visibility 82971 today 1399/11/28

بهترین رنگ موکت برای پذیرایی، چطور با فرش ست کنم؟

هنگامی که بهترین رنگ موکت پذیرایی را در ذهن خود مجسم می‌کنید، چه مواردی را در نظر می‌گیرید؟ نرگس و محمد از تبریز، جشن نامزدی خود را پشت سر گذاشته‌اند و در حال جور کردن مقدمات عروسی هستند. حالا که می‌خواهند مراسم جهازبرون را اجرا کنند، نرگس مطالب مربوط به خرید جهیزیه و زندگی نو را از سایت چیدانه پی‌گیری کرده و پرسیده: «برای پذیرایی موکت چه رنگی بخرم؟». به این بهانه، امروز تمامی نکاتی که برای انتخاب رنگ موکت پذیرایی باید بدانید وو نحوه ست کردن فرش و موکت را برای‌تان به کمک عکس‌های مختلف توضیح می‌دهیم. 

blog post

نمونه محصولات موکت سیزال

بهترین رنگ موکت برای پذیرایی

وقتی به در اینترنت و بازار به دنبال موکت هستید، مسلما دوست دارید بهترین رنگ موکت برای پذیرایی منزل‌تان را پیدا کنید. الآن تصویر زیر را با دقت نگاه کنید؛ اگر در موکت فروشی بودید، این طرح و رنگ را انتخاب می‌کردید؟ بسیاری از افراد جوا‌ب‌شان منفی است زیرا در فروشگاه‌های موکت، رول‌های موکت بر اساس طرح‌های مشابه و کالیته رنگی چیده شده‌اند و یک فرد بی‌تجربه انتخابش را بر اساس چیدمان موکت‌های موکت فروشی انجام می‌دهد، نه آنچه به  منزل و اثاثیه‌اش می‌خورد.

مطلب پیشنهادی: برتری‌های موکت نسبت به دیگر انواع کفپوش

بهترین رنگ موکت پذیرایی

موکت چه رنگی بخرم؟

می‌دانستید که موکت (Moquette) واژه‌ای فرانسوی است که در زمان قاجار توسط تاجران اروپایی  به ایرانی‌ها معرفی شده است؟ شاید فکر کنید که «دیگر این روزها چه کسی موکت می‌خرد!» اما اگر مزایای موکت را نسبت به دیگر کف‌پوش‌ها بدانید؛ نظرتان عوض می‌شود.

 1. رنگ‌پذیری بالا در کارخانه
 2. طیف رنگی بسیار گسترده و متنوع
 3. گرم بودن کف خانه نسبت به سنگ و پارکت
 4. ضربه‌گیری برای کودکان و سالمندان
 5. ضربه‌گیری برای شکستنی‌های ارزشمند
موکت رنگی برای نشیمن و پذیرایی

قانع شدید که موکت خوبه؟ حالا  اگر توجیه شده‌اید که چرا این‌قدر موکت‌فروشی در سطح شهر داریم و چرا مردم این‌قدر موکت می‌خرند؛ برویم ببینیم بهترین رنگ موکت برای پذیرایی چیست؟ 

اگر نگران جمع شدن خاک در موکت زیر مبل هستید،می‌توانید مدل‌هایی را سفارش دهید که برای قرار گرفتن میان مبلمان طراحی شده‌اند. هنگام نظافت زیر مبل را با تی یا دستمال تمیز کنید و روی موکت را هم به راحتی جاروبرقی بکشید؛ نمونه این مدل موکت را در تصویر بالا ببینید.

موکت هایی با پرز بلند: این نوع از موکت ها مناسب افرادی هستند که می خواهند خانه ای نرم و راحت داشته باشند. علاوه بر این، داشتن چنین موکتی برای نواحی سردسیری نیز بسیار توصیه می شود، چرا که به مراتب باعث حفظ گرما در منزل می گردد. می توان گفت ضخامت برخی از این نوع موکت ها آن قدر زیاد است که باعث می شود شباهت بسیاری با فرش های ماشینی پیدا کنند.

موکت های کبریتی: این نوع از موکت ها قدیمی ترین نسل موکت هستند که هنوز هم که هنوز است طرفداران خودشان را دارند. مهم ترین ویژگی این نوع از موکت ها قیمت مناسب و ارزان آنهاست. از دیگر ویژگی های این نوع از موکت ها نیز می توان به قطر کم و زبری بیشتر آنها اشاره کرد که شاید همین موارد نیز از راحتی موکت های کبریتی بکاهد.

موکت های طرح دار: این نوع از موکت ها دارای انواع بسیار متنوعی هستند که معمولا طرح های کلاسیک و یا مدرن که نظم خاصی در بافت خودشان دارند تنوع این نوع از موکت ها را شکل می دهند. این نوع از موکت ها نیز طرفداران بسیاری دارند و علاوه بر منزل می توانند برای فضاهای دیگری مثل سالن های اجتماعات، لابی های بزرگ و یا راهروهای هتل ها و آمفی تئاترها و… مورد استفاده قرار بگیرند.

مطلب پیشنهادی: ترفندهای خرید موکت

بهترین رنگ موکت برای پذیرایی

رنگ اثاثیه مهم است نه سلیقه شما! ‌در تصویر بالا طراح داخلی یک موکت با طرح تکرار شونده و خط‌کشی شده که یادد آور کاشی‌کاری است  رنگ دقیقا شبیه مبلمان و رنگ دیوارها، دکوراسیون داخلی این اتاق پذیرایی را کامل کرده است. بهترین رنگ موکت برای پذیرایی را اثاثیه شما تعیین می‌کند.

مطلب پیشنهادی: دم عید نشده، خانه تکانی را یاد بگیر!

دوام موکت
مهمترین مسئله در خرید موکت دوام آن است. دوام موکت به چند مورد بستگی دارد: ضخامت و تراکم، جنس فیبر و نحوه ساخت آن.

تراکم موکت
تراکم موکت به زیادی رشته های فیبر موکت گفته می شود. هر چه تراکم بیشتر باشد، موکت عمر بیشتری خواهد داشت. هرچه میزان تراکم بیشتر باشد، از نرمی موکت کاسته خواهد شد.البته این مسئله بسته به خواست مشتری دارد که نرمی را به طول عمر و زبری ترجیح بدهد.

شکل و طرح موکت
یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب و خرید موکت رنگ و شکل آن است.بنابراین برای انتخاب بهتر است به این نکات هم توجه کنید.

فضای اتاق: رنگ های سرد و خنثی کمک می کنند تا اتاق های کوچک بزرگتر به نظر برسند. این درحالی است که رنگ های گرم باعث بسته شدن اتاق و گرم تر بودن آن می شوند.

تاثیر رنگ و طراحی وسایل دیگر در فضا: بهتر است در اتاق های مملو از طرح های شلوغ و پر از وسایل از موکت های تک رنگ استفاده گردد. و وسایل کمتری در آن به چشم می خورند بهتر است بر عکس، از موکت‌هایی با طرح های پر زرق و برق و شلوغ برای اتاق هائی که طرح‌های ساده با وسایل کمتر دارند استفاده نمائید.

برنامه ریزی برای مدت زمان استفاده: اگر قصد دارید در آینده نزدیک خانه را تخلیه کرده و بفروش برسانید بهتر است موکت‌هایی خریداری کنید که رنگ خنثی دارند. این گونه رنگ‌ها تاثیر بهتری بر حس دیداری خریدار خواهد گذاشت.

بهترین رنگ موکت برای پذیرایی

موکت چه رنگی خوبه؟

گمراه نشوید: در موکت‌فروشی چنین کالیته رنگی روی دیوار است و یک خریدار بی‌تجربه، ناخودآگاه به جای فکر کردن درباره مبلمان و رنگ دیوار پذیرایی یا نقشه خانه، با خودش فکر می‌کند که کدام یک از این رنگ‌ها را از میان این همه رنگ بیشتر دوست دارد؟ 

مطلب پیشنهادی: بلدی موکت نصب کنی؟

blog post

پالاز موکت


blog post

موکت

این ترفند بازاریابی به نفع شما نیست. در عوض با چیدن این همه رنگ کنار هم هر ره‌گذری که از کنار موکت فروشی رد می‌شود، دوست دارد سری به فروشگاه بزند اما در انتخاب بهترین رنگ موکت پذیرایی باید نکاتی که در ادامه می‌گوییم را مد نظر قرار دهید. مثلا طرح و رنگ طوسی موکت تصویر بالا اصلا در موکت فروشی برای خریدار جذاب نیست اما ببینید چقدر خوب با اثاثیه منزل ست شده است!

مطلب پیشنهادی: این فیلم انتخاب رنگ موکت را ببین

blog post

پالاز موکت

موکت با رنگ خنثی

اگر دکوراتور نیستید و مایلید خودتان بهترین رنگ موکت برای پذیرایی منزل‌تان را انتخاب کنید؛ بهتر است، سراغ موکت با رنگ خنثی بروید؛ به این ترتیب تمام آیتم‌های خالی طیف رنگی اتاق پذیرایی خانه‌تان را با یک رنگ زمینه ساده پر می‌کنید که با رنگ اثاثیه و دیوارها هم هماهنگی دارد.

مطلب پیشنهادی: لکه سوختگی فرش‌تان را تعمیر کنید

blog post

موکت مسکونی سیزال

مطلب پیشنهادی: جان بخشیدن به رنگ خنثی در دکوراسیون

10 رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

 1. کرم
 2. بژ
 3. شیری
 4. استخوانی
 5. خاکی
 6. طوسی
 7. خاکستری
 8. صورتی چرک (کالباسی)
 9. آبی چرک
 10. سبز چرک (سدری)

مطلب پیشنهادی: رنگ خنثی با رنگ چاشنی دکوراسیون چه فرقی داره؟

رنگ موکت جدید برای پذیرایی عروس خانم‌ها

در سری مطالب زندگی نو، عروس خانم‌های چیدانه با نکات کاربردی تهیه جهیزیه آشنا می‌شوند و در هنگام انتخاب بهترین رنگ موکت برای پذیرایی هم حتما دوست دارند بدانند الآن رنگ موکت جدید چی مد هست؟ 

مطلب پیشنهادی: جادوی رنگ کالباسی در دکوراسیون داخلی 

رنگ موکت شکلاتی

رنگ شکلاتی بهترین رنگ موکت برای پذیرایی کلاسیک - تلفیقی است. اگر طرف‌دار رنگ‌های تیره در طراحی داخلی هستید؛ با رنگ شکلاتی یا قهوه‌ای تیره برای موکت کف اتاق پذیرایی ابهت خاصی به دکوراسیون منزل‌تان ببخشید.

مطلب پیشنهادی: رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون منزل

 

رنگ موکت طوسی

اگر دکوراسیون منزل‌تان مدرن است رنگ موکت طوسی برای اتاق نشیمن که در خانه‌های کوچک امروزی حکم پذیرایی را هم دارد، بسیار ترکیب رنگ خوبی ایجاد می‌کند. البته بهترین رنگ موکت برای پذیرایی به سبک مبلمان‌تان هم بستگی دارد. مثلا موکت طوسی با مبلمان سلطنتی قرمز اصلا خوب نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی:رنگ طوسی در منزل چیدانه‌ای‌ها
 

اگر به دنبال موکت طوسی هستید از کارهای اهالی فن چیدانه هم ایده های خوبی میگیرید:

مطلب پیشنهادی: 

 1. انواع طیف طوسی دراتاق نشیمن
 2. کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون
 3. طوسی را چه رنگی ست کنیم؟

blog post

نصب موکت

فیبر موکت
فیبر همان بافت اصلی موکت است که انواع آن به شرح زیر هستند:

فیبرهای پشمی:فیبرهای پشمی گران ترین نوع فیبر ها هستند. این نوع فیبرها علاوه بر عمر طولانی و دوستدار طبیعت بودن، نرم هم هستند اما برای داشتن موکت هایی که از این نوع فیبرها تولید می شوند باید قیمت گزافی پرداخت.

فیبرهای نایلونی:بادوام ترین نوع فیبر‌های موکت، فیبرهای نایلونی هستند که هم نرمند و هم تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند. باید توجه داشت که این نوع فیبرها مستعد کثیف شدن هستند اما پاک کردنشان کار ساده‌ای است.

الیاف پلی استری:موکت هایی که از پلی استر ساخته می شوند مزایای فراوانی دارند. از جمله این مزیت ها می توان به قیمت مناسب و نوع ساخت آن و کمتر تکه دار شدن آنها اشاره کرد.

پلی استر رنگ محلول:این پلی استر بخاطر نوع خاص روند تولید، در رنگ های محدود به بازار عرضه می شوند. اما این مسئله نباید موجب دست کم گرفتن آن شود. این موکت علاوه بر قیمت مناسب و ضدلکه بودن ویژگی مقاومت در مقابل اشعه ماورابنفش را دارد. یعنی نور آفتاب نمی تواند رنگ آن را برگرداند.

الیاف پلی استر تریکستا:این نوع پلی استر بهترین نوع از پلی استری است که در ساخت موکت استفاده می شوند. در واقع این پلی استر با ساختار مولکولی خاصی که دارد بیشترین مقاومت در مقابل آلودگی را نشان می‌دهد و از دوام بالایی برخوردار است.

