دریافت برترین جایزه معماری ۲۰۲۴ ایتالیا توسط یک ایرانی!

دریافت برترین جایزه معماری ۲۰۲۴ ایتالیا توسط یک ایرانی!

به قلم: نرگس مهردادیان

دریافت برترین جایزه معماری ۲۰۲۴ ایتالیا توسط صمد سلیمان‌زاده

نوژا دیزاین

صمد سلیمان‌زاده معمار برجسته ایرانی در مراسم بین‌المللی شهر و سازه‌های معماری 2024 که در شهر میلان ایتالیا برگزار شد، برترین جایزه معماری 2024 را کسب کرد. جایزه WT Smartcity 2024 به بهترین اثری که دارای فرآیند برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت فرم. فضا و محیطی است و ملاحظات عملکردی، فنی، اجتماعی و زیبایی شناختی را منعکس می‌کند، تعلق می‌گیرد. در این مطلب به بررسی برترین جایزه معماری 2024 WT SmartCityAward" و پروژه‌های شاخص صمد سلیمان‌زاده که موفق به دریافت این جایزه بین‌المللی شده، پرداخته می‌شود. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

فرش ذوالانواری

برترین جایزه معماری2024 “WT SmartCityAward"

WT SmartCity، مسابقه بین‌المللی ایده‌های شهری و معماری، مسابقه سالانه و رویدادی معتبر است. این مسابقه با هدف انتخاب و تشویق ایده‌ها و پروژه‌های پایدار و زیست محیطی، به منظور تغییر منظر شهری به شکلی مثبت برگزار می‌شود. جایزه طراحی شهری پایدار WT SmartCityAward با بیش از 20 سال فعالیت، اعتبار و اهمیت بین‌المللی روزافزونی پیدا کرده است.

مطلب پیشنهادی: دانشجویان معماری دانشگاه تربیت مدرس؛ رتبه اول مسابقه جهانی طراحی پایدار برزیل!

صمد سلیمان‌زاده برنده برترین جایزه معماری2024 کیست؟

صمد سلیمان‌زاده برنده برترین جایزه معماری 2024 کیست؟

مهندس صمد سلیمان‌زاده متولد سال ۱۳۴۵ در تبریز است. وی مدرک لیسانس مدیریت را در سال ۱۹۹۰ میلادی از دانشگاه لس‌آنجلس آمریکا دریافت کرد. او پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۷۲ اولین فعالیت حرفه‌ای خود را با پروژه ساختمان بازرگانی پتروشیمی کشور معروف به pcc آغاز کرد. از دیگر پروژه‌های شاخص و برتر وی در شهر تهران می‌توان به ساختمان صنایع شیر واقع در محله میرداماد، ساختمان پتروشیمی در خیابان ولیعصر، ساختمان روزنامه همشهری در محله جردن، برج زیبا و سرشناس پارس در جردن، مجتمع اداری در حال ساخت ویو view واقع در پارک وی، ساختمان بیمه پارسیان، واقع در میرداماد غربی و همچنین مجتمع آیلند در خیابان فرشته اشاره کرد.

پروژه های صمد سلیمان‌زاده برنده برترین جایزه معماری 2024

در تمام پروژه‌ها برای انتخاب محل پروژه وقت زیادی گذاشته شده. نیازهای منطقه در انتخاب نوع کاربری ساختمان موضوع مهمی است که در پروژه آیلند به آن نگاه ویژه‌ای شده است. در ساختمان‌سازی بیش از نگاه اقتصادی و مالی باید به بعد ملی‌گرایانه آن توجه کرد و بناهایی ساخت که برای آیندگان به یادگار بماند. از علل موفقیت و ماندگار شدن برج پارس هم می‌توان به همین مورد اشاره کرد. برج پارس سومین نماد شهری تهران و یک افتخار ملی است که نام آقای سلیمان‌زاده را برای همیشه در خاطره‌ها ماندگار کرد.

مطلب پیشنهادی: شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی ساختمان ۱۴۰۳

پروژه صمد سلیمان‌زاده برنده برترین جایزه معماری 2024

و در آخر

معمار ایرانی، مهندس صمد سلیمان‌زاده برترین جایزه معماری 2024، رویداد بین‌المللی شهر و سازه‌های معماری را در شهر میلان ایتالیا کسب کرد. “WT SmartCityAward" رویداد معتبر و بین‌المللی است که با بیش از 20 سال سابقه فعالیت، هر سال، با هدف انتخاب و تشویق ایده‌ها و پروژه‌های پایدار برگزار می‌شود.

برای آشنایی با اخبار معماری و دکوراسیون داخلی جهان مطلب نمایشگاه بین المللی طراحی داخلی ایندکس در دبی را از دست ندهید.

منبع خبر: خبرگزاری ویستا

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
محمد در تاریخ 01 خرداد 1403
یاشاسین تورک معماری ایرانین معمار سیمانی

ثبت دیدگاه