چند ایده برای آنهایی که از بازسازی خانه منصرف شدند!

چند ایده برای آنهایی که از بازسازی خانه منصرف شدند!

چند ایده برای آنهایی که از بازسازی منصرف شدند!

دلش می‌خواست تغییری در محیط اطرافش ایجاد شود، از خانه و دکوراسیون تکراری خسته شده بود. لازم بود بخش‌هایی از خانه را نوسازی کند. ولی از بازسازی و نوسازی خانه هم منصرف شد. نه هزینه‌ی لازم برای بازسازی را داشت و نه وقت کافی! به دنبال ترفندهایی کوچک برای تغییر حال و هوای خانه می‌گشت. به نظر شما تغییر بدون بازسازی خانه امکان پذیر است؟ در این مطلب؛ چیدانه به شما راهکارهایی را ارائه می‌دهد تا بتوانید فضایی جدید در خانه ایجاد کنید.

کی پلاس
نوسازی منزل با تغییرات کوچک
نوسازی منزل با تغییرات کوچک

کارهای کوچک، تغییرات بزرگ!

درست است که رسیدن به خانه دلخواهتان، نیاز به تحمل سختی‌ها و هزینه‌های بازسازی ساختمان دارد. ولی ایجاد تغییرات با کارهای کوچک هم امکان پذیر است. فراموش نکنید که حتی جزئیات دکوراسیون هم بر زیبایی آن تاثیر دارند. پس تغییرات کوچک را دست کم نگیرید. در ادامه برخی از راهکارهای تغییر برای افرادی که از بازسازی منصرف شده‌اند را آورده‌ایم.

1. خانه را خلوت کنید!

شاید بهتر باشد اول دور و برتان را کمی خلوت کنید. وسایلی که کاربرد زیادی برای شما ندارند و جای زیادی در خانه اشغال کرده‌اند را در نظر بگیرید. با حذف آنها فضای خانه دلبازتر می‌شود. مثلا یک بوفه‌ی بزرگ و قدیمی که گوشه‌ی خانه جا گرفته است را می‌توانید با یک کنسول کوچک و جمع و جور عوض کنید.

 

تغییر رنگ دیوار
تغییر رنگ دیوار

2. تغییر رنگ دکوراسیون

تغییرات کوچک در رنگ‌ منزل و یا وسایل خانه، انرژی را در فضا به جریان می‌اندازد. البته باید در انتخاب رنگ‌ها، کمی سلیقه و خلاقیت به خرج دهید تا نتیجه برعکس نداشته باشد. مثلا می‌توانید دیوار اصلی پذیرایی را متناسب با تنالیته رنگی کاناپه و یا فرش و پرده رنگ کنید. رنگ کردن یک دیوار در پذیرایی کار کوچکی است که تغییر بزرگی ایجاد می‌کند.

 

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون
گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

3. از گیاهان غافل نشوید.

به گل و گیاهان آپارتمانی سر و سامان بدهید. در گوشه‌ای از خانه که نور و هوا جریان دارد؛ فضایی برای گلدان‌ها در نظر بگیرید و همه‌ی گلدانها را در آن قسمت قرار دهید. اگر گیاه آپارتمانی در خانه ندارید، چند گیاه با نگهداری آسان تهیه کنید. حالا شما یک گلخانه کوچک در خانه خود دارید که کنج سبز منزل را می‌سازد.

4. لوازم خانه را تعمیر کنید.

یکی از کارهای جذاب و محیط زیستی که برای تغییر می‌توانید انجام بدهید؛ تعمیر وسایلی است که قابل استفاده هستند. تعمیر میز و صندلی نهارخوری که پایه‌ی آن شل شده‌ و مدتهاست در گوشه‌ی آشپزخانه قرار داده‌اید، رگلاژ کردن درهای کابینت آشپزخانه، درست کردن ساعت دیواری که نیاز به تعمیر دارد، مثال‌هایی از کارهای کوچک برای نو کردن خانه با هزینه کمتر هستند.

5. وسایل انباری را بررسی کنید!

در تغییر دکوراسیون حتما قرار نیست وسایلی نو بخریم. وسایلی که سال‌ها قبل در انباری قرار داده‌اید؛ و احتمالا خودتان هم آنها را فراموش کرده‌اید؛ ممکن است الان برایتان جذاب باشد. مثلا می‌توانید آینه‌ دیواری قدیمی‌تان را در گوشه‌ای از اتاق خواب نصب کنید. یا پادری‌هایی که سال قبل خریده‌اید ولی استفاده نشده است را برای خانه استفاده کنید.

 

استفاده از نور طبیعی در خانه
استفاده از نور طبیعی در خانه

6. نور را به خانه بیاورید.

یکی از راهکارهای موثر در تغییر حال و هوای خانه، تغییر در نور منزل است. اولین قدم برای پر نور شدن خانه؛ نهایت استفاده از نور طبیعی است. چیدمان مبلمان و وسایل را طوری انجام دهید که جلوی پنجره قرار نگیرند. بهتر است مدل پرده طوری باشد که بتوانید به راحتی آن را باز و بسته کنید تا نور روز به خانه بیاید. برای نور پردازی شب، با توجه به کاربری فضا، از لامپ‌ها و روشنایی‌های مناسب با فضا استفاده کنید

7. چیدمان مبل‌ها را تغییر دهید.

مبلمان، تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل دارند. اگر مبل‌ها را به هم چسبانده‌اید کمی فاصله بین آنها ایجاد کنید تا فضا بازتر به نظر برسد. هرچند این کار بستگی به مساحت خانه هم دارد. اگر خانه کوچکی دارید، از ست مبلمان  7 نفره استفاده نکنید. چیدمان مبل‌ها را طوری انجام دهید که فضای پذیرایی دلگیر و بسته نشود. زاویه مبلمان باید به گوینه‌ای باشد که افراد حین صحبت همدیگر را ببینند.

 

تغییر رنگ کابینت‌ها
تغییر رنگ کابینت‌ها

8. تغییر ظاهر کابینت‌ها با هزینه کم

اگر از رنگ و طرح کابینت‌ها خسته شده‌اید؛ می‌توانید با کمترین هزینه، آنها را تغییر دهید.رنگ کابینت‌ها تغییر بزرگی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کند. برچسب‌های کابینت با طرح‌های متنوع در بازار وجود دارند که می‌توانند کابینت‌های شما را نو و زیبا کنند. با دیدن چند فیلم آموزش نصب می‌توانید خودتان با دقت آنها را نصب کنید.

کلام آخر:

بازسازی و نو شدن خانه بسیار هیجان انگیز و جذاب است. با توجه به اینکه ممکن است برخی از هزینه‌های بازسازی برایتان زیاد باشد؛ با انجام کارهای کوچک می‌توانید تغییرات بسیار خوبی در فضای منزل ایجاد کنید. در این مطلب به چند ترفند برای نوسازی خانه، برای کسانی که از بازسازی منصرف شده‌اند اشاره کردیم.


دیدگاه کاربران
سارا در تاریخ 13 اردیبهشت 1402
من دیدم بازسازی برام سخته وساعل خونه خریدم فرش خریدم وساعل برقی همچنین باز هم چیزای دیگه می خرم مثل پرده جدید
وسایل نه وسیله در تاریخ 13 اردیبهشت 1402
وسایل نه وسیله
خواجو در تاریخ 13 اردیبهشت 1402
عالی بود
رویا آزاد در تاریخ 14 اردیبهشت 1402
نقاشی دیوارها و تغییر پرده ها هزینه زیادی نداره ولی فضا رو به طرز چشمگیری جذاب میکنه
الهام در تاریخ 18 اردیبهشت 1402
واقعا جالب بود ممنون ⚘

ثبت دیدگاه