visibility 25164 today 1400/5/24

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک، 20 ایده برای خانه های نقلی ایرانی!

همه ما ایرانی ها به داشتن فضایی جداگانه برای پذیرایی از مهمان علاقه مندیم و دوست داریم سالن نشیمن و پذیرایی جداگانه ای در خانه خود داشته باشیم. اما گاهی اوقات کوچک و محدود بودن خانه این امکان را به ما نمی دهد. بنابراین تصمیم گرفتم در این مطلب نمونه هایی از دکواسیون پذیرایی های کوچک از بین پذیرایی های ایرانی را به شما نشان دهم تا بتوانید از آن ها در منزل خود ایده بگیرید. مهم ترین نکته ای که در مورد چیدمان پذیرایی کوچک باید توجه داشته باشید، پرهیز از شلوغی بیش از اندازه فضاست! در واقع تمام المان ها و عناصری که در ادامه بررسی خواهیم کرد، در همین راستا هواخد بود. زیرا یک فضای کوچک باید در عین سادگی و آرامش بخشی، کاربرد مناسب برای افراد را نیز داشته باشد.

blog post

دکوراسیون پذیرایی

blog post

عکاسی منزل مسکونی عباس آباد

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

بهترین رنگ برای پذیرایی کوچک

برای طراحی داخلی یک پذیرایی کوچک باید در انتخاب رنگ ها دقت کافی داشته باشید زیرا انتخاب رنگ اشتباه، به راحتی می تواند فضای شما را کوچک تر از آن چیزی که هست نشان داده یا باعث دلگیر و تاریک به نظر رسیدن آن بشود. بنابراین بهتر است که رنگ های خنثی مانند خاکستری، خاکی و سفید را به عنوان رنگ اصلی فضا در نظر گرفته و در صورت نیاز به رنگ های دیگر از مبلمان، پرده ها، فرش و اکسسوری هایی مانند کوسن ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون پذیرایی کوچک، پاسخ به 5 پرسش متداول در چیدمان!

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی جنت آباد

blog post

عکاسی منزل خانم بزرگیان

blog post

خانه رنگارنگ

فرش و پرده مناسب برای پذیرایی کوچک

از دیگر نکات مهمی که برای داشتن یک دکوراسیون خوب در پذیرایی کوچک باید رعایت کرد، انتخاب مناسب فرش است. فرشو پ رده هر دو می توانند بر میزان نور و تاریک و روشنی فضای شما تاثیر مستقیم بگذارند. پیشنهاد ما این است که برای پرده ها از پارچه های بسیار ساده و در رنگ های روشن استفده نمایید. اما از آن طرف برای انتخاب فرش هم می توانید از طرح های ساده و هم از طرح های پر کار استفاده نمایید. مسلما انتخاب ترکیب رنگی و نقش آن به مدل و رنگ مبلمان شما بستگی خواهد داشت. در هر صورت فراموش نکنید که در دیزاین پذیرایی کوچک، هدف ما پرهیز از شلوغی و ایجاد هرج و مرج در فضاست.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

blog post

دکوراسیون نشیمن به رنگ سفید


 

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم قائینى

دکوراسیون پذیرایی کوچک با آینه


 

blog post

چیدمان پذیرایی

blog post

چیدمان کلاسیک خانم طباطبایی

چیدمان مبلمان در پذیرایی کوچک

از جمله موارد دیگری هم که حتما باید توجه داشته باشید چیدمان پذیرایی و همچنین چیدمان مبلمان در آن فضاست. زیرا به راحتی می توانند فضای شما را از کوچک و تنگ بودن به یک سالن کاربردی تبدیل نمایند. یکی از ترفندهایی که می توانید برای چیدن مبلمان در پذیرایی خود به کار ببرید ایجاد نقطه کانونی است. از آن جایی که فضای کوچک پذیرایی یا نشیمن این اجازه را به ما نمی دهند که مبلمان را به صورت باز و یا در مدل های مختلف بچینیم، پس بهترین راه این است که یک ابتدا یک مرکز توجه به وجود آورده و سپس مبل ها را دورتادور آن قرار دهیم. شومینه، پنجره های بزرگ یا سرتاسری، میز جلومبلی بزرگ و حتی یک لوستر خاص می توانند نقش این نقطه کانونی را برای شما ایفا نمایند. یک ترفند دیگر این است که یکی از دیوارهای اصلی را کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک طراحی کرده و سپس کاناپه بزرگ تر را جلوی قرار دهید و همان چیدمان را به کار ببرید. این روش برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل نیز مناسب خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک با رنگ سفید

blog post

چیدمان خانه خانم شیرین

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک با رنگ آبی

blog post

پروژه عکاسی منزل ایرانی

اکسسوری مناسب پذیرایی کوچک

در انتخاب بهترین وسایل برای پذیرایی کوچک، به کارگیری برخی از اصول طراحی داخلی می تواند به شما کمک کند. به طور مثال وجود آینه در بزرگ تر نشان دادن فضا شما را یاری خواهد داد. بنابراین اگر پذیرایی شما فاقد پنجره های بزرگ و نورگیر است، با استفاده از آینه می تاونید فضا را روشن تر و البته بزرگ تر نشان دهید. از جمله وسیل دیگری که می توانید در تزیین پذیرایی کوچک شما را یاری کند، انتخاب لوستر و آباژورهای مناسب است. سعی کنید این وسایل روشنایی را متناسب با ابعاد فضا و میزان نوری که نیاز دارید خریداری نمایدی.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک، 12 منزل منتخب چیدانه!

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم فلاحی


 

blog post

عکاسی خانه کرج

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

blog post

عکاسی از منزل مسکونی هدی باقری در گرگان

کلام آخر :  همیشه بر این باور بوده و هستم که تغییر نیازمند صرف هزینه های زیاد و رقم های بالا نیست. به خصوص در بحث دکوراسیون و طراحی داخلی می توان با مشاهده عکس ها و پروژه های خوب و با کیفیت، به ایده هایی دست یافت که مطمئنا با خلاقیت خود شما کامل و بهتر خواهد شد. امیدوارم نمونه های گفته شده شما را به اتاق پذیرایی ایرانی خود برساند.

مطالب پیشنهادی:

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
عکس پنجره سرتاسری پذیرایی، نور درخانه

عکس پنجره سرتاسری پذیرایی، نور درخانه

20 چیدمان پذیرایی، بهترین مدل ها

20 چیدمان پذیرایی، بهترین مدل ها

دیزاین خانه های ایرانی، خانه نقلی محبوبه در مشهد!

دیزاین خانه های ایرانی، خانه نقلی محبوبه در مشهد!

کسب و کارها پیشنهادی
لوستر و مبلمان نئولوکس certificate
لوستر و مبلمان نئولوکس

لوستر و مبلمان نئولوکس

ثانی هوم certificate
ثانی هوم

ثانی هوم

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه ) certificate
شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه )

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه )

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent