دکوراسیون پذیرایی 18 متری، نکته هایی برای بهترین چیدمان!

دکوراسیون پذیرایی 18 متری، نکته هایی برای بهترین چیدمان!

به قلم: سمانه زارعی

دکوراسیون پذیرایی آنقدر برای ما اهمیت دارد که چندین بار وسایل را جابه‌جا می‌کنیم تا به دکوراسیون دلخواه برسیم. دکوراسیون پذیرایی 18 متری موضوع این مطلب از چیدانه است. آشنایی با برخی از اصول طراحی دکوراسیون به ایجاد بهترین چیدمان پذیرایی کمک می‌کند.

سرویس خواب بالسا

 

دکوراسیون پذیرایی 18 متری، چگونه طراحی کنیم؟

برای فردی که در خانه‌های بزرگ زندگی کرده است، پذیرایی 18 متری یک فضای کوچک محسوب می‌شود ولی در خانه‌های کوچک و نقلی امروزی، این پذیرایی یک فضای متوسط است. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی 18 متری باید به اصول طراحی توجه کنیم، مانند آنچه در دکوراسیون پذیرایی کوچک بیان کردیم. اگر قرار است به تازگی وسایلی خریداری کنید، به ابعاد و اندازه و سبک طراحی وسایل مدنظرتان در هنگام خرید توجه کنید. ولی اگر وسایلی دارید که می‌خواهید در پذیرایی 18 متری بچینید، طرز چیدمان و تعداد وسایلی که در این فضا قرار می‌دهید، اهمیت دارد.

دکوراسیون پذیرایی 18 متری، سادگی را فراموش نکنید.

اولین اصلی را که بهتر است برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی 18 متری به خاطر بسپارید، رعایت سادگی فضاست. دکوراسیون پذیرایی را پر از وسایل نکنید. یک دست مبلمان و تلویزیون، بیشتر فضا را می‌گیرد. اگر فضای نشیمن مجزا نداشته باشید و یا آشپزخانه هم کوچک باشد، باید گوشه‌ای برای قرار دادن میز نهارخوری پیدا کنید. در این صورت بهتر است بیخیال خرید مبلمان دیگر و یا کنسول و… شوید.

دکوراسیون مدرن برای پذیرایی 18 متری

سبک‎‌های مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک از انواع سبک‌های متداول در طراحی دکوراسیون منزل به خصوص دکوراسیون پذیرایی ایرانی هستند. با توجه به اینکه پذیرایی 18 متری جزو پذیرایی‌های کوچک و جمع و جور محسوب می‌شود، انتخاب دکوراسیون به سبک مدرن بهترین انتخاب برای آن خواهد بود. اگر هم علاقه زیادی به دکواسیون کلاسیک دارید، بهتر است سبک نئوکلاسیک را انتخاب کنید. در این سبک طراحی، فرم مبلمان و چیدمان آنها جمع و جورتر است.

 

رنگ در دکوراسیون پذیرایی 18 متری

رنگ‌ها تاثیر زیادی در فضای پذیرایی دارند، مخصوصا اگر پذیرایی منزل خیلی بزرگ نباشد لازم است حساسیت بیشتری در انتخاب رنگ‌ها داشته باشید. رنگ‌های روشن دکوراسیون پذیرایی 18 متری را بزرگتر جلوه می‌دهد. اگر هم به رنگ‌های تیره علاقه دارید، می‌توانید یکی از دیوارها و چند وسیله مانند میز تلویزیون و یا بخش‌هایی از پرده را به رنگ تیره انتخاب کنید. با این حال انتخاب رنگ به عوامل دیگری مانند نورگیری و سلیقه افراد بستگی دارد.

 

فرش در دکوراسیون پذیرایی 18 متری

چیدمان فرش در پذیرایی 18 متری به فرم آن بستگی زیادی دارد. ممکن است پذیرایی مربع، مستطیل و یا ال شکل باشد. اگر پذیرایی مربع باشد، یک فرش 12 متری که دورتادور آن مبلمان قرار می‌گیرد برای پذیرایی 18 متری مناسب است. در این صورت بخش‌هایی از پذیرایی بدون فرش باقی می‌ماند که این مدل به روزتر و جذابتر است. اگر می‌خواهید کل فضای پذیرایی با فرش پوشیده شود، می‌توانید با چندین فرش سطح کف را بپوشانید. حتی فرش‌ 18 متری ماشینی سفارشی هم وجود دارد، که کل فضای پذیرایی با یک فرش یکدست پوشیده می‌شود.

مبلمان دکوراسیون پذیرایی 18 متری

شما نمی‌توانید مبل سلطنتی و یا کلاسیک برای پذیرایی 18 متری انتخاب کنید. یک دست مبلمان جمع و جور برای پذیرایی 18 متری مناسب خواهد بود. اگر می‌خواهید پذیرایی خلوت باشد می‌توانید از یک کاناپه جذاب با دو مبل تک استفاده کنید. گزینه دیگر برای مبلمان پذیرایی 18 متری، یک مبل ال شکل است . پیشنهاد می‌کنم به دکوراسیون پذیرایی بدون مبل هم فکر کنید، شاید خوشتان بیاید و آن را انتخاب کنید.

 

کلام آخر:

در این مطلب با نکته‌های طراحی دکراسیون پذیرایی 18 متری آشنا شدیم. در چیدمان این پذیرایی عوامل زیادی تاثیردارند. توجه به هریک از اجزای فضا، باعث چیدمان دکوراسیون به بهترین نحو می‌شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه