گلدان هوشمند؛ تکنولوژی برای رشد بهتر گیاهان!

گلدان هوشمند؛ تکنولوژی برای رشد بهتر گیاهان!

به قلم: سمانه زارعی

چندین سالی می‌شود که کلمه هوشمند را برای وسایل مختلف می‌شنویم. شاید دهه‌های قبل این اصطلاحات برایمان عجیب و نو بود ولی این روزها چیزی که هوشمند نباشد عجیب به نظر می‌رسد. این موضوع به گلدان‌های خانه هم رسیده است! گلدان هوشمند؛ از جمله وسایلی است که در طی این چند سال اخیر به بازار آمده است. در این مطلب در موردش بخوانید.

بالسا

 

گلدان هوشمند چیست؟

هوشمند بودن؛ ویژگی است که وجود آن؛ کار افراد با آن وسیله را آسانتر می‌کند. گلدان هوشمند؛ گلدانی است نیازهای گیاهان کاشته شده در آن را رفع می‌کند. در نتیجه گیاه نیاز کمتری به توجه و نگهداری افراد دارد. نیاز‌های اصلی گیاه مانند آب، نور و رطوبت توسط سنسورهایی که در این دستگاه‌ها وجود دارند، تنظیم و برطرف می‌شوند. با وجود این گلدان نگرانی برای آبیاری و نور گیاهان در زمان سفر نخواهید داشت.

انواع گلدان هوشمند

گلدان‌های هوشمند انواع متنوعی دارند که با توجه به نوع گیاه و سبزی که می‌خواهید بکارید؛ می‌توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. برخی از این گلدان‌ها علاوه بر رفع نیازهای ضروری گیاهان؛ امکان پخش موزیک برای رشد بهتر گیاه هم دارند. حتی برخی از آنها قابلیت اتصال به گوشی و تنظیم شرایط مورد نیاز گیاه از راه دور را هم دارند. گلدان هوشمند؛ برای کسانی که آشنایی زیادی با باغبانی ندارند بسیار مناسب است. در ادامه تعدادی از انواع گلدان‌های هوشمند را ببینید.

 

کلام آخر:

اگر وقت زیادی برای رسیدگی به گیاهان آپارتمانی خود ندارید و یا در کاشت سبزیجات تازه کار هستید؛ گلدان هوشمند می‌تواند به شما کمک کند تا گیاهانی سرحال و سبز داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه