برگزاری چهارمین همایش بین المللی معماری دستکند در لرستان

برگزاری چهارمین همایش بین المللی معماری دستکند در لرستان

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

هر ساله همایش‌های زیادی در رابطه با معماری برگزار می‌شود و فرصت خوبی برای ارائه نتیجه تحقیقات پژوهش‌گران است. یکی از همایش‌هایی که امسال چهارمین دوره آن در حال برگزاری است، با نام همایش بین‌المللی معماری دستکند در لرستان است. خبری در مورد شرایط برگزاری این همایش منتشر شده است که در ادامه می‌خوانید.

سرویس خواب بالسا

موضوع تغییرات اقلیمی در همایش معماری دستکند

تغییرات اقلیمی یکی از موضوعات مهم بین‌المللی است که مدیران، مسئولان، پژوهشگران و در واقع همه افراد جامعه موظف هستند در مورد آن احساس مسئولیت کنند. به گفته عطا حسن پور، مدیرکل میراث فرهنگی، چهارمین همایش بین المللی معماری دستکند با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این شهر برگزار می‌شود.

مطلب پیشنهادی: کانون برندسازی و توسعه ارتباطات صنعت ساختمان

 

زمان برگزاری همایش

این همایش بین‌المللی با موضوع تاب‌آوری در برابر مخاطرات، تغییرات اقلیمی و بلایا در آبان‌ماه سال جاری با حضور مهمانان و پژوهشگران داخلی و خارجی در خرم‌آباد برگزار خواهد شد. همایش یاد شده در محورهای مفاهیم و مبانی نظری، بستر فرهنگی و میراث ناملموس، بستر طبیعی در معماری دست‌کند، تجارب و حفاظت از معماری دست‌کند برگزار خواهد شد. حسن‌پور افزود: پژوهشگران، اساتید دانشگاه و علاقمندان می‌توانند چکیده مقالات خود را در این خصوص تا ۳۰ اردیبهشت به دبیرخانه این همایش بین‌المللی ارسال کنند.

مطلب پیشنهادی: 5 جاذبه گردشگری دیدنی در استان لرستان

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه