با نبوغ معماری مثل یک پادشاه تاج‌گذاری کنید!

با نبوغ معماری مثل یک پادشاه تاج‌گذاری کنید!

به قلم: تحریریه چیدانه

Knights of Honor II: Sovereign

نوژا دیزاین

برای بازی‌های استراتژی هیچ حد و مرزی قرار داده نشده. این بازی‌ها ابتدا با چهارچوبی کوچک منتشر می‌شدند و به مرور زمان جزئیات در آن‌ها به مرز جنون رسید. این روزها برای تجربه برخی از عناوین RTS باید دکترای اقتصاد، مدیریت و تجربه کافی برای اجرای استراتژی‌های جنگی داشته باشید! بازی Knights of Honor II: Sovereign که توسط استودیو Black Sea Games ساخته شده از این قاعده مستثنی نیست و به درد آن دسته از افرادی می‌خورد که دوست دارند حسابی خودشان را با یک RTS تمام عیار درگیر کنند.

فرش ذوالانواری

اولین نسخه از این بازی‌ در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. همینکه بعد از ۱۹ سال شاهد انتشار قسمت دوم بازی هستیم واقعا عجیب به نظر می‌رسد. یعنی اگر از طرفداران قسمت اول بازی بودید به اندازه یک عمر باید صبر می‌کردید تا دستتان به قسمت دوم آن برسد! با این حال Knights of Honor II: Sovereign تلاش کرده تا خلاء ناشی از عدم حضورش را با قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی جذاب پر کند. دستتان برای انتخاب پادشاهی مورد نظرتان باز است و بهتر است بدانید که هر پادشاهی نقاط قوت، ضعف و حتی معماری و استایل جنگی خاص خود را دارد.

بازی Knights of Honor II: Sovereign
برخی مواقع با تصمیم‌گیری‌هایی دشوار مواجه می‌شوید

مانند دیگر بازی‌های استراتژی نباید تمرکزتان را روی ساخت ارتشی بزرگ و قدرتمند بگذارید. المان‌های متعددی در بازی وجود دارند که می‌بایست حواستان به آن‌ها باشد. از دیپلماسی و روابط سیاسی با پادشاهی‌های دیگر گرفته تا توجه به وضعیت معیشت و حس رضایت مردمانتان. زیاد پیش می‌آید که بتوانید سناریوهای جنگ را با استفاده از مبادلات و پیشنهادهای مختلف تغییر دهید. بهرحال در Knights of Honor II: Sovereign دستتان برای تصمیم‌گیری باز است و این یکی از نکات مثبت بازی محسوب می‌شود.

از طرفی اگر تصمیم گرفتید به جنگ دیگران بروید باید بهترین ارتش ممکن را تدارک ببینید. صرف نظر از هزینه‌ای که این ارتش برای شما دارد‌، نحوه نگهداری از آن هم مهم است. سیستم جنگ‌های بازی به صورت Real Time یا بدون تاخیر (حالت نوبتی) است و داشتن استراتژی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جزئیات بازی راضی‌کننده است و حتی با بالاترین تنظیمات گرافیکی Knights of Honor II: Sovereign در نبرهای شلوغ و سنگین فشار زیادی به کامپیوتر شما وارد نمی‌کند.

مطلب مرتبط:

بازی Knights of Honor II: Sovereign

 بازی Knights of Honor II: Sovereign

 بازی Knights of Honor II: Sovereign

اگر پروسه یادگیری طولانی و پیچیده بازی را پشت سر بگذارید،‌ به ساعت‌ها محتوای هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی می‌رسید که با برخی باگ‌ها و مشکلات فنی همراه است. اما همین گستره توضیحات و مواردی که پیش از شروع باید یاد بگیرید و به آن‌ها توجه کنید شاید یکی از بزرگ‌ترین مواردی محسوب می‌شود که بسیاری از کاربران قید تجربه Knights of Honor II: Sovereign را می‌زنند. خلاصه که قلمرو پادشاهیتان آماده است، آماده تاج‌گذاری هستید؟

منبع: ویجیاتو

مطالب پبشنهادی:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه