دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل، ایجاد فضایی دوستانه برای دورهمی‌های صمیمی

دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل، ایجاد فضایی دوستانه برای دورهمی‌های صمیمی

به قلم: شقایق امیرحسینی

برای اینکه بتوانید حس و حال پذیرایی و دکوراسیون آن را تغییر دهید، می‌توانید از مبل ال شکل استفاده کنید. استفاده از مبل‌های ال شکل در چیدمان پذیرایی چیزی بیش از محلی برای نشستن است. این مبل‌ها به دلیل جثه‌ای که دارند تقریبا عضو چشمگیر فضای پذیرایی محسوب می‌شوند و در واقع مرکزیتی در کلیت فضای خانه و پذیرایی ایجاد می‌کنند که باید به چیدمان و استفاده از دکوری‌های مرتبط توجه کنید. به همین جهت، دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل می‌تواند یک فضای ساده را تبدیل به مکانی شیک و جذاب کند.

ساقدوش بار

چرا بهتر است پذیرایی را با مبل ال شکل پرکنیم؟

مطمئنا خرید مبل ال شکل می‌تواند نقطه کانونی دوست داشتنی خانه شما بشود. جایی که روزهای سرد زمستان و بهار دلنشین را به صرف چای و قهوه در محیطی دوستدانه می‌توانید در کنار خانواده، دوستان یا اقوام سپری کنید و از این دور هم بودن لذت ببرید. دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن داشتن خانه‌ای مدرن و در عین حال صمیمی است. طراحی منحصربه‌فرد مبل ال شکل در حفظ فضای پذیرایی، داشتن نشیمن راحت و سازگاری آن با محیط خانه این مبل را به یکی از المان‌های با ارزش در طراحی داخلی خانه تبدیل می‌کند.

سرویس خواب بالسا

چیدمان پذیرایی با مبل ال شکل

مبل‌های ال شکل مبین استایل، کاربری بسیار کاربردی، راحتی، سازگاری با محیط و گوشه‌ها این مبل را به یک انتخاب بسیار هوشمندانه تبدیل کرده است که حضور آن یک الزام در شیک‌تر جلوه دادن پذیرایی است. طیف گسترده‌ای از مبل‌های ال شکل در طرح و رنگ‌های مختلف موجود است که می‌توانید با تم کلی فضای خانه و سلیقه شخصی آن‌ها را تهیه کنید.

مبل ال در دکوراسیون پذیرایی را کجا باید قرار دهیم؟

دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل

مبل‌های ال شکل به تنهایی زیبایی خاصی دارند. برای اینکه جذابیت ظاهری بیشتری به خانه خود اضافه کنید که مدت‌ها از آن لذت ببرید، کافی است از مبل‌هایی با طرح‌های خاص در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید تا آن را به نقطه کانونی پذیرایی تبدیل کنید و سایر مبلمانی که استفاده می‌کنید حول زیبایی این مبل‌ها بچرخند. اما، چون مدل‌های مختلفی از مبل‌های ال شکل در بازار موجود است که از حالت قدیمی کمی فاصله گرفته و ممکن است کمی کوتاه‌تر یا بلندتر یا حتی گردتر باشد، حواستان باشد که تعادل را در قرار دادن آن در پذیرایی حفظ کنید.

دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل چسبیده به پنجره

خوب همیشه برای اینکه بهترین چیدمان را در خانه داشته باشید، باید به تمامی المان‌های موثر از نظر زیبایی شناختی توجه کنید. یکی از این المان‌ها نور طبیعی است. اگر مبل ال شکل را در پذیرایی در نقطه‌ای که پنجره عریض و بزرگ وجود دارد قرار دهید، هم نور طبیعی بیشتری را به فضای نشیمن اضافه می‌کنید، هم پشت زمینه‌ای زیبا از طبیعت را به خانه دعوت می‌کنید که می‌توانید هنگام تماشای تلویزیون، خواندن کتاب یا دورهمی‌های دوستانه حس گرم‌تر و صمیمی‌تری را تجربه کنید. چیدمان پذیرایی با مبل ال شکل در کنار پنجره فضای بیشتری را برای استفاده از پذیرایی برای شما مهیا می‌کند.

مبل ال در دکوراسیون پذیرایی

چیدمان پذیرایی با مبل ال شکل درست جایی در وسط پذیرایی اگر فضای پذیرایی شما به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توانید یکی از قشنگترین چیدمان‌ها را باا مبل ال شکل داشته باشید. با قرار دادن مبل ال شکل در جایی که با دیوار فاصله دارد، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید کمی فضای آزاد اطراف مبل‌ها داشته باشید. این نوع دکور پذیرایی با مبل ال شکل بسیار توجه برانگیز است و باعث می‌شود مبل‌های ال شکل مرکز توجه باشند. ازآنجایی که این چیدمان هدایت گر سایر المان‌ها است و برای دورهمی‌ها گزینه مناسبی خواهد بود، می‌توانید برای خاص‌تر کردن فضا از دکوراتیوهایی مانند تعداد زیادی کوسن طرح دار روی مبل استفاده کنید.

دکور پذیرایی با مبل ال شکل با ادغام قفسه کتاب با مبل ال شکل

می‌توانید با کمی خلاقیت فضا را کمی زیباتر کرده و المان‌های موجود حداکثر استفاده را کنید. اگر در پذیرایی خانه خود شومینه یا کتابخانه دارید، می‌توانید با مبل ال شکل تزیین فضا را کامل کنید. با قرار دادن مبل در نزدیکی کتابخانه حسی متفکرانه به محیط ببخشید و فضایی عالی برای علاقه‌مندان به کتاب را در خانه خود ایجاد کنید. وجود کتابخانه در پذیرایی حسی امن و آرام را به فضا می‌دهد که با ادغام آن با مبل‌های ال شکل می‌تواند فضایی دنج و آرامش بخش را برای لم دادن و کتاب خواندن و لذت بردن از فضا برای شما یا مهمانانتان فراهم کند. مبل ال در دکوراسیون پذیرایی در کنار شوینه گرمابخش سرمای شب‌های زمستان است و حین داشتن محیطی گرم می‌تواند فضای مناسبی برای دورهمی‌ها شود.

جداکننده فضا با مبل ال در دکوراسیون پذیرایی

دکور پذیرایی با مبل ال

مبل‌های ال مانند به مبل جداکننده فضا نیز معروف هستند. می‌توانید به‌گونه‌ای موثر و کاربردی با کمک مبل ال در دکوراسیون پذیرایی فضاها را از هم جدا کنید. اگر خانه شما به قدری بزرگ نیست که فضای مخصوص پذیرایی مهمان و نشیمن آن از هم جدا باشد، می‌توانید به کمک مبل ال، این دو فضا را از هم جدا کنید. یا می‌توانید فضای آشپزخانه را با استفاده از مبل ال شکل از پذیرایی و نشیمن جدا کنید. به این شیوه بدون خط کشی خاصی می‌توانید دو فضا را از هم به زیباترین حالت ممکن جدا کنید.

چه اکسسوری‌هایی می‌توانند جلوه مبل ال شکل را افزایش دهند؟

تصور کنید با دوستانتان در خانه جمع شده‌اید تا یک بعداز ظهر را کنار هم سپری کنید. حلقه دوستانه با وجود مبل ال شکل که سعی می‌کند افراد را در قلب هم بنشاند و حس آرامش و راحتی مبل را دوچندان کند می‌تواند به این زیبایی ترکیب خارق‌العاده‌ای ببخشد. می‌توانید با اضافه کردن المان‌های دکوری مختلف فضای اطراف مبل ال را زیباتر و شکیل‌تر کنید.

چیدمان با مبل ال

  •  یکی از این گزینه‌ها فرش است که می‌توانید آن را طوری پهن کنید که پایه‌های مبل روی فرش قرار بگیرد. این طرح شکل و شمایل بسیار کاملی به فضا پذیرایی می‌دهد.
  • یا می‌توانید از فرشی در ابعاد کوچکتر استفاده کنید و فرش را جایی در وسط و بین مبل ال بیاندازید که استایلی مدرن‌تر دارد و این امکان را فراهم می‌کند تا کاشی یا پارکت کف سالن نیز کمی بین مبل و فرش خودنمایی کرده و زیبایی بیشتری به این ترکیب دهد.
  • می‌توانید از فرش‌های گرد برای ایجاد فضایی احساسی استفاده کنید. دو فرش گرد کوچک تهیه کرده و هر کدام را زیر ساق کوچکتر و بزرگتر مبل ال قرار دهید. این ترکیب بسیار شکیل است و جلوه خوبی به نمای کلی پذیرایی می‌دهد. حتی می‌توانید تنها از یک فرش گرد استفاده کنید و آن را در زیر ساق بلند ال شکل مبل پهن کنید.
  • گام بعدی که می‌تواند فضا را قشنگ‌تر کند، استفاده از تابلو‌ در ابعاد و طرح‌های مختلف و نصب آن روی دیوار پشت مبل ال شکل است.
  • می‌توانید از کوسن‌های بی شکل یا در اشکال مختلف روی مبل ال شکل استفاده کنید. این ترکیب نیز برای ایجاد حس آرامش و راحتی بیشتر بسیار موثر خواهد بود.

کلام آخر

دکوراسیون پذیرایی با مبل ال شکل فضایی دلنشین ایجاد می‌کند که می‌تواند محل مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه، کتاب خواندن یا جمع شدن اعضای خانه دور هم برای گپ و گفت باشد. نحوه چیدمان مبل ال در پذیرایی می‌تواند به جلوه بیشتر این مبل کمک کند و البته، انتخاب رنگ و اضافه کردن دکوری‌های مختلف نیز بر زیبایی و راحتی آن بیفزاید. اگر می‌خواهید مبلی را تهیه کنید که با همه چیز جور و سازگار باشد، یادتان باشد که میل الی با رنگ‌های خنثی با زمینه طوسی، قهوه‌ای، کرمی یا به رنگ سنگ تهیه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه