چند قاب بهشتی از بهترین و خیره کننده‌ترین فرودگاه جهان

چند قاب بهشتی از بهترین و خیره کننده‌ترین فرودگاه جهان

فرودگاه‌ها یکی از مهم‌ترین فضاهایی هستند که به نوعی هویت کشور را به مسافرانی که از گوشه و کنار دنیا به آن پا می‌گذارند، نشان می‌دهند. در نتیجه طراحی فرودگاه بین‌المللی باید با حساسیت بیشتری انجام شود. فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان به شمار می‌رود که از 20 نوامبر 2020 امکان همکاری با بیش از 100 شرکت هواپیمایی در 400 شهر و حدود 100 کشور و سرزمین در سراسر جهان را فراهم کرده است. فرودگاه «چانگی» سنگاپور به عنوان بهترین فرودگاه جهان برای سال 2023 انتخاب شد! در این مطلب از چیدانه در مورد این فرودگاه زیبا بیشتر بدانیم.

گروه معماری اشکان اذانی

زیباترین فرودگاه جهان

فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور، یکی از بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است که در شرق شهر سنگاپور قرار دارد. این فرودگاه دارای چهار ترمینال مسافربری و یک ترمینال باربری است. بر اساس آخرین تحقیقات، هر هفته حدود هفت هزار و چهارصد پرواز از فرودگاه چانگی به مقصد خود می‌رسد، امروزه این فرودگاه به عنوان هفتمین فرودگاه پرتردد از نظر ترافیک مسافران بین‌المللی در جهان و سومین فرودگاه شلوغ در آسیا شناخته می‌شود.

 

فضای داخلی فرودگاه چانگی

امکانات فرودگاه چانگی سنگاپور

این فرودگاه به دلیل طراحی خاص و امکانات زیادی که دارد؛ به عنوان یک فضای گردشگری هم شناخته می‌شود. فرودگاه چانگی همچنین از زمان تأسیس خود تا به امروز موفق به دریافت بیش از 620 جایزه به عناوین مختلف شده است. امکانات رفاهی این فرودگاه شامل: فروشگاه، رستوران، استخر، باغ گل، باغ کاکتوس و.. است. با وجود چنین امکاناتی مسافرانی که در این فرودگاه توقف دارند، و یا زمانی که منتظر پرواز هستند؛ می‌توانند در آن تفریح کنند.

 

باغ پروانه فرودگاه چانگی

باغ پروانه در فرودگاه چانگی

یکی از فضاهای خاص و جذاب این فرودگاه، باغ پروانه‌های فرودگاه است. در این باغ؛ صدها نوع پروانه زندگی می‌کنند و همچنین گونه‌های گیاهی مختلفی در آن وجود دارد. باغ پروانه مانند نمایشگاهی جذاب، جایی برای سرگرمی مسافران است.

 

دکوراسیون داخلی فردوگاه
فرودگاه چانگی از نمای بیرون
بخشی از فضای داخلی فرودگاه
رستوران فرودگاه چانگی

کلام آخر:

در این مطلب راجع به زیباترین فرودگاه جهان یعنی فرودگاه چانگی سنگاپور گفتیم. تصاویری از این فرودگاه جذاب را در این مطلب ببینید.


دیدگاه کاربران
سحر در تاریخ 23 خرداد 1402
خیلی زیباس
‌ملیکا در تاریخ 24 خرداد 1402
همچین زنهایی باعث افتخار ایران هستند.خدا بهشون طول عمربده
مهدی در تاریخ 24 خرداد 1402
عکس های قشنگی بود

ثبت دیدگاه