الیاف اولفین:این نوع الیاف از ساده ترین نوع پلاستیک ساخته می‌شود. اولفین بیشترین مقاومت در برابر لکه را دارد اما موکت تولید شده از آن نرم نیست و دوام زیادی ندارد.

ترکیب رنگ موکت با فرش

همه عروس‌های ایرانی در جهازشان یک فرش ایرانی دستباف یا ماشینی دارند که پر از طرح و نقش‌های ایرانی است. بیشتر دکوراسیون‌های مدرن که در تصاویر خارجی می‌بینید فرش ایرانی ندارند؛ هیچ عروسی هم نمی‌تواند به مادر خودش یا مادرشوهرش بگوید در جهازم فرش ایرانی نمی‌گذارم. چه بخواهید چه نخواهید باید یاد بگیرید فرش را چطور با سایر اجزای دکوراسیون‌ خانه‌ بخت‌‌تان ست کنید؛ خصوصا اگر پای انتخاب موکت هم در میان باشد.

مطلب پیشنهادی: فرش اتاق خواب عروسی‌ات رو این شکلی بخر 
 

تناسب رنگ موکت با فرش

ما ایرانی‌ها از قدیم یاد گرفته‌ایم که کف خانه باید موکت شود و روی آن موکت فرش مناسبی قرار بگیرد. در خانه‌های امروزی کمتر از موکت استفاده می‌شود و به همین علت ممکن است عروس خانم‌هایی که برای جهازشان به دنبال بهترین رنگ موکت برای پذیرایی خانه بخت خود هستند، ندانند چطور تناسب رنگ موکت با فرش را برقرار کنند. در ادامه ترکیب رنگ موکت با فرش‌ های مختلف را می‌بیینیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ فرش برای پذیرایی
 

 

رنگ موکت برای فرش کرم

اگر فرش کرم ساده یا با فرشی با تم غالب کرم، برای جهیزیه‌تان تهیه کرده‌اید باید برای انتخاب رنگ موکت برای آن دو نکته زیر دقت کنید. 
 

 1. فرش کرم روشن: بهترین رنگ موکت برای پذیرایی که فرش کرم روشن در آن پهن می‌شود، یکی از طیف‌های کرم خنثی با درجه رنگ تیره‌تر از فرش پذیرایی است.
 2. فرش کرم تیره: اگر فرش شما تم کرم تیره دارد، بهترین رنگ موکت برای پذیرایی یک طیف کرم خنثی با درجه رنگ روشن‌تر است.

 

قیمت موکت
می‌توان گفت بودجه قابل پرداخت مهمترین موردی است که باید به هنگام خرید در نظر داشت. معمولاً قیمت در ارتباط مستقیم با کیفیت است، اما همیشه این مسئله مصداق پیدا نمی‌کند. خریداران بیشتر به زیبایی و شیک بودن توجه می کنند تا کیفیت آن. خیلی وقت ها یک موکت گران قیمت بسیار زیبا خریداری می کنید که از مواد بی کیفیت ساخته شده اما چون زیباست کیفیت رافراموش کرده اید و مبلغ گزافی بابت آن پرداخته اید. بهتر است محصولاتی بخرید که تولید کارخانه ‌های خوش نام و صادق هستند که هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت خیالتان راحت باشد.

نرمی و راحتی موکت
احساسی که در زمان قدم زدن و یا دراز کشیدن روی موکت به شما دست می دهد اهمیت فراوان دارد. تصور کنید که با پای برهنه روی یک موکت نرم، شیک و لوکس قدم می زنید. چه حس خوبی دارد! حسی که موکت به شما می دهد یا نرمی و دنجی است و یا سختی و زبری. البته درست است موکت زبرتر یک عمر برای شما کار می کند اما اگر استفاده از آن لذت بخش نباشد و به قولی زبری آن اذیت تان کند، مطمئناً از آن استفاده نخواهید کرد.

در نهایت

برای آشنایی بیشتر با رنگ و جنس موکت می توانید از اهالی فن چیدانه کمک بگیرید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

مطالب پیشنهادی:

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نصب موکت، از زیرسازی تا چسب رو میتونی خودت انجام بدی؟

نصب موکت، از زیرسازی تا چسب رو میتونی خودت انجام بدی؟

فرش رانر، غیر از راهرو کاربرد دیگه ای هم داره!

فرش رانر، غیر از راهرو کاربرد دیگه ای هم داره!

رنگ موکت را چگونه انتخاب کنیم؟

رنگ موکت را چگونه انتخاب کنیم؟

کسب و کارها پیشنهادی
بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا certificate
بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا

بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا

روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک" certificate
روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل certificate
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent