراحی خود جزیره و  در مرحله دوم به عمق آن بستگی دارد. اگر می خواهید در زیر جزیره آشپزخانه تان کابینت داشته باشید باید عمق حداکثر 60 سانتی متر را برای آن در نظر بگیرید، زیرا با عمق بیش تر قرار دادن و برداشتن ظروف و وسایل بسیار سخت می شود و منطقی نیست. در واقع دسترسی شما به داخل کابینت با دشواری انجام خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

اما اگر عمق کابینت بیش تر از این اندازه شد، می توانید آن را به دو قسمت تقسیم کنید. به این صورت که از هر دو طرف جزیره استفاده نمایید. به طور مثال اگر کابینت شما عمق 42 سانتی متری دارد، از یک طرف 24 سانتی متر و از طرف دیگر 15 سانتی متر جدا نمایید. (البته چند سانتی متر هم برای قرار گیری صهحه جدا کننده ان ها نیاز است). به این ترتیب، همزمان از هر دو طرف جزیره استفاده کرده اید و فضایتان بهینه شده است. در این حالت می توانید وسایل بزرگ تر را در کابینت ها با عمق بیش تر و وسایل کوچک تر و غیر ضروری را در سمت کایبنت های با عمق کم تر قرار دهید. 

ما به شما می گوییم که  چگونه یک جزیره در آشپزخانه طراحی کنیم؟


دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
انواع کابینت و جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش دوم : ترکیب کابینت با صندلی اپن

یکی دیگر از گزینه های هوشمندانه برای بهینه کردن فضای زیر جزیره این است که از علاوه بر نصب کابینت مانند روش اول، فضایی را برای قرار گرفتن صندلی اپن در نظر بگیرید. این مورد به خصوص برای زمان هایی که عمق کابینت شما زیاد است ایده آل خواهد بود. به طور مثال اگر عمق جزیره 42 سانتی متر باشد به راحتی می توانید 30 سانتی متر را به کابینت اختصاص داده و 12 سانتی متر را برای قرار گیری صندلی ها در نظر بگیرید. 

مطلب پیشنهادی : طراحی آَشپزخانه مدرن، تا حالا شبه جزیره شنیده بودین؟


کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در این جا مشکلی که به وجود می آید این است که با حضور صندلی نمی توان دسترسی سریع و راحت به کابینت ها داشت. برای حل این مشکل این شما هستید که تصمیم می گیرید چه ظروفی را در کابینت های زیر جزیره قرار دهید. مسلما منطق حکم می کند وسایل و ظروفی که خیلی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و نیازی به در دسترس بودنشان نیست در این کابینت ها جای بگیرند.

مطلب پیشنهادی : صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل

استفاده از جزیره در آشپزخانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ماندانا بازیاری

نکته دیگری که میخ واهم در مورد ترکیب کابینت و صندلی به شما متذکر بشوم این است که فقط صندلی ها در مقابل درب های کابینت قرار نمی گرند، بلکه افرادی که روی آن ها می نشینند نیز با کابینت ها برخورد خواهند کرد! بنابراین می توانید مانند نمونه بالا، دسته های درب کابینت را بالا تر از زانوی افراد قرار داده تا از برخورد و آسیب رسیدن جلوگیری نمایید.

مطلب پیشنهادی : صندلی اپن آشپزخانه، این ۲۰ مدل را از دست ندهید!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

یکی دیگر از گزینه ها این است که دستگیره های کابینت را پایین تر از حد نرمال قرار دهید (در حدود نیمه کابینت)، به این ترتیب آن ها زیر زانو قرار می گیرند. اگر می خواهید از بابت کابینت ها در هنگام ضربه خوردن و از بین رفتن رنگشان آسوده خاطر باشید، به کیفیت خود کابینت و رنگ قابل شستشوی آن دقت نمایید.

مطلب پیشنهادی : انواع پلان آشپزخانه در آپارتمان های مدرن!


امیر صادقی
عکاسی منزل آقای رحمت اللهی و بانو در مهرشهر کرج


کابینت هیمان
طراحی و اجرای کابینت مدرن در کرج

روش سوم: نصف کابینت نصف صندلی

برخی از جزایر به اندازه کافی عمق ندارند که شامل کابینت های دو طرفه با صندلی در جلویشان، همانند چند نمونه قبلی باشند. همچنین در بسیاری از آشپزخانه ها، مانند نمونه بالا، با وجود میز ناهارخوری واقعا لازم نیست تعداد زیادی صندلی در کنار جزیره قرار بگیرد. بنابراین طول جزیره به دو قسمت مساوی تقسیم شده و کابینت ها در کنار صندلی ها قرار می گیرند.


زهرا مهدیان
زهرا مهدیان
زهرا مهدیان
منزل رضوانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد


الهه آزاد
الهه آزاد

 

در این حالت شما می توانید همزمان از هر دو استفاده نمایید. یعنی هم فضای ذخیره سازی در آشپزخانه را افزایش داده اید و هم به راحتی روی صندلی ها نشسته و از جزیره به عنوان میز استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : عکس دکوراسیون آشپزخانه، ۲۰ طرح اجرا شده در خانه های ایرانی!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

مثال بالا قرار گرفتن صندلی ها بین دو ردیف کابینت را نشان می دهد. این نیز یکی از روش های ترکیب کابینت با صندلی اپن است و باید با بررسی اندازه جزیره، فضای آشپزخانه و نیاز خودتان یکی از این روش ها را انتخاب نمایید. این حالت آخر باعث می شود که صندلی ها به شکلی زیبا پوشیده شده و از دید کامل دور باشند در عین حال نیز که فضای ذخیره سازی کافی نیز در اختیارمان است. فقط باید اطمینان حاصل کنید که فضای حرکتی کافی برای افراد موقع نشستن و بلند شدن وجود داشته باشد.


دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
کانتر و جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی جلفا

روش چهارم: تبدیل جزیره به ویترین شیشه ای

یکی از ویژگی های برجسته ای که در یک نمایشگاه های جدید دکوراسیون و طراحی داخلی دیده می شود، تنوع بسیاری از درب های شیشه ای و شفاف بود که در زیر جزیره قرار می گیرند. طول زیاد جزیره باعث می شود که این قسمت مانند یک ویترین زیبا عمل کرده و با قرار دادن ظروف کریستال و حتی عتیقه زیبایی اش دوچندان شود.

مطلب پیشنهادی : استاندارد ها و مثلث کلیدی آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

همانند نمونه های قبلی، این ویترین ها را نیز می توانید با صندلی ها کنار یکدیگر قرار دهید. این کار احساس باز بودن و سبکی را در فضا به ارمغان می آورد. انتخاب رنگ های جسورانه مانند این بنفش روشن نیز تعادل لازم را برقرار خواهد کرد. این ترفند از این جهت نیز می تواند خوب باشد که به راحتی می توانید داخل آن را ببینید و ظرف مورد نظرتان را سریع پیدا کنید. 

مطلب پیشنهادی : ۱۰ ایده خیره کننده برای دیوار بین کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش پنجم : معجزه کشوها

گاهی اوقات وقتی مردم آشپزخانه را طراحی می کنند، اهمیت و مفید بودن کشوها را نادیده می گیرند. در اکثر آشپزخانه تعداد کشوها به یک ردیف سه تایی برای قاشق و چنگال و وسایل این چنینی خلاصه می شود. اما طرفداران نظم دهی می دانند که کشوها یک ابزار مهم برای اکسسوری ها و لوازم دم دستی هستند.. پس چرا از آن ها در زیر جزیره استفاده نکنیم؟ این نکته را به شما بگویم که حتی در یک جزیره کوچک، کشوهای کم عمق و باریک بسیار مفید خواهند بود، هم برای ابزارهای کوچک و هم برای مواد پخت و پز مانند ادویه جات، ترشی جات و... .

مطلب پیشنهادی : ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


سینا عزیزی
عکاسی از دکوراسیون منزل شخصی

اگر ترجیح می دهید یک طراحی و جزیره مدرن تر داشته باشید، از کشوهای بدون دسته و یکپارچه استفاده نمایید. جزیره درتصویر بالا، در برخورد اول به نظر می رسد تقریبا بدون درز و کاملا یکدست است و تنها زمان باز کردن کشوها متوجه حضور آن ها خواهید شد. به علاوه، آن ها به شما اجازه می دهند تا به راحتی کشو را با یک یا هر دو دست باز کنید.

مطلب پیشنهادی : ۸ اکسسوری کابینت که در آشپزخانه کوچک معجزه می کنند!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در بعضی مواقع کشوها ارزش بیش تری نسبت به کابینت ها پیدا می کنند، به همین دلیل قرار گیری آن ها در زیر جزیره می تواند استفاده راحت تری هم نسبت به کابینت ها داشته باشد. 

مطلب پیشنهادی : نظم دهنده کابینت آشپزخانه را به همین آسانی بسازید!

روش ششم : زیبایی جزیره با شلف باز

ما هیچ گاه نمی توانیم از ساده ترین شکل ذخیره سازی وسایل دست بکشیم : شلف باز. این روش به خصوص برای فضای کوچک همیشه جواب داده و برای فضای زیر جزیره هم ایده آل خواهد بود. البته برای کسانی که با هر نوع درهم و برهمی مخالف هستند، این گزینه ممکن است خیلی شلوغ و با ظاهر زشت به نظر بیاید، اما برای دیگران، این یک راه عالی برای شخصیت دادن به جزیره آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی : ۲۰ مدل کابینت آشپزخانه کوچک،معجزه کمبود جا!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

قفسه های باز به شما این امکان را می دهند که اقلام مورد نیازتان را به راحتی و بدون هیچ گونه درب و کشویی پیدا کرده و استفاده کنید. البته این را به شما یادآوری کنم که این مورد ممکن است برای آشپزخانه های کوچک و خیلی شلوغ مناسب نباشد زیرا هرج و مرج را افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی : مدل شلف آشپزخانه، در این ۱۱ مکان خودی نشان می دهند!

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
عکاسی خانه ی مدرن شیراز

در ابن روش هم کماکان حضور صندلی ها را می بینیم و این که دیگر مشکلات درب های کابینت و باز شدن کشوها نیز وجود ندارند. تصویر بالا نمونه ای از این ترکیب را به شما نشان می دهد.

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در نهایت، شلف های باز یک قاعده و قانون کلی نیستند بلکه می توانند با همه روش های قبلی یعنی کشوها، کابینت ها و قفسه های دردار ترکیب شوند. در این حالت می توانید کتاب ها و وسایل تزیینی را رو قفسه های باز و سایر وسایل را در کابینت ها قرار دهید. ترکیب فضاهای باز و بسته این چنینی یک جذابیت معمارانه در فضای شما به وجود خواهد آورد. 

مطلب پیشنهادی : ۱۰ ایده خیره کننده برای دیوار بین کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
عکاسی خانه ی نوردیک

روش آخر : توجه به اطراف جزیره

به اطراف جزیره خود در آشپزخانه دوباره نگاهی بیندازید. ببینید کدام وسایل در نزدیکی ان قرار دارند و شما دقیقا چه کاربری را از آن انتظار دارید. در بعضی از آشپزخانه ها تنها یک منطقه کاری وجود ندارد، به این معنا که دو سینک ظرفشویی، دو گاز و ... در آن ها وجود داشته که جزیره مکان خوبی برای قرارگیری یکی از آن دو خواهد بود. پس گاهی اوقات با قرار دادن وسایلی مانند ماکروفر و .. می توانید استفاده دیگری غیر از ذخیره سازی از فضای زیر جزیره داشته باشید.

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه

تصویر بالا به خوبی موضوع گفته را به شما نشان می دهد. این موضوع را حتما در نظر بگیرید که چند نفر به طور همزمان از آشپزخانه استفاده می کنند و هر کدام به چه فضاهایی نیاز دارند.

مطلب پیشنهادی : ۱۶ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون آشپزخانه


remo studio
کابینت جزیره مدرن

استفاده از جزیره در آشپزخانه


کابینت هیمان
کابینت مدرن سفید براق برج های مهستان

به عنوان مثال، در این آشپزخانه، یک نفر می تواند یک میان وعده برای بعد از ظهر خود را آماده کند، در حالی که شخص دیگری درحال پختن غذا برای شام است. همه این اتفاقات با حضور جزیره امکان پذیر خواهد بود و افراد کارهای خود را به راحتی انجام خواهند داد.

کلام آخر : وجود فضاهای ذخیره سازی کافی در آشپزخانه از مشکلات بزرگی است که برای اکثر افراد پیش می آید. اما شاید واقعا نیاز به تغییرات کلی و تعویض کابینت ها نبوده و به راحتی با چند ترفند هوشمندانه مانند ان چه که با هم بررسی کردیم، می توان به هدف مورد نظر رسید. 

مطالب پیشنهادی: دکوراسیون آشپزخانه ایرانی، ۲۰ نمونه اجرا شده!

آشپزخانه نیمه اُپن، چه فایده ای داره؟

ارتفاع استاندارد 10 عنصر مهم در طراحی داخلی

طراحی آَشپزخانه مدرن، تا حالا شبه جزیره شنیده بودین؟

اپن آشپزخانه مدرن، ایده های چیدانه برای بازسازی خانه مخاطب!

 

نویسنده : گلنار
کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل
کسب پیشنهادی

مطالب پیشنهادی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
کابینت و کمد و پارتیشن
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
کابینت و کمد و پارتیشن
1398/10/29

میز جزیره آشپزخانه، در این 7 نمونه فضای زیر جزیره خالی نمانده!

بخشی کار یک طراح داخلی یا دکوراتور این است که همیشه به دنبال ایده های جدید و نو باشد. این اتفاق با تجربه های زیاد و دیدن نمونه های اجرا شده با کیفیت بالا و همچنین دیدن نمایشگاه های مختلف به وقوع می پیوندد. یکی از ایده هایی که از همین روش به دست آمده، ترفندهای متنوع و هوشمندانه استفاده از فضای زیر کابینت جزیره در آشپزخانه هاست. ترفندهایی که به راحتی فضای ذخیره سازی را به آشپزخانه شما هدیه می دهند و استفاده بهینه از این فضاهای خالی می کنند.

7 ایده جالب و کاربردی میز جزیره آشپزخانه را در ادامه برای شما بررسی می کنم: 

 • روش اول : قرار گیری کابینت های استاندارد
 • روش دوم : ترکیب کابینت با صندلی اپن
 • روش سوم: نصف کابینت نصف صندلی
 • روش چهارم: تبدیل جزیره به ویترین شیشه ای
 • روش پنجم : معجزه کشوها
 • روش ششم : زیبایی جزیره با شلف باز
 • روش آخر : توجه به اطراف جزیره

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش اول : قرار گیری کابینت های استاندارد

قرار گرفتن کابینت در زیر جزیره در مرحله اول به نوع طراحی خود جزیره و  در مرحله دوم به عمق آن بستگی دارد. اگر می خواهید در زیر جزیره آشپزخانه تان کابینت داشته باشید باید عمق حداکثر 60 سانتی متر را برای آن در نظر بگیرید، زیرا با عمق بیش تر قرار دادن و برداشتن ظروف و وسایل بسیار سخت می شود و منطقی نیست. در واقع دسترسی شما به داخل کابینت با دشواری انجام خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

اما اگر عمق کابینت بیش تر از این اندازه شد، می توانید آن را به دو قسمت تقسیم کنید. به این صورت که از هر دو طرف جزیره استفاده نمایید. به طور مثال اگر کابینت شما عمق 42 سانتی متری دارد، از یک طرف 24 سانتی متر و از طرف دیگر 15 سانتی متر جدا نمایید. (البته چند سانتی متر هم برای قرار گیری صهحه جدا کننده ان ها نیاز است). به این ترتیب، همزمان از هر دو طرف جزیره استفاده کرده اید و فضایتان بهینه شده است. در این حالت می توانید وسایل بزرگ تر را در کابینت ها با عمق بیش تر و وسایل کوچک تر و غیر ضروری را در سمت کایبنت های با عمق کم تر قرار دهید. 

ما به شما می گوییم که  چگونه یک جزیره در آشپزخانه طراحی کنیم؟


دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
انواع کابینت و جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش دوم : ترکیب کابینت با صندلی اپن

یکی دیگر از گزینه های هوشمندانه برای بهینه کردن فضای زیر جزیره این است که از علاوه بر نصب کابینت مانند روش اول، فضایی را برای قرار گرفتن صندلی اپن در نظر بگیرید. این مورد به خصوص برای زمان هایی که عمق کابینت شما زیاد است ایده آل خواهد بود. به طور مثال اگر عمق جزیره 42 سانتی متر باشد به راحتی می توانید 30 سانتی متر را به کابینت اختصاص داده و 12 سانتی متر را برای قرار گیری صندلی ها در نظر بگیرید. 

مطلب پیشنهادی : طراحی آَشپزخانه مدرن، تا حالا شبه جزیره شنیده بودین؟


کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در این جا مشکلی که به وجود می آید این است که با حضور صندلی نمی توان دسترسی سریع و راحت به کابینت ها داشت. برای حل این مشکل این شما هستید که تصمیم می گیرید چه ظروفی را در کابینت های زیر جزیره قرار دهید. مسلما منطق حکم می کند وسایل و ظروفی که خیلی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و نیازی به در دسترس بودنشان نیست در این کابینت ها جای بگیرند.

مطلب پیشنهادی : صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل

استفاده از جزیره در آشپزخانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ماندانا بازیاری

نکته دیگری که میخ واهم در مورد ترکیب کابینت و صندلی به شما متذکر بشوم این است که فقط صندلی ها در مقابل درب های کابینت قرار نمی گرند، بلکه افرادی که روی آن ها می نشینند نیز با کابینت ها برخورد خواهند کرد! بنابراین می توانید مانند نمونه بالا، دسته های درب کابینت را بالا تر از زانوی افراد قرار داده تا از برخورد و آسیب رسیدن جلوگیری نمایید.

مطلب پیشنهادی : صندلی اپن آشپزخانه، این ۲۰ مدل را از دست ندهید!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

یکی دیگر از گزینه ها این است که دستگیره های کابینت را پایین تر از حد نرمال قرار دهید (در حدود نیمه کابینت)، به این ترتیب آن ها زیر زانو قرار می گیرند. اگر می خواهید از بابت کابینت ها در هنگام ضربه خوردن و از بین رفتن رنگشان آسوده خاطر باشید، به کیفیت خود کابینت و رنگ قابل شستشوی آن دقت نمایید.

مطلب پیشنهادی : انواع پلان آشپزخانه در آپارتمان های مدرن!


امیر صادقی
عکاسی منزل آقای رحمت اللهی و بانو در مهرشهر کرج


کابینت هیمان
طراحی و اجرای کابینت مدرن در کرج

روش سوم: نصف کابینت نصف صندلی

برخی از جزایر به اندازه کافی عمق ندارند که شامل کابینت های دو طرفه با صندلی در جلویشان، همانند چند نمونه قبلی باشند. همچنین در بسیاری از آشپزخانه ها، مانند نمونه بالا، با وجود میز ناهارخوری واقعا لازم نیست تعداد زیادی صندلی در کنار جزیره قرار بگیرد. بنابراین طول جزیره به دو قسمت مساوی تقسیم شده و کابینت ها در کنار صندلی ها قرار می گیرند.


زهرا مهدیان
زهرا مهدیان
زهرا مهدیان
منزل رضوانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد


الهه آزاد
الهه آزاد

 

در این حالت شما می توانید همزمان از هر دو استفاده نمایید. یعنی هم فضای ذخیره سازی در آشپزخانه را افزایش داده اید و هم به راحتی روی صندلی ها نشسته و از جزیره به عنوان میز استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : عکس دکوراسیون آشپزخانه، ۲۰ طرح اجرا شده در خانه های ایرانی!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

مثال بالا قرار گرفتن صندلی ها بین دو ردیف کابینت را نشان می دهد. این نیز یکی از روش های ترکیب کابینت با صندلی اپن است و باید با بررسی اندازه جزیره، فضای آشپزخانه و نیاز خودتان یکی از این روش ها را انتخاب نمایید. این حالت آخر باعث می شود که صندلی ها به شکلی زیبا پوشیده شده و از دید کامل دور باشند در عین حال نیز که فضای ذخیره سازی کافی نیز در اختیارمان است. فقط باید اطمینان حاصل کنید که فضای حرکتی کافی برای افراد موقع نشستن و بلند شدن وجود داشته باشد.


دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
دکوراسیون آرین آرایه
کانتر و جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی جلفا

روش چهارم: تبدیل جزیره به ویترین شیشه ای

یکی از ویژگی های برجسته ای که در یک نمایشگاه های جدید دکوراسیون و طراحی داخلی دیده می شود، تنوع بسیاری از درب های شیشه ای و شفاف بود که در زیر جزیره قرار می گیرند. طول زیاد جزیره باعث می شود که این قسمت مانند یک ویترین زیبا عمل کرده و با قرار دادن ظروف کریستال و حتی عتیقه زیبایی اش دوچندان شود.

مطلب پیشنهادی : استاندارد ها و مثلث کلیدی آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

همانند نمونه های قبلی، این ویترین ها را نیز می توانید با صندلی ها کنار یکدیگر قرار دهید. این کار احساس باز بودن و سبکی را در فضا به ارمغان می آورد. انتخاب رنگ های جسورانه مانند این بنفش روشن نیز تعادل لازم را برقرار خواهد کرد. این ترفند از این جهت نیز می تواند خوب باشد که به راحتی می توانید داخل آن را ببینید و ظرف مورد نظرتان را سریع پیدا کنید. 

مطلب پیشنهادی : ۱۰ ایده خیره کننده برای دیوار بین کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه

روش پنجم : معجزه کشوها

گاهی اوقات وقتی مردم آشپزخانه را طراحی می کنند، اهمیت و مفید بودن کشوها را نادیده می گیرند. در اکثر آشپزخانه تعداد کشوها به یک ردیف سه تایی برای قاشق و چنگال و وسایل این چنینی خلاصه می شود. اما طرفداران نظم دهی می دانند که کشوها یک ابزار مهم برای اکسسوری ها و لوازم دم دستی هستند.. پس چرا از آن ها در زیر جزیره استفاده نکنیم؟ این نکته را به شما بگویم که حتی در یک جزیره کوچک، کشوهای کم عمق و باریک بسیار مفید خواهند بود، هم برای ابزارهای کوچک و هم برای مواد پخت و پز مانند ادویه جات، ترشی جات و... .

مطلب پیشنهادی : ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


سینا عزیزی
عکاسی از دکوراسیون منزل شخصی

اگر ترجیح می دهید یک طراحی و جزیره مدرن تر داشته باشید، از کشوهای بدون دسته و یکپارچه استفاده نمایید. جزیره درتصویر بالا، در برخورد اول به نظر می رسد تقریبا بدون درز و کاملا یکدست است و تنها زمان باز کردن کشوها متوجه حضور آن ها خواهید شد. به علاوه، آن ها به شما اجازه می دهند تا به راحتی کشو را با یک یا هر دو دست باز کنید.

مطلب پیشنهادی : ۸ اکسسوری کابینت که در آشپزخانه کوچک معجزه می کنند!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در بعضی مواقع کشوها ارزش بیش تری نسبت به کابینت ها پیدا می کنند، به همین دلیل قرار گیری آن ها در زیر جزیره می تواند استفاده راحت تری هم نسبت به کابینت ها داشته باشد. 

مطلب پیشنهادی : نظم دهنده کابینت آشپزخانه را به همین آسانی بسازید!

روش ششم : زیبایی جزیره با شلف باز

ما هیچ گاه نمی توانیم از ساده ترین شکل ذخیره سازی وسایل دست بکشیم : شلف باز. این روش به خصوص برای فضای کوچک همیشه جواب داده و برای فضای زیر جزیره هم ایده آل خواهد بود. البته برای کسانی که با هر نوع درهم و برهمی مخالف هستند، این گزینه ممکن است خیلی شلوغ و با ظاهر زشت به نظر بیاید، اما برای دیگران، این یک راه عالی برای شخصیت دادن به جزیره آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی : ۲۰ مدل کابینت آشپزخانه کوچک،معجزه کمبود جا!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

قفسه های باز به شما این امکان را می دهند که اقلام مورد نیازتان را به راحتی و بدون هیچ گونه درب و کشویی پیدا کرده و استفاده کنید. البته این را به شما یادآوری کنم که این مورد ممکن است برای آشپزخانه های کوچک و خیلی شلوغ مناسب نباشد زیرا هرج و مرج را افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی : مدل شلف آشپزخانه، در این ۱۱ مکان خودی نشان می دهند!

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
عکاسی خانه ی مدرن شیراز

در ابن روش هم کماکان حضور صندلی ها را می بینیم و این که دیگر مشکلات درب های کابینت و باز شدن کشوها نیز وجود ندارند. تصویر بالا نمونه ای از این ترکیب را به شما نشان می دهد.

استفاده از جزیره در آشپزخانه

در نهایت، شلف های باز یک قاعده و قانون کلی نیستند بلکه می توانند با همه روش های قبلی یعنی کشوها، کابینت ها و قفسه های دردار ترکیب شوند. در این حالت می توانید کتاب ها و وسایل تزیینی را رو قفسه های باز و سایر وسایل را در کابینت ها قرار دهید. ترکیب فضاهای باز و بسته این چنینی یک جذابیت معمارانه در فضای شما به وجود خواهد آورد. 

مطلب پیشنهادی : ۱۰ ایده خیره کننده برای دیوار بین کابینت آشپزخانه

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
عکاسی خانه ی نوردیک

روش آخر : توجه به اطراف جزیره

به اطراف جزیره خود در آشپزخانه دوباره نگاهی بیندازید. ببینید کدام وسایل در نزدیکی ان قرار دارند و شما دقیقا چه کاربری را از آن انتظار دارید. در بعضی از آشپزخانه ها تنها یک منطقه کاری وجود ندارد، به این معنا که دو سینک ظرفشویی، دو گاز و ... در آن ها وجود داشته که جزیره مکان خوبی برای قرارگیری یکی از آن دو خواهد بود. پس گاهی اوقات با قرار دادن وسایلی مانند ماکروفر و .. می توانید استفاده دیگری غیر از ذخیره سازی از فضای زیر جزیره داشته باشید.

استفاده از جزیره در آشپزخانه


امیر صادقی
ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه

تصویر بالا به خوبی موضوع گفته را به شما نشان می دهد. این موضوع را حتما در نظر بگیرید که چند نفر به طور همزمان از آشپزخانه استفاده می کنند و هر کدام به چه فضاهایی نیاز دارند.

مطلب پیشنهادی : ۱۶ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون آشپزخانه


remo studio
کابینت جزیره مدرن

استفاده از جزیره در آشپزخانه


کابینت هیمان
کابینت مدرن سفید براق برج های مهستان

به عنوان مثال، در این آشپزخانه، یک نفر می تواند یک میان وعده برای بعد از ظهر خود را آماده کند، در حالی که شخص دیگری درحال پختن غذا برای شام است. همه این اتفاقات با حضور جزیره امکان پذیر خواهد بود و افراد کارهای خود را به راحتی انجام خواهند داد.

کلام آخر : وجود فضاهای ذخیره سازی کافی در آشپزخانه از مشکلات بزرگی است که برای اکثر افراد پیش می آید. اما شاید واقعا نیاز به تغییرات کلی و تعویض کابینت ها نبوده و به راحتی با چند ترفند هوشمندانه مانند ان چه که با هم بررسی کردیم، می توان به هدف مورد نظر رسید. 

مطالب پیشنهادی: دکوراسیون آشپزخانه ایرانی، ۲۰ نمونه اجرا شده!

آشپزخانه نیمه اُپن، چه فایده ای داره؟

ارتفاع استاندارد 10 عنصر مهم در طراحی داخلی

طراحی آَشپزخانه مدرن، تا حالا شبه جزیره شنیده بودین؟

اپن آشپزخانه مدرن، ایده های چیدانه برای بازسازی خانه مخاطب!

 


...
نویسنده : گلنار
کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل
ملچ چوب
کسب و کارهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

هوگونیک خانمان
هوگونیک خانمان
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.

کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.


کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

ساقدوش بار