visibility 42487 today 1401/5/21

مبل راحتی؛ 35 مدل از کاربردی‌ترین و شیک‌ترین‌ مدل‌های مد روز

مبل راحتی یکی از محبوب‌ترین‌ و کاربردی‌ترین‌ انواع مبلمان است. انتخاب و خرید یک دست مبل راحتی کاربردی و شیک، برای خانه ساده نیست. چراکه وقتی هر روز روی آن می‌نشینیم، ممکن است زود خراب شود، دل‌مان را بزند یا به اندازه مورد انتظارمان راحت نباشد. برای این‌که مبلی که می‌خرید تا چند سال زیبا و سالم باقی بماند و از مد نیافتد، باید انواع ساده و با کیفیت مبلمان راحتی را انتخاب کنید. مبل‌های راحتی انواع متفاوتی دارند و با کیفیات مختلفی تولید می‌شوند که می‌توان با توجه به نیاز، فضای مورد استفاده و سلیقه شخصی از آن‌ها در دکوراسیون استفاده کرد. در این مقاله ویژگی‌ها و مزایای مبلمان‌ راحتی معرفی شده و چگونگی هماهنگی آن‌ با دکوراسیون داخلی منزل بررسی می‌شود، انواع مدل‌های مبل راحتی شیک و کاربردی از نظر مد روز، رنگ، استحکام، ابعاد و پارچه نیز معرفی می‌شود. با چیدانه همراه باشید…

انواع مبل راحتی
مبلمان راحتی چرمی
مبل راحتی آبی تیره

مبل راحتی چیست؟

مبل‌های راحتی به دلیل ویژگی‌های خاص خود به این نام شناخته می‌شوند. این مبل از سال 1800 میلادی در قالب مبل‌های دو نفره، سه نفره یا یک نفره در آمریکا تولید می‌شد. معمولا در ظاهر مبل‌ راحتی چوب به‌کار نمی‌رود، تمام رویه بدنه آن از چرم یا پارچه مبلی است، پایه‌های کوتاه و ارتفاع کمتر نسبت به دیگر مبل‌ها، دسته‌های پهن و بالشتی از جنس خود مبل دارند مبلمان راحتی نشیمن‌های بسیار نرم و راحتی دارند، نسبت به مبلمان استیل ابعاد کوچکتر بوده و قیمت پایین‌تری دارند.

مزایای مبلمان راحتی

مزایای استفاده از انواع مبلمان راحتی

امروزه انواع مبل راحتی شیک در بازار موجوداند که در منازل کوچک خریداران، به راحتی جا می‌شوند و هم می‌توانند کاربری خانوادگی و روزمره داشته باشند و هم میزبانی از مهمان‌ها. مزایای انواع مبل راحتی شامل موارد زیر است؛

 • اشغال فضای کم
 • مدرن‌ و مطابق مد روز
 • رنگ ساده‌ آن‌ها، خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد
 • دارای دو کاربری روزمره و پذیرایی همزمان
 • راحتی هنگام نشستن
 • شستشوی آسان
 • حمل و تعمیر راحت
 • ست کردن راحت و ارزان‌ با لوازم و اکسسوری‌ها
مبل راحتی در دکوراسیون

هماهنگی مبل راحتی با دکوراسیون داخلی منزل

هنگامی که می‌خواهید ست مبلمان خریداری کنید، گاه مرتکب اشتباه بزرگی می‌شوید؛ بی‌هدف وارد نمایشگاه‌های مبلمان شده و فروشنده هر جنس و مدلی که می‌خواهد را به شما می‌فروشد. بعضی مدل‌ها ممکن است در نمایشگاه زیبا به نظر برسد اما هنگامی‌که به خانه‌تان منتقل می‌شود متوجه شوید چه اشتباهی کرده‌اید. می‌توان از این مبل‌های راحتی به زیبایی هرچه تمام‌تر در فضاهای مختلفی از دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید به شرطی که مواردی را در این انتخاب در نظر داشته باشید.

مبل راحتی شیک

شیک بودن نمای مبلمان راحتی در خانه به سلیقه شما و تولیدکننده و هماهنگی آن با سبک کلی دکوراسیون و ابعاد اتاقی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، بستگی دارد. در نتیجه قبل از خرید مبل راحتی، ابتدا ابعاد فضا، طرح و سبک دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید تا بتوانید مدلی شیک و هماهنگ با فضای خانه‌تان انتخاب کنید.

مبل راحتی ساده

ویژگی‌های مبل راحتی شیک و ساده

برای این‌که مبل راحتی که خریداری می‌کنید سال‌ها برای شما کار کند و از مد نیافتد و شیک باشد، بهتر است ویژگی‌های زیر را داشته باشد؛

 • پارچه ساده و بدون طرح
 • رنگ خنثی یا غالب
 • اسکلت‌بندی باکیفیت
 • فوم مرغوب
 • اندازه استاندارد
مبل راحتی مد روز

مبل راحتی مد روز

طراحان مبلمان برای ایجاد تنوع در مبلمان راحتی شیک و لوکس، جزییات مبلمان را کمی تغییر می‌دهند که در عین سادگی مدل‌های متنوع شیکی تولید می‌کند. ویژگی‌های انواع مبل راحتی شیک که در سال‌های اخیر بیشتر مد هستند، شامل موارد زیر است؛.

 • چوب ملچ
 • پایه کج
 • جزئیات طلایی
 • کوسن‌های رنگی
 • ترکیب رنگ خنثی با رنگ‌های مد روز
مبلمان راحتی خانه عروس

مبل راحتی شیک برای خانه عروس

یکی از اشتباهاتی که زوج‌های جوان هنگام خرید جهیزیه دارند، انتخاب سبک مبلمان است. در وضعیت اقتصادی امروز معمولا خانواده‌ها می‌توانند یک دست مبلمان برای جهیزیه تهیه کنند و متاسفانه برای این که در ابتدا منزل عروس شیک به نظر برسد، مبل استیل را برای خانه‌های کوچک انتخاب می‌کنند. در صورتی که می‌توان یک ست مبلمان راحتی شیک انتخاب کرده و با اکسسوری‌های شیک و متناسب با آن فضا را جذاب‌تر کرد.

انواع مدل های مبل راحتی

انواع مدل‌های مبل راحتی

مبل‌های راحتی که خود یکی از مدل‌های مبل هستند انواع متفاوتی دارند که هر یک برای منظور خاصی طراحی و تولید شده‌اند. افراد می‌توانند با توجه به سلیقه، نیاز و ابعاد، نوع و سبک دکوراسیون منزل خود‌ از هر یک از آن‌ها استفاده کنند.

 • کاناپه راحتی
 • مبل راحتی لاوست
 • مبل راحتی فوتون
 • مبلمان راحتی ال
 • مبلمان راحتی ایتالیایی
 • مبل راحتی چستر
 • مبل راحتی چرمی
 • مبل راحتی شزلون
کاناپه راحتی

کاناپه راحتی

معمولا کاناپه‌ها جزیی از ست مبلمان به حساب می‌آید اما می‌توان از ‌کاناپه تکی در قسمت‌هایی از منزل مانند جلوی تلویزیون نیز استفاده کرد. این مبل‌های راحتی به صورت‌های دو و سه نفره در بازار موجود است که می‌توان با توجه به نیاز آن‌ها را به کار برد. این مدل به دلیل ظاهر زیبا و خاص، نقش مهمی در چیدمان منزل داشته و کاربردها و طرفداران فراوانی دارد.

مبل راحتی لاوست

مبل راحتی لاوست

مبل راحتی لاوست به صورت دو نفره ساخته شده و فضای کمی اشغال می‌کند. ابعاد کوچک این مبل باعث می‌شود افرادی که از آن استفاده می‌کنند فاصله کمی از هم داشته باشند که همین دلیل نامگذاری این مبل‌هاست. این مدل در دنیا و سبک دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه‌ایی دارد. با اینکه این مبل در دکوراسیون منازل ایرانی جا نیافتاده، اما استفاده از آن می‌تواند جلوه جذاب و بی‌نظیری خصوصا در فضاهای کم یا در مقابل تلویزیون ایجاد کند.

مبل راحتی فوتون

مبل راحتی تختخواب‌شو یا فوتون

امروزه بیشتر منازل متراژ پایینی دارند و مردم اکثرا در خانه‌های آپارتمانی کوچک زندگی می‌کنند. مبل راحتی تختخواب‌شو یا فوتون که همزمان می‌تواند کاربرد تخت و مبل را برای شما داشته باشد، مناسب خانه‌های کوچک امروزیست. مبلمانی که می‌توان در مواقع نیاز با تغییر شکل، از آن به عنوان تخت خواب نیز استفاده کرد. با این کار صرفه جویی در فضای منزل شده و با یک هزینه می‌توان همزمان مبل و تخت را خریداری کرد.

مبلمان ال راحتی

مبلمان راحتی ال

مبل ال در بین انواع مختلف مبل راحتی جایگاه خاصی دارد و با توجه به نوع چیدمان‌شان در بیشتر فضاهای کوچک جا داده می‌شوند. مبلمان ال شکل قابل استفاده در هر متراژی است و می‌توان مبل ال مناسب آن فضا را تهیه کرد. با استفاده از مبل ال فضای پرت در منزل وجود نخواهد داشت. مبل ال برای اتاق نشیمن بسیار مناسب بوده و گوشه‌ها و زوایای اتاق را پر می‌کند.

مبل راحتی ایتالیایی

مبلمان راحتی ایتالیایی

کشور ایتالیا در صنعت مبلمان از برجسته‌ترین‌هاست و مدل‌هایی که این کشور وارد دنیای مبلمان کرده قابل توجه تمامی افراد از کشورهای مختلف بوده است. طراحان دکوراسیون داخلی و طرفداران مد به مدل‌های مبل ایتالیایی توجه ویژه‌ای دارند. طراحی این مبل‌ها بیشتر به سمت مبل‌های راحتی می‌رود. همیشه قیمت مبل‌ راحتی نسبت به مبل استیل با بودجه مردم همخوانی بیشتری دارد و مردم بیشتر طرفدار مبلمان راحتی پرکاربردتر هستند.

چستر راحتی
میل چرم راحتی
مبل شزلون راحتی
کیفیت مبل راحتی
استحکام مبل راحتی
ابعاد مبل
نشیمن گاه پیوسته
تناسب ابعاد مبل راحتی با فضا
پارچه رویه مبل
انتخاب نوع پارچه مبل راحتی
تعویض پارچه راحتی شیک
رنگ مناسب مبلمان راحتی
مبل راحتی تک رنگ
مبل راحتی با رنگ خنثی
شیکترین رنگ مبل راحتی
مبلمان راحتی سبز یشمی
چیدمان مبل راحتی
مبل راحتی با چیدمان گرد
راحتی جلوی تی وی
مبل راحتی آبی

کلام پایانی

در بین انواع مبلمان منزل و محیط کار، مبلمان راحتی جزو مبل‌هایی هستند که نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده‌اند. این مبل‌های راحت و کاربردی قدمت بالا و انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز افراد طراحی و تولید می‌شوند. معمولا افراد علاقه دارند، حداقل یک دست از این مبل را در نشیمن یا پذیرایی منزل خود داشته باشند. انواع مبل راحتی شامل کاناپه راحتی، مبل‌های لاوست، ال شکل، فوتون، ایتالیایی، چستر، چرمی، شزلون است که با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی و نیاز افراد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. شما هم اگر قصد خرید مبل‌ راحتی را برای منزل یا محل کار خود دارید، با مطالعه این مطلب و کمک کارشناسان چیدانه می‌توانید بهترین انتخاب و چیدمان را داشته باشید.

در مطلب انواع مبل می‌توانید با مدل‌های مبلی که شاید کمتر اسم آن‌ها را شنیده باشید نیز آشنا شوید.

نرگس مهردادیان
نویسنده: نرگس مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه معماری و هنر پارس فعالیت در زمینه طراحی معماری، کارهای پژوهشی، تولید محتوا و نویسنده در تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع مدل مبل چستر؛ شیک‌ترین و جدیدترین مدل مبلمان چستر

انواع مدل مبل چستر؛ شیک‌ترین و جدیدترین مدل مبلمان چستر

مبل راحتی؛ 35 مدل از کاربردی‌ترین و شیک‌ترین‌ مدل‌های مد روز

مبل راحتی؛ 35 مدل از کاربردی‌ترین و شیک‌ترین‌ مدل‌های مد روز

مبل چسترفیلد؛ مدل‌های چستر فیلد جدید، لوکس و راحت

مبل چسترفیلد؛ مدل‌های چستر فیلد جدید، لوکس و راحت

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت فنی و مهندسی تیده آ certificate
شرکت فنی و مهندسی تیده آ

شرکت فنی و مهندسی تیده آ

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران certificate
مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق certificate
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق

مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent