با این چند روش تورلیدر خانواده خود شوید

با این چند روش تورلیدر خانواده خود شوید

به قلم: مهشید بختیاری

سفر یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات دنیاست. در سفر است که انسان با زبان‌ها، فرهنگ‌ها و جاذبه‌های ناشناخته آشنا می‌شود و واقعیت هرچیز را از نزدیک لمس می‌کند. اما اگر در یک سفر گروهی یا خانوادگی تورلیدر مناسبی نداشته باشید شک نکنید که مسافرت آنطور که باید و شاید به شما نمی‌چسبد و کیفیتش را از دست می‌دهد. شما می‌توانید برای خانواده خودتان هم نقش راهنما و لیدر را بازی کنید و کیفیت سفرهای خانوادگی‌تان را به شکل ملموسی بالا ببرید. می‌پرسید چگونه؟ با ما همراه باشید تا از شما یک تورلیدر قوی بسازیم.

نوژا دیزاین

کی پلاس

ویژگی‌های یک تورلیدر چیست؟

تورلیدر شدن یکی از شغل‌های پرطرفدار و جذاب دنیاست. فکرش را بکنید شغلتان به گونه‌ای باشد که هم بتوانید به همه جای دنیا سفر کنید و هم از آن پول دربیاورید. میز کار لیدر به وسعت تمام جهان است. هرجایی که طبیعت یا آدم‌ها چیزی برای ارائه داشته باشند محل کار تورلیدر است. اگر دوست دارید در سفرهای خانوادگی حکم بلد و راهنما را داشته باشید و برای خانواده یک سفر عالی خلق کنید باید این ویژگی‌ها را در خودتان تقویت کنید:

تورلیدر باید صبور باشد

مسافرت پر است از اتفاقات پیش‌بینی نشده. از بحث و جدل‌های خانوادگی بگیر تا بهم خوردن برنامه‌ها و ناملایمات آب و هوایی و غیره. شما باید خودتان را برای هر اتفاقی آماده کنید. برای این کار هم فقط و فقط باید صبور باشید و از کوره در نروید. این را بدانید که نه در سفر، بلکه در تمام زندگی این آرامش است که شما را به سمت یک تصمیم درست و اصولی می‌برد. یک تورلیدر صبور معمولا شوخ‌طبعی را هم چاشنی رفتارش می‌کند. یک لیدر شوخ‌طبع به راحتی می‌تواند لحظات بحرانی را به یک لحظه خاص و بامزه تبدیل کند.

به سلایق همه اعضای خانواده احترام بگذارید

درست است که گاهی اوقات نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید، اما سعی کنید بحران همسو نبودن نظرات اعضای خانواده را به خوبی مدیریت کنید. تا می‌توانید نظرات همه را در برنامه‌هایتان بگنجانید، زیرا شما در این سفر لیدر هستید و همه به چشم دیگری به شما نگاه می‌کنند. ضمن این که گروه شما خانواده شما هستند و همگی آن‌ها را به خوبی می‌شناسید و با روحیاتشان آشنایی دارید. سعی کنید به نظرات منطقی‌تر اولویت بدهید و حتی اگر چیزی را سنجیده ندانستید با احترام برخورد کنید.

تجربه سفرهای مجردی را به اشتراک بگذارید

اهل سفرهای مجردی هستید؟ این آپشن می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا به یک لیدر حرفه‌ای برای خانواده تبدیل شوید. استفاده از تجربیات سفرهای پیشین باعث می‌شود نه تنها خانواده، بلکه خودتان هم سفر لذت‌بخش‌تری را در پیش داشته باشید، سفری با اشتباهات کمتر و کیفیت بیشتر.

بررسی شرایط آب و هوایی

این مورد یکی از مواردی است که اگر از انجام دادن آن سر باز بزنید ممکن است دچار مشکلات مدیریتی عدیده‌ای شوید. جاده یکی از بخش‌های مهم سفر است و اگر در جاده آرامش و امکانات لازم را نداشته باشید احتمالا شروع و پایان مسافرت شما چندان هم خوشایند و دلچسب نخواهد بود. پیش از آن که در جاده بیفتید حتما شرایط آب و هوایی را چک کنید و اگر نیاز بود تجهیزات ضروری را همراه خودتان ببرید.

اعتماد بنفس

یکی از معیارهای مهمی که یک لیدر موفق را از غیرموفق جدا می‌کند اعتماد بنفس بالاست. اگر اعتماد بنفس خوبی داشته باشید حتما می‌توانید مفاهیم لازم را به اعضای خانواده خود انتقال بدهید، در شرایط سخت آن‌ها را مجاب به انجام کار منطقی کنید و اعتماد دیگران را بیشتر و بهتر جلب نمایید. اعتماد بنفس یک ویژگی شخصیتی است اما توجه داشته باشید که هرچه اطلاعات شما صحیح‌تر و به‌روزتر باشد و به شرایط تسلط بیشتری داشته باشید اعتماد بنفس شما افزایش یافته و تورلیدر موفق‌تری برای خانواده خواهید بود.

ویژگی های یک تورلیدر

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه