توربین بادی درختی، درختانی که انرژی تولید می‌کنند!

توربین بادی درختی، درختانی که انرژی تولید می‌کنند!

به قلم: سمانه زارعی

مبتکران انرژی‌های تجدیدپذیر در حال بررسی رویکردهای مبتکرانه برای گنجاندن انرژی سبز در خانه های ما هستند، یک راه حل منحصر به فرد برای این چالش به شکل “درختان باد" است، یک توربین بادی کوچک که برای تقلید از درختان طراحی شده است. توربین بادی درختی ایده‌ای برای تولید انرژی از باد است که در این مطلب از چیدانه با آن آشنا خواهیم شد.

مبلمان اداری راحتیران

 

توربین بادی درختی چیست؟

توربین بادی درختی که به نام درختان باد مشهور هستند، توسط شرکت New World Wind توسعه یافته‌اند. این درختان دارای توربین‌های بادی میکرو هستند که شبیه برگ درختان طراحی شده‌اند و نیروی حاصل از باد را تبدیل به انرژی الکتریکی می‌کنند. این توربین‌ها می‌توانند مستقیماً به سیستم الکتریکی ساختمان برای مصرف خود متصل شوند. یک برگ می‌تواند تا 1000 کیلووات ساعت در سال تولید کند.

مطلب پیشنهادی: انرژی‌های پاک در خانه، پنل‌های خورشیدی برای نجات زمین

 

ویژگی‌های توربین بادی درختی

درختان باد می‌توانند به طور مداوم و بی صدا انرژی تولید کنند و انرژی اضافی را در باتری‌ها ذخیره کنند که هر درخت دارای چهار عدد باتری است. لوک اریک کریف، مالک New World Wind، شرکت فرانسوی پیشگام فناوری “Aeroleaf"، خاطرنشان می‌کند: “از آنجایی که این فناوری بیومورفیک است، ممکن است افراد بلافاصله آن را به عنوان یک سیستم تجدیدپذیر تشخیص ندهند". این «درختان» فلزی دارای شاخه‌هایی هستند که با توربین‌های بادی کوچک تزئین شده‌اند که شبیه برگ‌ها هستند. کریف می‌افزاید: «هیچ آلودگی بصری وجود ندارد و می‌توانیم یک نیمکت در اطراف درخت نصب کنیم تا افراد بتوانند روی آن بنشینند». همچنین امکان سفارشی‌سازی و تغییر رنگ تنه و برگ‌های درخت باد وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: سبزترین پروژه‌های معماری جهان که دیدنی‌اند.

 

مزایای توربین بادی درختی

مزایای توربین بادی درختی عبارتند از:

  • جذابیت بصری و قابل سفارشی کردن
  • نصب راحت نسبت به توربین‌های بادی بزرگ
  • قابل نصب در فضاهای شهری و استفاده خانگی
  • صرفه جویی در مصرف منابع سوخت فسیلی
  • قابل طراحی به شکل هیبریدی؛ ترکیب درختی با توربین‌های بادی و سلول‌های خورشیدی

 

کلام آخر:

توربین‌های بادی درختی، با این ویژگی‌های کاربردی که دارند، می‌توانند به یک منظره آشنا در شهرهای ما شوند و بخشی از انرژی مصرفی را تولید کنند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه