خانه پادشاه قطر در انگلستان، تصاویری از قصری با 17 اتاق خواب!

خانه پادشاه قطر در انگلستان، تصاویری از قصری با 17 اتاق خواب!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

خانه‌های اشراف و کاخ‌های سلطنتی از ساختمان‌هایی هستند که در بهترین شکل و فرم آن دوره و با امکانات کامل ساخته می‌شوند. خانه امیر سابق قطر در انگلستان، یکی از این خانه‌هایی است که چندین سال‌ قبل توسط امیر قطر خریداری و بازسازی شد.

سرویس خواب بالسا

تاریخچه خانه دادلی هاوس

دادلی هاوس (Dudley House) یک خانه با مساحت 44000 فوت مربع (4100 متر مربع) است که در 100 Park Lane در منطقه Mayfair لندن، انگلستان واقع شده است. این یکی از معدود خانه‌های شهری اشرافی باقی مانده در لندن است. خانه قبلی با اصطبل در محل در سال 1742 توسط بارون ششم ( the 6th Baron Ward) خریداری شد. این خانه در طی تاریخ، تغییرات زیادی داشته است و در طی جنگ جهانی دوم آسیب‌های زیادی دید، اما قبل از اینکه تبدیل به خرابه‌ای شود، هامرسون، یک شرکت توسعه املاک و سرمایه گذاری بریتانیایی، خانه را به دفاتر اداری، به طرح‌های معماران سر باسیل اسپنس و آنتونی بل در سال‌های 70-1969 تبدیل کرد. این بنا به مدت 60 سال دفتر کار بود و پس از آن تبدیل به اقامتگاه شخصی شد. در سال 2006 توسط امیر قطر خریداری شد. این خانه اکنون محل سکونت شیخ حمد بن عبدالله آل ثانی پسر شیخ عبدالله بن خلیفه آل ثانی برادر امیر سابق قطر و پسر عموی اول امیر فعلی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در لندن است.

مطلب پیشنهادی: معماری قطر؛ از استادیوم‌های منحصر به فرد تا مراکز هوشمند

 

خانه‌ای با 17 اتاق خواب

روزنامه دیلی میل در گزارشی بیان کرد که این ساختمان 17 اتاق خواب و 14 سالن پذیرایی دارد. نمایه مجله Vanity Fair در سال 2015 این خانه را با ارزش‌ترین اقامتگاه شخصی لندن با حدود 400 میلیون دلار توصیف کرد و ملکه الیزابت دوم، یکی از بازدیدکنندگان، ظاهراً گفته بود که این خانه “… باعث می‌شود کاخ باکینگهام نسبتاً کسل کننده به نظر برسد".

مطلب پیشنهادی: معماری کاخ سفید، عمارتی که محل اقامت 45 رئیس جمهور بود!

 

دکوراسیون خانه پادشاه قطر

این خانه دکوراسیونی کاملا سلطنتی دارد. از رنگ و بافت و سبک وسایل و بخش‌های مختلف آن کاملا مشخص است. رنگ زرشکی و طلایی و گچبری‌های طریف و پرکار در اتاق‌ها و همچنین سبک طراحی مبلمان به کار رفته در فضای داخلی آن دکوراسیونی سلطنتی را به نمایش می‌گذارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه