دکوراسیون محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

دکوراسیون محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

نوژا دیزاین

محل فیلمبرداری قسمت‌هایی از سریال تلویزیونی جواهری در قصر و دکوراسیون محل زندگی یانگوم حالا به یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور کره‌ جنوبی تبدیل شده است. این سریال در ایران به نام یانگوم، شخصیت اصلی مجموعه، معروف است.‌ محل فیلمبرداری این سریال کره‌ای در واقع یک موزه‌ روستایی با نام “موزه دهکده مردمی ججو" است که در جزیره‌ جیجو واقع در دریای چین در جنوب غربی کره جنوبی قرار دارد. نمونه‌ مشابه این موزه در ایران، موزه روستایی گیلان است که در نزدیکی شهر رشت قرار دارد. سریال “جواهری در قصر" در کشور کره هم طرفداران بسیاری داشت. اما پس از استقبال در کره، حق پخش آن به کشورهای مختلفی از جمله ایران فروخته شد.

فیلم نت

با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید تا با مجموعه موزه روستایی جزیره جیحو و دکوراسیون محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر آشنا شوید.

مجموعه موزه روستایی جزیره جیحو و دکوراسیون محل زندگی یانگوم

محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

مجموعه موزه روستایی جزیره جیجو در کره جنوبی

موزه دهکده مردمی ججو (Jeju Minsokchon)، شامل مجموعه‌ای متشکل از 100 خانه، در پارکی از درختان و گل‌های زیبا است. این موزه یک مجموعه بزرگ است که بر اساس بافت روستاهای کهن کره‌ جنوبی شکل گرفته است. این دهکده باستانی کره‌ای، نوع خانه‌هایی که محل زندگی بوده، محل کار، مزارع، شیوه زندگی و موارد دیگر را نشان می‌دهد. هر خانه برخی از آداب و رسوم فولکلور جزیره را نشان می‌دهد. در این موزه روستایی، علاوه‌بر خانه‌ها و بازار، بخش‌های مختلف دیگری مانند معابد، زندان و اسکله‌ ماهیگیری هم ساخته ‌شده است.

مجموعه موزه روستایی جزیره جیحو و دکوراسیون محل زندگی یانگوم

موزه دهکده مردمی ججو محل زندگی یانگوم

در این موزه دهکده، مناطقی وجود دارد که همه چیز را از یک سکونتگاه کوهستانی و دهکده ماهیگیری گرفته تا دهکده شمن‌ها بازسازی می‌کند. خوک سیاه، مرغ، آهو و اسب و دیگر حیوانات در مزرعه قابل مشاهده هستند. در این مجموعه بیش از 1500 نمونه از ظروف سفالی، چینی و چوبی، بیش از هزار مورد بامبو و صدها نمونه ظروف آهنی و شمع مومی وجود دارد. شاید جالب باشد که بدانید در جلوی هر یک از خانه‌های روستایی، تیرها و سوراخ‌های تیر وجود دارد. با قرار دادن تیرهای مختلف در واقع به دیگران خبر می‌دهند که این‌جا خانه یک بیوه یا فرد مجرد است یا مردی در خانه حضور دارد یا خیر!

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون محل اقامت مینا مختاری در یزد؛ همینقدر ساده و قشنگ

دکوراسیون محل زندگی یانگوم در موزه دهکده مردمی ججو

محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

دکوراسیون محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

در موزه دهکده مردمی ججو، سریال‌های تاریخی مختلفی ساخته شده است. در بخش‌های مختلف این روستا تصاویری از سریال جواهری در قصر و دیگر سریال‌هایی که در این مکان ساخته شده‌اند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. از بزرگترین جذابیت‌های این مکان می‌توان به محل فیلمبرداری قسمت‌‌هایی از سریال تلویزیونی معروف جواهری در قصر در بخشی از این روستا اشاره کرد. این سریال در قرن 15 و 16 میلادی اتفاق می‌افتد و بر اساس زندگی جانگ‌ گئوم مشهور اولین پزشک سلطنتی کره شکل گرفته است.

دکوراسیون محل زندگی یانگوم در سریال جواهری در قصر

محل زندگی یانگوم در جواهری در قصر در کره جنوبی

در واقع محل زندگی یانگوم با بازی بازیگر معروف لی یونگ ئه در این سریال پر طرفدار تلویزیونی در این موزه روستایی قرار دارد. دکوراسیون این خانه مانند دیگر خانه‌های این روستا نحوه زندگی کره‌ای‌های کهن را نشان می‌دهد. امروز در این مکان یک نمایشگاه کوچک برقرار است که تصاویر و وسایلی که در آن مجموعه تلویزیونی به‌کار برده شده بود در آن قرار دارد. لباس‌های اصلی، وسایل و فیلمنامه‌های نمایش، همچنین یادگاری‌های با امضای بازیگران و تصاویر صحنه‌های فیلمبرداری در برخی از خانه‌های روستا به نمایش گذاشته شده است.

مطلب پیشنهادی: خانه هوشنگ ابتهاج پس از درگذشت سایه چه سرنوشتی داشت؟

محل زندگی یانگوم یکی از جاذبه‌های گردشگری

محل فیلمبرداری فیلم و سریال‌های کره‌ای محل زندگی یانگوم

و در آخر

محل فیلمبرداری قسمت‌هایی از سریال تلویزیونی جواهری در قصر و محل زندگی یانگوم یکی از جاذبه‌های گردشگری در واقع یک موزه‌ روستایی است که در جزیره‌ جیجو در جنوب غربی کره جنوبی قرار دارد. این دهکده باستانی، خانه‌ها، محل کار، مزارع، شیوه زندگی کهن کره جنوبی را نمایش می‌دهد. مجموعه روستایی جزیره جیحو محل فیلمبرداری فیلم و سریال‌های کره‌ای بوده است. امروز در محل زندگی یانگوم در سریال محبوب کره‌ای، یک نمایشگاه کوچک از وسایلی که در آن مجموعه تلویزیونی استفاده شده برقرار است.

برای آشنایی با دکوراسیون خانه هنرمندان معروف ایران مطلب تصاویری از خانه احمد شاملو، خانه‌ای پر از شعر را از دست ندهید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه