ساخت بلندترین برج جهان در عربستان به ارتفاع دو کیلومتر

ساخت بلندترین برج جهان در عربستان به ارتفاع دو کیلومتر

به قلم: سمانه زارعی
مقایسه بلندترین برج دنیا در عربستان و برج‌های بلند دنیا

همیشه بین کشورهای در حال پیشرفت، رقابتی در زمینه‌های مختلف وجود دارد. ساخت بلندترین برج جهان، موضوعی است که عربستان برای آن برنامه ریزی می‌کند تا در یکی از “ترین‌های" جهان را از آن خود کند. ساخت بلندترین برج جهان در عربستان، موضوعی است که این روزها در بین خبرها دیده می‌شود.

 

قالیشویی ادیب
تصویر ساخت برجی با ارتفاع یک کیلومتر در جده عربستان

بلندترین برج جهان در عربستان ساخته می‌شود!

برج بلندی که عربستان برای آن برنامه‌ریزی می‌کند 2 کیلومتر ارتفاع دارد. این خبری است که از مجله معماری معتبر بریتانیایی آرکیتکتس ژورنال منتشر شده است. این در حالی است که پروژه‌های بلندی مانند برج یک کیلومتری جده هم در حال ساخته شدن هستند. ارتفاع این برج چندین میلیارد دلاری در جده، اختلاف زیادی با ارتفاع بلندترین برج‌های جهان دارد. برج خلیفه دبی که تاکنون بلندترین برج جهان است 829 متر ارتفاع دارد.

 

بیشتر بخوانید: تخریب خانه ای با معماری زیبا باقی مانده از دوران پهلوی

 

برج خلیفه دبی که هم اکنون بلندترین برج جهان است. 

ساخت برجی با ارتفاع 2 کیلومتر؛ امکان پذیر است؟

به این برج که ساخت و ساز آن در جده شروع شده، انتقادات زیادی شده است. سوال مهم این است که؛ ساخت برجی با ارتفاع 2 کیلومتر امکان پذیر است؟ برخی از کارشناسان می‌گویند فشار باد زیاد در این ارتفاع تردیدی برای ساخت این آسمانخراش خواهد بود. از طرفی تحمل وزن این برج توسط زمین و همچنین هزینه‌های هنگفت آن موانعی را برای ساخت این برج ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: طراحی چشم نواز سالن کنسرت هارپا

 

مشخصات بلندترین برج جهان در عربستان

به جز ارتفاع و محل ساخت این برج؛ اطلاعات بیشتری از این پروژه منتشر نشده است. قرار است شرکت بریتانیایی فاستر اند پارتنرز این برج را طراحی و اجرا کند. بلندترین برج جهان در عربستان در نزدیکی فرودگاه بین المللی ملک خالد ساخته خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین برج دنیا در کره جنوبی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه