visibility 8021 today 1401/3/4

مبل تخت شو؛ انواع مبلمان تختخواب شو شیک و کاربردی

مبل تختخواب شو نوعی از مبلمان راحتی است که کار مبل و تختخواب را همزمان انجام می‌دهد. برخی افراد‌ باور دارند وسایل چندکاره کیفیت پایین‌تری نسبت به تک‌کاره‌ها دارند و هر وسیله‌ باید کاربری خاص خود را داشته باشد. در صورتی که اگر در ساخت مبل تخت شو از متریال مرغوب استفاده شده باشد این مبل‌ها دوام بالایی داشته و مشکل کوچک بودن فضای خانه و نداشتن جا را هم در آپارتمان‌های امروزی حل می‌کنند. در مطالب قبلی به طور کامل در مورد انواع مبل صحبت کردیم. در این مطلب از چیدانه به معرفی انواع مبلمان تخت شو و مزایا و معایب استفاده از مبل تختخواب ‌شو در دکوراسیون خانه‌های امروزی می‌پردازیم. با ما همراه باشید…

مبل تخت شو دونفره
حالت های مبل تخت شو

blog post

مبل تخت خواب شو

تاریخچه مبل و کاناپه تخت شو

در واقع تاریخچه مبل تختخواب شو به زمان ابداع کاناپه‌ها برمی‌گردد، در واقع با آمدن کاناپه‌ها فکر طراحی مبل به‌عنوان تختخواب در ذهن انسان ایجاد شد. مبل‌هایی که قابلیت باز و بسته شدن نداشتند اما برای راحتی بیشتر با نام کاناپه در تاریخ صنعت مبلمان ساخته شدند. به مرور زمان خانه و آپارتمان‌های کوچک موجب خلاقیت در طراحی اجزای دکوراسیون داخلی به شکلی متفاوت شد و مبل‌ها جدا از کارایی گذشته‌شان به‌صورت چند منظوره در دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار گرفتند. انواع مبل تختخواب شو خانگی چند منظوره زیبایی، کارایی و راحتی را همزمان ایجاد کرده، گاه به تخت تبدیل می‌شدند و گاه با کشو و باکس‌هایی به‌عنوان قفسه و کتابخانه مورد استفاده قرار گرفتند. با مبل و کاناپه تختخواب شو اتاق نشیمن در مواقع لزوم به اتاق خواب تبدیل شد و زندگی را ساده‌تر از گذشته کرد.

blog post

مبل تخت خواب شو مدل چیستا

blog post

مبل تخت خواب شو مدل چیستا

معایب مبل تخت شو و راز دوام و ماندگاری آن

از معایب مبلمان تخت شو می‌توان به سرعت خراب شدن آن اشاره کرد. اما باید توجه داشت که دوام مبل تخت شو به کیفیت و مرغوبیت جنس و متریال به‌کار رفته در ساخت مبل بستگی دارد. برای مثال مبلمان تخت شو قرار است به جای 3 سال به اندازه 5 سال کار کند، چراکه در طول شبانه‌روز هم برای نشستن و هم خوابیدن استفاده می‌شود، بنابراین باید مقاومت و دوام بالاتری نسبت به باقی مبلمان داشته باشد. اسفنج و فوم سرد از متریال‌های مورد استفاده در ساخت مبلمان تخت شو هستند اما عمر مفید فوم سرد بیش از دو برابر عمر اسفنج 30 کیلویی است. عمر اسفنج درجه یک حدودا 3 تا 4 سال است، در صورتی که عمر مفید فوم سرد بین 8 تا 10 سال است. پس توجه داشته باشید چون از مبلمان تختخواب شو در مدت زمان بیشتری نسبت به مبلمان ساده استفاده می‌شود، بهتر است محصولی با کیفیت و دوام بیشتر انتخاب کنید تا شاهد معایب مبل تخت شو نباشید.

blog post

زیباترین مدل‌های مبلمان تخت‌خواب شو

دکوراسیون مناسب مبلمان تختخواب شو

به راحتی می‌توان برای انواع سبک‌های دکوراسیون از مدرن تا کلاسیک از انواع مختلف مبل و کاناپه تختخواب شو استفاده کرد. مبل تختخواب شو مدرن برای دکوراسیون مدرن و انواع کلاسیک‌تر این مبل برای دکوراسیونی به سبک کلاسیک مناسب است. در مبلمان تختخواب شو جدید با طراحی مناسب حتی تختخواب شو بودن مبل مشخص نیست چراکه نیازی نیست همه مهمان‌ها بدانند که مبل‌های شما نقش تختخواب هم دارند. در خانه‌های کوچک برای استراحت و خوابیدن مهمان در نشیمن یا در اتاق خواب‌ کوچک با فضای کم می‌توان از انواع مبل تختخواب شو خانگی استفاده کرد. همچنین مبلمان تختخواب شو جدید در محل کار، هتل‌ و بیمارستان‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

blog post

مبل تخت خواب شو مدل چیستا

blog post

مبل تخت خواب شو مدل چیستا

مبل تختخواب شو برای اتاق خواب

با استفاده از مبل تختخواب شو برای اتاق خواب‌های کوچک خانه‌ها می‌توان فضای کافی برای فعالیت‌های روزانه هم داشت. برای مثال در اتاق خواب کوچک کودکان و نوجوانان با استفاده از انواع مبل تختخواب شو اتاق خواب می‌توان هنگام روز فضای کافی برای بازی و هنگام شب مکان مناسبی برای خواب و استراحت داشت. انواع مبل تختخواب شو اتاق خواب؛

 • مبل تختخواب شو بچه‌گانه
 • مبل تخت شو دخترانه
 • مبل تختخواب شو پسرانه

blog post

زیباترین مدل‌های مبلمان تخت‌خواب شو

انواع متریال مبل تخت شو جدید

برای ساخت مبل تخت شو جدید مانند دیگر مبلمان از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود. فوم و اسفنج‌های این مبل‌ باید بهتر از مبل‌های دیگر باشد چراکه راحتی و دوام اصلی‌ترین خاصیت این مبل است. برای مثال از نظر متریال بدنه مبل تختخواب شو چوبی، فلزی یا ام دی اف و از نظر رویه مبل تختخواب شو چرمی یا پارچه‌ای برای استفاده در فضاهای مختلف با توجه به سبک دکوراسیون داخلی طراحی و تولید می‌شود. جدیدترین مدل مبل تختخواب شو از نظر متریال کاربردی شامل؛

 • مبل تخت شو چرمی
 • مبل تختخواب شو پارچه‌ای
 • مبل تخت شو چوبی
 • مبل تختخواب شو پایه فلزی

blog post

مبلمان تخت خواب شو آبی

انواع ست مبل تختخواب شو

امروزه مبل تختخواب شو در انواع سبک‌های مختلف با طرح‌‌ها و شکل‌های جدید تولید می‌شوند. با توجه به نیاز می‌توان یکی از انواع ست مبل تختخواب شو جدید و کاربردی را بسته به کاربری فضا برای پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب یا اتاق کار استفاده کرد. برخی از مدل‌های ست مبل تختخواب شو شامل؛

 • مبل تختخواب شو تکی یا تک نفره
 • مبل یا کاناپه تخت شو دو نفره
 • مبلمان تخت شو راحتی
 • مبل تخت شو ال
 • مبل تختخواب شو چستر
 • مبل تختخواب شو مدرن
 • مبل تختخواب شو باکس‌دار
 • مبل تختخواب شو کشویی
 • مبل تخت شو طبی

blog post

مبل تختخواب شو لتو (مدل پاتریس)

blog post

مبل تختخواب شو لتو (مدل پاتریس)

مبل تخت شو تکی یا تک نفره

مبل تختخواب شو به صندلی خواب هم معروف است، می‌توان مبل صندلی تخت خواب شو یا مبل تخت شو تک نفره را در اتاق خواب تک نفره یا فضای نشیمن و ادارات برای خواب شبانه یا استراحت‌های روزانه استفاده کرد.

blog post

مبل تختخواب شو لتو (سرویس سفیر)

blog post

مبل تختخواب شو لتو (سرویس سفیر)

مبل یا کاناپه تخت شو دو نفره

مبل تختخواب شو دو نفره در واقع کاناپه‌ای است که به‌صورت کشویی یا با تا شدن باز و بسته می‌شود. توجه داشته باشید که مبل تختخواب شو دونفره از مدل تک نفره آن متریال بیشتری در ساخت مصرف کرده و قیمت بالاتری دارد. کاناپه تخت شو برای استفاده در اتاق خواب دونفره و جلوی میز تلویزیون در اتاق نشیمن مناسب است.

blog post

مبلمان راحتی

blog post

طراحی داخلی مینیمال

مبل تختخواب شو مدرن

مبل تختخواب شو تنها مخصوص خانه‌ها و آپارتمانی کوچک نیست. می‌توان در دکوراسیون مدرن و متفاوت خانه‌ها یا ویلاهای بزرگ نیز از انواع مبلمان تخت شو مدرن استفاده کرد و زیبایی بیشتری به محیط بخشید. برای آشنایی با ویژگی‌های مبلمان به سبک مدرن مطلب مبل مدرن را بخوانید.

blog post

مبل تختخواب شو لتو (مدل میلان)

blog post

مبل تختخواب شو لتو (مدل میلان)

مبل تخت شو طبی

مبل تختخواب شو طبی مانند انواع تشک طبی تخت در کف و بدنه آن از فوم‌های طبی استفاده شده و مناسب اشخاصی است که مشکل کمردرد دارند و به توصیه پزشک باید روی تشک طبی بخوابند.

مبل تخت شو چستر

مبل تخت شو چستر

از مشخصات مبل تخت شو چستر راحت بودن فوق‌العاده کاناپه و مبل‌های تک‌نفره آن است. لمسه دوزی این مبل راحتی شیک از دیگر ویژگی‌های این مبل است که آن را از دیگر مبلمان تخت شو متمایز می‌کند. برای آشنایی بیشتر با مبلمان چستر، مطلب انواع مبل چستر را بخوانید.

blog post

مبلمان ال آیدا

blog post

مبل ال تختخواب شو

مبل تختخواب شو ال

 مبل تخت شو ال، نشیمنی 4 نفره و حالت درازکش ریلکسی دارد. تشک‌های نشیمن این مبل تختخواب شو ال باید از کفی فوم بسیار مقاوم، راحت با طول عمر بالا ساخته شود. توجه داشته باشید که بسته به اندازه فضای در اختیار می‌توان مبل تختخواب شو ال را برای دکوراسیون فضاهای بزرگ هم استفاده کرد. یرای اطلاعات بیشتر مطلب مبل مدل ال را بخوانید. 

blog post

مبل تخت خواب شو قهوه ای

چیدمان مبل تختخواب شو

چیدمان مبل تخت شو تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. اگر فضا بزرگ باشد، چیدمان این مبلمان راحت‌تر‌ است اما اگر در خانه‌هایی با فضای کوچک چیدمان مشکل می‌شود. امروزه مبل‌های تختخواب شو در خانه‌های کوچک با دو کاربرد همزمان مبل و تختخواب بسیار استفاده می‌شود. نکاتی که در چیدمان مبل تخت‌خواب شو باید در نظر گرفته شود؛

 • بهترین نحوه چیدمان مبل تخت شو به صورت دایره یا مستطیلی است.
 • مبل و دیگر وسایل باید طوری چیدمان شود که برای باز شدن و تبدیل به تخت شدن مبل تختخواب شو فضای لازم در نظر گرفته، رفت و آمد به آسانی صورت گیرد و از باز بودن مسیر مطمئن شد.
 • رنگ مبل تختخواب شو مانند دیگر انواع مبل باید با دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.
 • برای ابهت و زیبایی چیدمان مبل تختخواب شو می‌توان از آباژورهای پایه بلند بین مبل‌ها استفاده کرد.
 • سایز و تعداد نفرات مبل تخت شو را با توجه به ابعاد فضای مورد استفاده، انتخاب شود.
 • از میزهای سنگین جلوی مبلمان‌ تخت شو استفاده نشود چراکه زمان تخت شدن جابه‌جایی این میزها مشکل است.
 • از میزهای عسلی با قابلیت جابه‌جایی آسان و قابل استفاده به‌عنوان میز کنار تخت استفاده شود.
 • تا جای ممکن بین مبل‌ها و دیوار فاصله ایجاد شود، حتی اگر فاصله کم باشد تا شاهد نمای زیباتری ‌باشید.

blog post

مبلمان تخت خواب شو زرد

blog post

مبلمان تخت خواب شو زرد

نحوه باز شدن مبل تخت شو

بهتر است از مبلمان تخت شویی استفاده شود که با متریال با کیفیت ساخته شده است. چراکه باز و بسته شدن مبل تخت شو به مرور زمان به اسکلت بندی این نوع مبل آسیب می‌زند و اگر از متریال باکیفیت استفاده شده باشد طول عمر آن بیشتر می‌شود.

