شش راهکار اساسی دکوراسیونی برای ایجاد صمیمیت در خانواده!

شش راهکار اساسی دکوراسیونی برای ایجاد صمیمیت در خانواده!

به قلم: سمانه زارعی

عادت‌های روزمره در سبک زندگی امروزی مانند، کارکردن زیاد، گذراندن وقت در شبکه‌های اجتماعی، روابط دوستانه مجازی و.. باعث شده‌اند گاهی ارتباط افراد باهمدیگر در خانواده تحت تاثیر قرار بگیرد. این روش زندگی حتی روی چیدمان دکوراسیون خانه هم تاثیر می‌گذارد. حالا سوال اصلی این است چه کار کنیم که صمیمیت در خانواده کم نشود؟ آیا چیدمان و دکوراسیون خانه در ایجاد صمیمیت بین افراد تاثیرگذار است؟ در این مطلب از چیدانه راهکارهای ساده چیدمان بیان کرده‌ایم که به نزدیکی اعضای خانواده و ایجاد صمیمیت تاثیر می‌گذارد.

تابلو فرش ریحان

1. فضای نشیمن؛ قلب دورهمی خانوادگی

به چیدمان صحیح مبلمان و وسایل در فضای نشیمن توجه کنید. جایی که قرار است شما با خانواده‌تان بنشینید و چای بخورید و گفتگو کنید. مبلمانی که روبروی همدیگر قرار می‌گیرند صمیمیت را افزایش می‌دهد.

 

2. جای تلویزیون در نهارخوری نیست

بهتر است تلویزیون در کنار میز نهارخوری قرار نگیرد. زمان غذا خوردن از زمان‌هایی است که همه اعضای خانواده در کنار یکدیگر هستند. برای اینکه بتوانید از بودن در کنار هم لذت ببرید؛ تلویزیون را در اتاق نهارخوری نگذارید. و یا در حین غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید. فراموش نکنید که موبایلتان را زمان غذاخوردن کنار بگذارید.

 

3. تابلوهای عکس خانوادگی روی دیوار

وجود عکس دسته‌جمعی در کنار تابلوهای عکس دیگر، باعث ایجاد حس صمیمیت بین اعضای خانواده می‌شود. می‌توانید قسمتی از دیوار اتاق خواب و یا بالای شومینه را برای قرار دادن چند عکس خانوادگی در نظر بگیرید.

4. میزی برای بازی‌های دسته جمعی

اگر فضای کافی در فضای نشیمن دارید؛ میزی برای بازی‌های خانوادگی و دسته‌جمعی در نظر بگیرید. انجام بازی‌های دسته جمعی به ایجاد حس صمیمیت بین شما و خانواده به خصوص برای کودکان کمک زیادی می‌کند. قبلا در چیدانه تعدادی از بازی‌های دسته جمعی خانوادگی را معرفی کرده‌ایم.

 

5. بالکن را برای چای عصرگاهی آماده کنید

اگر خانه شما بالکن یا تراس دارد، بهترین فضا برای صرف یک چای عصرگاهی با خانواده و دوستانتان است. حتی اگر نمی‌خواهید برای طراحی یک بالکن سبز و زیبا هزینه کنید؛ با ترفندهایی ساده، بالکن خود را تزئین کنید. مثلا چند صندلی و یک میز و چند گلدان زیبا؛ فضا را برای کنار هم بودن مناسب می‌کند.

 

6. برای کودکان وقت بگذارید

اگر والدین فرزندی هستید؛ لازم است برایشان وقت کافی بگذارید. بازی کردن با کودکان یکی از راهکارهای عالی برای ایجاد صمیمیت با کودکان است. اتاق کودک را طوری طراحی کنید که فضایی برای بازی کردن کودکان باهمدیگر و یا بازی کردن والدین و کودک وجود داشته باشد.

کلام آخر:

با انجام کارهای کوچکی می‎‌توان صمیمیت را به خانواده آورد. طراحی دکوراسیون و چیدمان خانه یکی از ترفندهای نزدیک شدن افراد به همدیگر است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه