تبلیغات
E باروگر F چوب و هنر E ساج آسا
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

7 مهر 1394

7 دکوراسیون آشپزخانه از میان برترین خانه های ایران

آشپزخانه: داشتن آشپزخانه ای زیبا و چشمگیر در خانه برای همه به ویژه خانم های خانه جذاب و دلپذیر خواهد بود. در هنگام طراحی فضای داخلی و دکوراسیون منزل انتخاب مکان مناسب برای آشپزخانه، طرح و رنگ کابینت ها، طراحی اپن و شاید هم فضای غذاخوری از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم. قبلا با شما در مورد ۱۰ دکوراسیون نشیمن از میان برترین خانه های ایران صحبت کرده ایم، این بار نیز با چیدانه همراه شوید تا با بررسی 7 دکوراسیون آشپزخانه از زیباترین خانه های ایران، ایده هایی را در دسترس شما قرار دهد. شاید بتوانید از میان آنها ایده هایی را متناسب با شرایط آشپزخانه خود بیابید.

آشپزخانه ساختمان مسکونی چیذری، کاری مشترک از دفتر معماری بن سار و دفتر معماری داخلی باغ ایرانی

آشپزخانه واحدهای آپارتمان مسکونی چیذری به صورت جزیره ای و به سبک مدرن طراحی شده اند، اجاق گاز در وسط آن قرار دارد و سفید رنگ غالب در طراحی داخلی هر کدام از آنهاست. اما در یک نگاه می توان دید که رنگ بخشی از کابینت ها نیز سیاه انتخاب شده و وسایل برقی ثابت در فضا نیز به رنگ استیل هستند. همنشینی رنگ سیاه، سفید و استیل ترکیب رنگی موفق است که می تواند به راحتی با هر رنگ دیگری در این فضا یا با دیگر بخش های خانه هماهنگ شود.
 

آشپزخانه خانه شماره هفت، اثری از دفتر معماری آینه

کابینت هایی به رنگ سفید در کنار رنگ نارنجی پیشخوان و رنگ گرم چوب کف پوش خانه شماره هفت فضایی زیبا و جذاب را به وجود آورده است. وجود چنین پیشخوانی در کنار کابینت های آشپزخانه این بستر را فراهم می کند تا ساکنان خانه از آن به عنوان میز غذاخوری کوچکی نیز استفاده کنند. نبود کابیت در زیر این پیشخوان اجازه می دهد تا بتوان به راحتی در اطراف آن نشست.
 

آشپزخانه خانه قانعی اثری از مهندسین مشاور پولشیر

خانه قانعی با دکوراسیونی الهام گرفته از معماری ایرانی شکل گرفته و رنگ گرم دیوارپوش و کف پوش ها حس صمیمیت را در فضا تقویت کرده است. نکته متفاوت در طراحی این آشپزخانه فرو رفتن آن در دل زمین و استفاده از فضای بالای سقف آن به عنوان یک نیم طبقه است. این چنین طراحی هایی برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد سقف امکان پذیر است. همه اجزا و کابینت های این آشپزخانه به رنگ استیل انتخاب شده اند.
 

آشپزخانه ایل خانه، کاری از گروه طراحی شیفت

گروه طراحی شیفت نیز در طراحی فضای آشپزخانه در ایل خانه از ایده پایین تر بودن سطح آشپزخانه از دیگر بخش های اطرافش بهره برده اند، با این تفاوت که ایلخانه به سبک مینیمال و در بستری از سادگی شکل گرفته است. همانطور که رنگ غالب همه بخش های خانه سفید است، آشپزخانه ایلخانه نیز به رنگ سفید در آمد است. اجاق گاز، سینک ظرفشویی و وسایل برقی در این خانه با ترکیبی از رنگ سیاه و استیل در کنار هم قرار گرفته اند.
 

آشپزخانه اقامتگاه اسکی بارین، اثری از ری را استدیو

رنگ های انتخاب شده برای دکوراسیون آشپزخانه اقامتگاه اسکی بارین شباهت بسیار زیادی به ایلخانه دارد، اما وجود منحنی های آزاد این فضا، حال و هوایی بسیار متفاوت را در آن به وجود آورده است. این محنی ها هیچ عنصر دست و پا گیری برای این طراحی به وجود نیاورده و با وجود کوچک بودن فضا توانسته زیبایی را به آن هدیه دهد و فضاهای فیدی را برای استفاده از آن به وجود بیاورد.
 

آشپزخانه خانه میوه‌های باربد، کاری از طراحان و بناکنندگان زاو

آشپزخانه ای مدرن با حال و هوای ایرانی در خانه میوه های باربد جایست برای نگهداری از میوه های مورد علاقه فرزند صاحبخانه! طراحان این پروژه، هماهنگ با دیگر بخش های خانه انتخابشان برای آشپزخانه نیز دکوراسیون ایرانی بوده است. کاشی های فیروزه ای رنگ، یکی از بارزترین نشانه های این سبک در دکوراسیون این بخش از خانه های میوه های باربد است. اما نکته مهم در طراحی این آشپزخانه این است که در آن خبری از کابینت های امروزی نیست. همان مصالحی که در ساخت دیوارهای خانه به کار رفته است این بار پیشخوان آشپزخانه را نیز به وجود آورده تا بتوان در آن به راحتی مشغول کار شد. سادگی و خلوص در این آشپزخانه موج می زند و سنگ ها و کاشی ها بدون تزئینات در ظاهری مینیمال به چشم می آیند.
 

آشپزخانه ی خانه ای به یاد رستم، اثری از مهندس سهراب رفعت

آشپزخانه ی خانه ای به یاد رستم، فضایی مشترک با غذا خوری آن دارد و در نهایت سادگی به ردیفی از کابینت ها، پیشخوان و ست غذاخوری محدود شده است. ایده ای که شاید در بسیاری از خانه ها کاربردی باشد: قرار دادن فضای آشپزخانه و غذاخوری در کنار هم! رنگ طبیعی چوب میز غذا خوری توانسته در بستری از رنگ های خنثی (سفید و طوسی) خودنمایی کند. این فضای آشپزخانه نیز با رنگی سفید در نهایت سادگی طراحی و اجرا شده است.

برای داشتن یک آشپزخانه تمام عیار می توانید عکس نمونه کارهای شرکت های ایرانی را در گالری عکس های آشپزخانه چیدانه ببینید و در میان طراحان داخلی آشپزخانه و کابینت اهالی فن چیدانه جستجو کنید.

نویسنده: لاله داورپناه | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
  • 13360 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 7 مهر 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
فرش و موکت بابل فرش و موکت بابل
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 01132381504
صنایع چوبی غفاری صنایع چوبی غفاری
8 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۴۵۶۹۹۹
دکسا دکسا
3 نمونه کار

تلفن: 02188012410
 کوییک سرویس  کوییک سرویس
45 نمونه کار

تلفن: 02144968157
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173