فضای کار در خانه، اتاقی که پنهان می‌شود!

فضای کار در خانه، اتاقی که پنهان می‌شود!

به قلم: سمانه زارعی

چند سالی می‌شود که کار در خانه بسیار رواج پیدا کرده است. افرادی که کارهای فریلنسری، کارهای هنری، صنایع دستی و یا کارهای کامپیوتری انجام می‌دهند، می‌توانند در یک اتاق کوچک کارهای خود را پیش ببرند. ایده فضای کار در خانه برای چنین مشاغلی بسیار اهمیت دارد. علاوه بر آن ممکن است برخی برای انجام کارهای شخصی و یا علایق خود نیاز به یک فضای مجزا داشته باشند، که در این صورت هم فضای کاری که در خانه طراحی شود بسیار کاربردی خواهد بود. در این مطلب از چیدانه فیلمی از ایده طراحی فضای کاری در خانه را ببینید که در مواقع غیرضروری، جمع شده و مانند یک کمد، در گوشه‌ای از اتاق قرار می‌گیرد.

قالیشویی ادیب

اصول طراحی فضای کار در خانه

شاید با وجود یک میز و صندلی و چند وسیله در گوشه‌ی اتاق بتوانید کار خود را پیش ببرید. ولی وجود یک فضای کار در خانه که به شکل اصولی طراحی شده است و حس شما برای انجام کار را برمی‌انگیزد باعث تمرکز و دقت در کار خواهد شد. چند اصل مهم برای طراحی فضای کار در خانه عبارتند از:

جایی ساکت را انتخاب کنید:

فضایی را برای طراحی محل کار در خانه انتخاب کنید که سروصدای زیادی وجود نداشته باشد. وجود صداهای زیاد تمرکز را برای انجام کار کاهش می‌دهد.

از میز و صندلی استاندارد استفاده کنید:

احتمالا قرار است ساعات طولانی را در این فضا بگذرانید. تهیه میز و صندلی استاندارد، باعث می‌شود کمتر خسته شوید. با توجه به نوع کارتان میز و صندلی متناسب با راحتی بدن و نوع کار را در فضای کار خانگی خود قرار دهید.

نورپردازی درست را جدی بگیرید:

یکی از موارد مهم در طراحی فضای کار، توجه به نورپردازی محل کار است. لامپ‌های روشنایی استاندارد و با نور کافی را در محل کارتان نصب کنید.

نظم و ترتیب را رعایت کنید:

نظم موضوع مهمی در محل کار است. مخصوصا اگر جای کوچکی برای انجام کارها دارید. از نظم دهنده‌ها برای منظم شدن فضای کار استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: میز کار در خانه، 8 ایده خلاقانه!

 

ایده‌هایی برای فضای کار در خانه

برای طراحی یک فضای کار در خانه، ایده‌های مختلفی وجود دارد. از یک گوشه دنجی که از یک میز و صندلی تشکیل شده تا یک اتاق با امکانات کافی و یا اتاقی که قابل جمع و باز شدن است. در ادامه ایده‌هایی از فضای کار را ببینید.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون دفتر کار سارا و مانیا، اینجا یک خانه است یا محل کار؟

 

فضای کار در خانه به اندازه یک کمد؛ این ایده برای کارهایی که نیاز به یک لپ تاپ، چند قفسه و میز و صندلی دارند بسیار مناسب است.

فضای کار کوچک در خانه؛ میز تاشو جای زیادی نمی‌گیرد. شما می‌توانید بعد از تمام شدن کارها، آن راجمع کنید.

 

استفاده از فضای پرت زیر راه پله ایده‌ی جالبی برای طراحی فضای کار خانگی است.

 

یکی از ایده‌ها برای طرحی فضای کار در خانه، استفاده از فضاهای غیر قابل استفاده مانند انباری و یا گوشه‌ای از پارکینگ است.

فضای کار جمع شونده؛ با جابه‌جا شدن این دیوار، فضای کار در کنار اتاق نشیمن مانند یک کمد دیده می‌شود. در ادامه فیلمی از این مدل فضای کار را ببینید.

کلام آخر:

در این مطلب با چند ایده طراحی فضای کار در خانه آشنا شدیم. یکی از جذابترین مدل‌های آن فضای کار جیبی است که با جمع شدن دیوار آن، در کنار اتاق جمع می‌شود و در صورت نیاز باز شده و کارهایتان را در آن انجام می‌دهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه