بورس الماس سورت؛ مجموعه‌ای که مساحتش از پنتاگون گذر کرد!

بورس الماس سورت؛ مجموعه‌ای که مساحتش از پنتاگون گذر کرد!

به قلم: سمانه زارعی
مجموعه بورس الماس سورت در هند

دنیای معماری، خبر از افتتاح بزرگترین ساختمان اداری دنیا را می‌دهد. این ساختمان جالب در کشور هند و در شهر سورت قرار دارد. با اتمام این پروژه؛ نام الماس فقط برای آنتورپ نخواهد بود. آنتورپ شهری در بلژیک است که الماس‌های باکیفیت و با قیمت مناسب دارد. با این ساختمان بیشتر آشنا شوید.

 

بالسا
ساختمان بورس الماس

درباره ساختمان بورس الماس سورت

پروژه‌ی مجموعه بورس الماس در شهر سورت، یکی از شهرهای کشور هند قرار دارد. این پروژه با مساحتی 14 هکتاری و بزرگتر از ساختمان پنتاگون؛ توانست عنوان بزرگترین ساختمان اداری را به خود اختصاص دهد.

ساخت این ساختمان‌ها در سال 2015 شروع شد، ولی با همه گیری ویروس کرونا، حدود دو سال در روند ساخت آن وقفه ایجاد شد. بورس الماس سورت؛ دارای 9 برج 15 طبقه‌ای است. این ساختمان‌ها دارای امکانات مختلفی مانند؛ رستوران، فروشگاه، بانک و سالن کنفرانس است.

این ساختمان توسط شرکت معماری هندی  Morphogenesis، طراحی شده است. قدهاوی گفت که شکستن رکورد پنتاگون از اهداف آنها نبوده است و مساحت این ساختمان‌ها بر اساس تقاضا، مشخص شده است. یکی از ویژگی‌های این ساختمان کاهش مصرف انرژی آن است. این ویژگی باعث شده است که جزو ساختمان‌های سبز و مورد تایید شورای ساختمان سبز هند باشد.

 

 

کلام آخر:

در این مطلب با بزرگترین مجموعه اداری در شهر سورت هند آشنا می شوید. مجموعه ای که بورس الماس است و از 9 برج 15 طبقه ساخته شده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه