8 ترفند برای برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد طبیعی و خانگی

8 ترفند برای برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد طبیعی و خانگی

به قلم: نرگس مهردادیان

برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد طبیعی و خانگی

نظافت و برق انداختن سینک ظرفشویی مسئله مهمی در خانه‌داری است. چراکه محل شستشوی ظروف بوده و غیرمستقیم با غذایی که می‌خوریم و سلامتی ما ارتباط دارد. از طرفی همیشه در معرض دید است و از نظر زیبایی نیز اهمیت دارد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، نیاز به شستشو و برق انداختن دوره‌ای هم دارد تا سطح آن به خاطر گرفتن رسوب آب کدر نشود. در ادامه می‌گوییم چطور می‌توانید با مواد طبیعی سینک ظرفشویی را برق بیاندازید، پس با ما همراه باشید…

دستگیره کابینت

ترفندهای برق انداختن سینک ظرفشویی را با مواد طبیعی و خانگی

ترفندهای برق انداختن سینک ظرفشویی را با مواد طبیعی و خانگی

روش‌های مختلفی برای جلوگیری از کدر شدن سینک ظرفشویی وجود دارد. اما سینک ظرفشویی معمولا از جنس استیل است. پس بهتر است از مواد سفید کننده قوی و جرمگیر برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. چراکه رنگ استیل را به مرور کدر می‌کند. ترفندهای برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد طبیعی:

  • جوش شیرین برای تمیز کردنسینک استیل عالی است. از این ماده به عنوان پودر تمیز کننده استفاده کنید.
  • برای از بین بردن لکه‌ها و رسوبات آب از روی سینک، پارچه‌ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح سینک بمالید.
  • با محلول سرکه و جوش شیرین هم می‌توانید سینک را به خوبی برق بیاندازید. سرکه سینک شما را ضد عفونی هم می‌کند.
  • نمک ماده طبیعی مناسبی برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این کار نمک خشک را روی سطح سینک بپاشید و پس از 30 دقیقه بشویید.
  • از محلول جادویی نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه برای تمیز کردن رسوبات سینک ظرفشویی یا شیرهای آب الحاقی سینک استفاده کنید. برای این کار نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن‌ها را از بین ببرد.
  • برای تمیز کردن سینک آلومینیوم و چینی از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.
  • برای درخشش سینک، یک لیمو را از وسط نصف کنید و از آن برای تمیز کردن سینک و شیر آب استفاده کنید. اسید سیتریک موجود در لیمو به تجزیه رسوبات کمک می‌کند و رایحه‌ای تازه می‌بخشد.
  • برای تمیز کردن زهکش سینک هفته‌ای یک بار یک فنجان جوش شیرین و یک فنجان سرکه در زهکش بریزید. پس از ۱۰ دقیقه با آب داغ بشویید.

پس از برق انداختن سینک ظرفشویی، با یپارچه تمیز کاملا خشک کنید.

نکات مهم در برق انداختن سینک ظرفشویی

  • توجه داشته باشید از پاک کننده‌های ساینده مثل سیم ظرفشویی استفاده نکنید چراکه سطح سینک خراش و آسیب می‌بیند. به خصوص اگر سینک روکش ظریفی دارد. پاک کننده‌های غیر ساینده مانند ابر، اسفنج‌ها یا پارچه‌ نرم به کار برید.
  • همچنین پس از تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی، آن را با یک پارچه تمیز و خشک کاملا خشک کنید. این مرحله نه تنها سینک را براق می‌کند، بلکه از تشکیل لکه‌های آب و رسوبات نیز جلوگیری می‌کند.

راه های راحت و در دسترس برق انداختن سینک ظرفشویی

و در آخر

تمیز کردن سینک ظرفشویی گاه می‌تواند کار خسته کننده‌ای باشد. اما با ترفند‌های صحیح و خانگی بالا و به کارگیری منظم آن‌ها، می‌توانید به راحتی سینک ظرفشویی را برق بیاندازید و  از دیدن سینک براق و درخشنده لذت ببرید.

برای دانستن دیگر ترفندهای مواد طبیعی در خانه‌داری مطلب  کاربردهای غیرخوراکی و جالب روغن زیتون در خانه‌داری را بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه