تبلیغات
E رومانته F چوب و هنر E سیب
امتیاز: 2.5 0 نظر | ثبت نظر

15 مرداد 1397

دکوراسیون پذیرایی شیک، مثل این 6 ایده در 16 خانه!

دکوراسیون پذیرایی و نشیمن برای ما ایرانی ها اهمیت زیادی دارد. دلیل این موضوع را می توانیم ر مسائل مختلفی بررسی نماییم. شاید یکی از آن ها اهمیت به خانواده و فضای دورهمی باشد و شاید هم مهمان نوازی و احترام به شخصی که پا به خانه ما می گذارد. اما موضوعی که برای من جذابیت بیش تری دارد دکوراسیون هر کدام از این فضاهاست. زیبایودن، شیک بودن و خاص بودن یک طراحی داخلی به سلیقه افراد بستگی داشته و هر کسی تعریف خاصی را ارائه می دهد. بنابراین من ترفندهایی را برای شما گلچین کرده ام که از دید هیچ بیننده ای دور نخواهد ماند.

پذیرایی شیک

1. پذیرایی شیک و مدرن با نور طبیعی

بدون تردید وجود پنجره و نور طبیعی کیفیت فضای شما را به طور غیر قابل باوری تغییر بالا می برد. این موضوع به خصوص در فضاهای کوچک کارایی بیش تری نیز پیدا خواهد کرد. بنابراین اولین توصیه من به شما قرار دادن مبلمان در کنار پنجره ها و همچنین انتخاب رنگ های خنثی است. از چیدن وسایل کوچک و زیاد در کنار هم خودداری نمایید و اجازه دهید نور به صورت مستقیم به همه قسمت های پذیرایی و نشیمن شما برسد.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ راز چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی!

پذیرایی شیک

2. مدل بوفه کوتاه در پذیرایی

مسلما همه ما انواع بوفه ها در دکوراسیون خانه های ایرانی دیده ایم، اما چیزی که استفاده از آن ها متمایز می کند محل قرار گرفتنشان است. این بار به توصیه من بوفه کوتاه خود را در پشت مبلمان پذیرایی یا نشیمنتان قرار دهید. این مدل ها برای تعریف فضا در یک سالن باز و بزرگ استفاده شده و دارای مزایای فراوانی هستند، به طور مثال به غیر از اضافه کردن فضاهای ذخیره سازی، به صورت بصری و چشمی نیز به تفکیک بین فضاها و عملکردها کمک می نمایند. 

مطلب پیشنهادی : چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان

پذیرایی شیک

3. چیدمان مبل در پذیرایی

مهم ترین موضوع در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی، ایجاد فضایی آرامش بخش و مناسب گفت و گو و دورهمی های خانوادگی است. بنابراین تا جایی که ابعاد و اندازه فضا به شما اجازه می دهد، سعی کنید از چیدمان گرد استفاده نمایید. به این صورت که مبل ها و صندلی ها همه رو به روی هم قرار گرفته و فرم دایره ای ایجاد نمایند. 

مطلب پیشنهادی : ۲۰ چیدمان پذیرایی، بهترین مدل ها

پذیرایی شیک

4. دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

یکی از روش هایی که تغییر بسیار زیادی در فضای نشیمن و پذیرایی شما به وجود آورده و آن را خاص می کند، رنگ آمیزی دیوار پشت تلویزیون است. همه تماشای تلویزیون را دوست دارند اما گاهی اوقات زمانی که خاموش است مانند یک عنصر اضافی به نظر می رسد. بنابراین با رنگ کردن تا حد زیادی از این اتفاق جلوگیری می کنید. اگر رنگ انتخابی شما تیره باشد، این گونه به نظر می رسد که تلویزیون خاموش نیز جزیی از دیوار است.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون پذیرایی، این ۱۶ خانه ایرانی را از دست ندهید!

پذیرایی شیک

5. رنگ آمیزی سقف پذیرایی

دیوار را از یک فاصله حدودا 30 سانتی متری نزدیک سقف رنگ آمیزی نمایید. این کار باعث می شود که ارتفاع دیوارها و سقف بلندتر و در نتیجه فضای شما بزرگ تر نشان داده شود. انتخاب این رنگ می تواند با هماهنگ با رنگ مبلمان، پرده و حتی فرش خانه شما انجام شود. این کار حس گرمی خوبی را در فضا به وجود می آورد.

مطلب پیشنهادی : ۷ ایده راحت و زیبا برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل

پذیرایی شیک

پذیرایی شیک

6. میز کنسول کنار پذیرایی

میزهای چوبی و کلاسیک اگر در مکان مناسبی قرار بگیرند، به خوبی می توانند با هر دکوراسیونی ست شوند. میز کنسول به کلی استایل و چیدمان پذیرایی شما را تغییر داده و آن را شیک تر خواهد کرد. هیچ گاه از گرما و زیبایی چوب غافل نشوید و از المان های دکوری و نورپردازی برای شاخص و برجسته کردن آن استفاده نمایید.

مطالب مرتبط با این موضوع را نیز می توانید دنبال کنید :

منبع : houzz | مترجم : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 3673 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 15 مرداد 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
کابینت هیمان کابینت هیمان
34 نمونه کار

تلفن: 021٨٨٢٠٠١٢٨
گروه معماری پکاپن گروه معماری پکاپن
5 نمونه کار

تلفن: 02176292873
گروه صنعتی الکومودو گروه صنعتی الکومودو
6 نمونه کار

تلفن: 02165610498
پوشش پاسیو پوشش پاسیو
13 نمونه کار

تلفن: 09125729602
تعمیر مبل تعمیر مبل
5 نمونه کار

تلفن: 09123023200
دکوراسیون داخلی مهراز دکوراسیون داخلی مهراز
26 نمونه کار

تلفن: 09123145002
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173