blog post

مبلمان تخت خواب شو زرشکی

خرید مبل تخت شو

برای خرید مبل تختخواب شو توجه به مرغوبیت، دوام و مقاومت در کنار طراحی زیبا و کاربردی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین اگر قصد خرید مبلمان تختخواب شو را دارید علاوه بر طراحی و اجرای بی‌نقص و زیبا باید به گارانتی و خدمات پس از فروش مبلمان تختخواب شو هم توجه داشته باشید. می‌توان خرید مبل تختخواب شو را از مراکز خرید معتبر انجام داد. حتی افرادی که در زندگی ماشینی فرصت کافی برای صرف زمان در بازار برای خرید محصولی متفاوت ندارند، می‌توانند با وجود فروشگاه‌های اینترنتی، خریدی ساده و به صرفه با حذف هزینه‌های سربار بازار در هر ساعتی از شبانه روز داشته باشند.

blog post

مبل تخت خواب شو بنفش

blog post

مبل تخت خواب شو بنفش

بهترین برند مبل تخت‌خواب شو

مبل تخت شو را باید از بهترین برند‌های مبل تختخواب شو خرید کنید تا از کیفیت متریال آن‌ها مطمئن باشید. برای مثال برندهای سیب و لتو دو برند معتبر تولید کننده این نوع مبلمان هستند. در نظر داشته باشید که امروزه پارچه‌های ساخت کشور ترکیه کیفیت بالاتری نسبت به پارچه‌های چینی دارند و برندهای شناخته شده آن تقریبا تمام استانداردهای لازم برای تولید پارچه‌های مبلی باکیفیت را رعایت می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب برند مبل تختخواب شو ایرانی را بخوانید.

blog post

مبلمان خانگی esila

قیمت مبل تختخواب شو

قیمت مبل تخت شو به عوامل مختلفی چون ابعاد و اندازه مبلمان، متریال مصرفی، آپشن‌ و اکسسوری‌های تزیینی به‌کار رفته در آن بستگی دارد. برای مثال انواع مبل تختخواب شو باکس‌دار، مبل تخت شو کشویی مبل تخت‌خواب شو برقی یا مبل تختخواب شو اتوماتیک با توجه به ویژگی‌هایش قیمت‌های متفاوتی دارند. شاید قیمت‌ این مبل‌ها کمی گران به نظر برسد اما دو کاربرد تخت و مبلمان را همزمان و در صورت وجود کیفیت محصول با دوام و مقاومی خریداری می‌کنید.

blog post

مبل بادی تخت خواب شو

ست مبل تخت شو
مبل تخت شو تک نفره

کلام پایانی

مبل تخت شو با دو کاربری همزمان مبل و تخت‌خواب امروزه در انواع طرح‌ها، سبک‌ها و متریال کاربردی تولید شده و مناسب برای خانه‌های کوچک و در صورت علاقه به این مبل مناسب فضاهای بزرگ با انواع سبک‌های دکوراسیون نیز است. هنگام خرید مبلمان تختخواب شو توجه زیادی به متریال کاربردی و جنس رویه مبل داشته باشید تا از مرغوبیت لازم برخوردار باشد و طول عمر این مبل کاربردی را بالاتر ببرد. شما هم اگر تصمیم به خرید مبل تخت شو دارید با کمک این مقاله از می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد این نوع مبل به‌دست آورده و مبلمان تختخواب شو شیک، مدرن، با دوام و ماندگاری در دکوراسیون خانه یا محل کار خود داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مبلمان، مطالب مبل چوبی،‌ مبل راحتی و مبل کلاسیک را بخوانید.

نرگس مهردادیان
نویسنده: نرگس مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه معماری و هنر پارس فعالیت در زمینه طراحی معماری، کارهای پژوهشی، تولید محتوا و نویسنده در تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مبل تخت شو؛ انواع مبلمان تختخواب شو شیک و کاربردی

مبل تخت شو؛ انواع مبلمان تختخواب شو شیک و کاربردی

مبل تختخواب شو دو نفره، هم برای مهمون هم خانواده!

مبل تختخواب شو دو نفره، هم برای مهمون هم خانواده!

انواع مبل تخت خواب شو، شیک‌ترین‌ها

انواع مبل تخت خواب شو، شیک‌ترین‌ها

کسب و کارها پیشنهادی
فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

گالری آریازی certificate
گالری آریازی

گالری آریازی

دنیای کاور certificate
دنیای کاور

دنیای کاور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent