نظم دهنده داخل یخچال، دیگه هر چیزی رو راحت پیدا میکنی!

نظم دهنده داخل یخچال، دیگه هر چیزی رو راحت پیدا میکنی!

مرتب بودن وسایل یخچال موضوع مهمی است که باعث ایجاد نظم در کارهای دیگری مانند آشپزی و خرید هم می‌شود. به جز ساختار اصلی یخچال‌های امروزی که جاهای مختلفی برای قرارگیری وسایل دارند، نظم‌دهنده‌های داخل یخچال به دسته بندی و مرتب کردن وسایل یخچال کمک زیادی می‌کنند. در این مطلب با انواع نظم‌دهنده داخل یخچال آشنا شوید.

فیلم نت

 

چرا از نظم دهنده یخچال استفاده کنیم؟

وسایل زیادی که در یخچال قرار می‌دهیم جای زیادی می‌گیرند و برخی از آنها قرار است مدت زمان زیادی را داخل یخچال بمانند، پس لازم است داخل یخچال مرتب باشد. برخی از مزیت‌های استفاده از نظم دهنده یخچال عبارتند از:

  • امکان مرتب شدن یخچال و دسته‌بندی مواد غذایی مختلف
  • دسترسی راحت‌تر به مواد غذایی مختلف
  • بازشدن فضای یخچال و افزایش فضای خالی برای قرار دادن مواد غذایی دیگر
  • تمیز ماندن فضای داخل یخچال و شستشوی راحت هر یک از نظم‌دهنده‌ها در صورت ریختن غذا و کثیف شدن

 

انواع نظم‌دهنده‌های داخل یخچال

شکل، فرم و جنس نظم دهنده‌های یخچال در هر بخش آن متفاوت است. با توجه به نوع مواد غذایی در هر قسمت باید از نظم‌دهنده‌ی مخصوص و مناسبی استفاده شود. باکس و سیدهای نظم‌دهنده یخچال در ابعاد و اندازه و جنس‌های متنوع؛ پارچه‌ای، حصیری، پلاستیکی، اکریلیک و.. در بازار وجود دارد که کار  شما را راحت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: نظم دهنده تاشو شفاف، باکس، سبد یا کمد؟

 

نکته‌هایی برای انتخاب بهترین نظم‌دهنده یخچال

قبل از خرید نظم‌دهنده یخچال لازم است نکته‌هایی را درنظر بگیرید.

نظم دهنده برای کدام قسمت یخچال:

در ابتدا به این موضوع فکر کنید که کدام بخش‌های یخچال نیاز به نظم دهنده دارد؟ شاید بهتر باشد قسمتهایی از یخچال را برای قرار دادن ظرف غذا خالی بگذارید. این مسئله بستگی به سبک زندگی و وسایل داخل یخچال دارد.

ابعاد و اندازه نظم‌دهنده:

ابعاد و اندازه نظم دهنده به ابعاد فضای داخلی یخچال و همچنین مقدار مواد غذایی بستگی دارد. بهتر است قبل از خرید نظم دهنده اندازه فریزر و داخل یخچال را اندازه بگیرید.

نظم دهنده در دار و یا بدون در:

وجود در در باکس نظم دهنده از خراب شدن مواد غذایی جلوگیری می‎کند ولی بعضی از نظم دهنده‎ها نیازی به درب ندارند. مثلا نظم دهنده‌ای که در آن انواع سس را قرار می‌دهید، لازم نیست حتما در دار باشند. از طرفی نظم دهنده در دارد امکان قرار دادن ظروف روی همدیگر و استفاده از ارتفاع یخچال را فراهم می‌کند.

قابلیت شستشو:

بهتر است جنس نظم دهنده طوری انتخاب شود که به راحتی شسته شود. و یا اگر برایتان شستشوی داخل ماشین ظرفشویی اهمیت دارد، حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید . نظم دهنده‌ای را تهیه کنید که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشد.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه