دلایل اصلی محبوبیت مهرشهر کرج چیست؟

دلایل اصلی محبوبیت مهرشهر کرج چیست؟

به قلم: مهشید بختیاری

البرزنشین‌ها به خوبی می‌دانند که لاکچری‌ترین منطقه کرج مهرشهر است. درست از زمانی که شمس پهلوی برای خلاصی از بیماری آسم به دنبال مکانی خوش آب و هوا بود و گشت و گشت تا منطقه مهرشهر را برگزید، نام این منطقه بر سر زبان‌ها افتاد. کاخ مروارید در مهرشهر که در آن روزگار پر از باغات سیب و درختان سرسبز بود سبب خیر شد تا این منطقه جان بگیرد و تبدیل شود به پرطرفدارترین ناحیه کرج. در این مقاله می‌خواهیم ته و توی داستان محبوبیت مهرشهر تا دربیاوریم و بفهمیم که چرا سرمایه‌داران تهرانی هم تمایل دارند در آن ناحیه ویلاسازی کنند و ساکن شوند.

chidaneh ad banner

درباره مهرشهر کرج بیشتر بدانید …

مهرشهر از ابتدای بلوار ارم آغاز می‌شود و تا جنوب اتوبان کرج-قزوین ادامه دارد. در حال حاضر منطقه 4 و 12 کرج به مهرشهر تعلق دارد.

همانطور که چند سطر بالاتر گفتم به محض ساخته شدن کاخ مروارید برای شمس پهلوی -خواهر محمدرضاشاه- توسط طراحان و معماران آمریکایی ناگهان مهرشهر تبدیل شد به منطقه‌ای اشرافی‌نشین و کم کم باغات و زمین‌ها تبدیل شدند به خانه‌های لوکس و ویلایی. در آن زمان کمربندی از باغ‌های سیب به دور کاخ مروارید کشیده شد تا هوای آن دلپذیرتر از پیش باشد. مهرشهر شهر سرمایه‌دارها بود اما پس از انقلاب در آن به روی عموم باز شد و بسیاری از مردم به خانه‌سازی در آن روی آوردند.

همین حالا هم اگر سری به مهرشهر بزنید می‌بینید که اکثر خانه‌ها لوکس و ویلایی هستند. البته از زمانی که این منطقه جزئی از شهر کرج شد برخی ویلاها جایشان را به آپارتمان‌های چندین طبقه دادند اما حتی همان آپارتمان‌ها هم از لحاظ معماری شهری به ویلاهای خوش‌ساخت و لاکچری منطقه نزدیکند.

شاید برایتان جالب باشد اما رعایت حریم ساختمان‌ها با فاصله سه متری برای هر آپارتمان‌نشین یکجور رویا به شمار می‌آید، اما در مهرشهر این رویا به واقعیت پیوسته است. در این منطقه آپارتمان‌ها با فاصله مناسب از یکدیگر قرار گرفته‌اند و می‌توانید بدون هیچگونه دغدغه و ایجاد مزاحمت برای دیگران میهمانی و دورهمی برگزار کنید.

مهرشهر

قیمت خانه‌های مهرشهر کرج

اکثر خانه‌های مهرشهر کرج ویلایی و لوکس هستند و توسط سرمایه‌داران و با معماری‌های اشرافی و مدرن ساخته شده‌اند. اما اگر خوب بگردید می‌توانید خانه‌های ارزان‌قیمت هم پیدا کنید. البته باید حواستان باشد که اغلب خانه‌های ارزان یا قدیمی و کلنگی هستند، یا سند ندارند و قولنامه‌ای هستند که البته خرید آن‌ها دردسرهای خودش را دارد.

مخلص کلام اینکه …

خیلی‌ها بخاطر ترافیک و دود و شلوغی و ازدحام جمعیت و به طور کلی زندگی سخت و فشرده از تهران دل خوشی ندارند. اما اگر بدانید که در همین نزدیکی تهران شهری هست با همین امکانات، اما بدون آلودگی و دارای آب و هوای مناسب و خنک و سطح آزادی‌های مدنی و اجتماعی بالا، چه می‌کنید؟ آیا بدون درنگ به فکر زندگی در آنجا نمی‌افتید؟ آیا به خرید ملک در مهرشهر کرج ترغیب نمی‌شوید؟

مهرشهر کرج

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه