Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون، 6 مدل ایرانی

به قلم: تحریریه چیدانه

نشیمن و پذیرایی: تلویزیون همیشه به عنوان یک نقطه کانونی در خانه محسوب می شود و شاید کم تر خانه ای را ببینیم که این عنصر را از دکوراسیون خود حذف کرده باشد. اما همه چیز به همین راحتی نیست و محل قرار دادن آن چالشی است که ممکن است ما را به دردسر بیندازد. حتی بعد از انتخاب محل مناسب، احساس می کنیم که شاید دیوار پشت تلویزیون نیاز به طراحی داشته و به این فکر می کنیم که چگونه دیوار پشت تلویزیون را جذاب تر کنیم؟ هدف من از نوشتن ابن مطلب، ابتدا بررسی نمونه های طراحی شده در خانه های ایرانی و سپس یادآوری نکاتی برای استفاده بهتر از دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون در خانه شماست.

در این مطلب خواهید دید:

سرویس خواب بالسا
  • طراحی دیوار پشت تلویزیون ساده
  • دکور پشت تلویزیون با چوب
  • ایده هایی برای دیوار پشت تلویزیون با سنگ
  • تزئین دیوار بالای تلویزیون با کاغذ دیواری
  • دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کناف
  • تزئین دیوار پشت تلویزیون با اکسسوری

استودیو پر
عکاسی روایت خانه ششم (آقای اویسی)
استودیو پر

طراحی دیوار پشت تلویزیون ساده

در ابتدای کار بهتر است مشخص کنید که از چه تلویزیونی در منزلتان استفاده می کنید. اگر مدل رومیزی را انتخاب کرده اید پس در مرحله اول به دنبال یک میز تلویزیون شیک و مدرن بگردید. اما اگر مدل دیواری مد نظرتان است، به دنبال دکوراسیون تلویزیون دیواری باشید تا با لذت بیش تری فیلم ببینید. هنوز برای این که به سراغ دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون بروید زود است! باید در مرحله دوم بهترین جا برای تلویزیون در دکوراسیون منزلتان را با دقت بررسی و انتخاب نمایید. حالا در مرحله سوم می توانید به سراغ ایده هایی برای دیوار پشت تلویزیون بروید و آن ها را بررسی کنید. در ادامه عکس هایی را می بینیم که ممکن است برای خانه شما هم به کار بیایند.

مطالب بیشتر: میز تلویزیون جدید، خانه مخاطبان چیدانه با این 13 مدل شیک شده!

فروزان رحمانی
منزل نوعروس حمیده تمیمی
فروزان رحمانی

دکور پشت تلویزیون با چوب

شما می توانید از ترفندهای دکوراسیون برای دیوار پشت تلویزیون استفاده نمایید. این ترفندها و راهکارها متنوع بوده و متناسب با سلیقه شما می تواند تغییر کند. به کارگیری چوب یکی از همین راه هاست. زیرا در عین حال که به فضای شما روح می بخشد و آن را از حالت ساده بودن خارج می نماید، از شلوغ شدن بیش از اندازه اطراف تلویزیون هم جلوگیری می کند. در این مورد بهتر است طرح ها و فرم های ساده را به کار ببرید و بیش تر به فکر ست کردن رنگ چوب با دکوراسیون خانه تان باشید.

مطالب بیشتر: بهترین جای تلویزیون در منزل، چیکار باید بکنم؟

خانه‌ای نقلی و دلنشین با وسایل چوبی دست ساز

ایده هایی برای دیوار پشت تلویزیون با سنگ

سنگ های تزیینی می تواند جلوه ای خاص را به دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون خانه شما ببخشند. بنابراین برای دیوار پشت تلویزیون، به همراه یک نورپردازی اصولی و مناسب، ایده آل خواهند بود. البته انتخاب نوع سنگ و رنگ آن باید با هماهنگی سبک دکوراسیون شما انجام بگیرد. بنابراین مطمئن شوید که تضادی با سایر فضاهای خانه نداشته باشد. 

مطالب بیشتر: میز تلویزیون چوبی، مدرن یا کلاسیک؟

کاغذ دیواری آیدی
انواع کاغذ دیواری ساده قهوه ای
diamondکاغذ دیواری آیدی

امیر صادقی
عکاسی منزل زهیر و زهره در مهرویلای کرج
امیر صادقی

تزئین دیوار بالای تلویزیون با کاغذ دیواری

رنگ  و کاغذ دیواری از ساده ترین و البته پر طرفدارترین روش ها برای تزیین دیوار بالای تلویزیون است. برای این کار شما باید به مدل کاغذ دیواری پشت تلویزیون و همچنین رنگ آن توجه زیادی داشته باشید. نحوه صحیح انتخاب کاغذ دیواری بسیار مهم است زیرا همان قدر که فضای اطراف تلویزیون شما را زیبا می کند، به همان اندازه نیز می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

مطالب بیشتر: بهترین برند تلویزیون، 15 مدل پرفروش + قیمت

امیر صادقی
عکاسی خانه ی نوردیک
امیر صادقی

 

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کناف

به طور کلی نکته ای که در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون اهمیت دارد، حفظ سادگی و پرهیز از شلوغ شدن زیاد است. زیرا اگر هدف اصلی را دیدن تلویزیون و لذت بردن از برنامه های آن بدانیم، هر عنصر اضافی تمرکز را از بین برده و مانع از عملکرد خوب می شود. کناف هم یکی از راهکارها برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون محسوب می شود که می توانید طرح ها و فرم ها را با تنوع بالا انتخاب و اجرا نمایید.

مطالب بیشتر: وسایل تزئینی کنار تلویزیون، تماشای یک صحنه خوش آب و رنگ!

امیر صادقی
عکاسی خانه ی خانم حاجیان در تهران
امیر صادقی

تزئین دیوار پشت تلویزیون با اکسسوری

اگر هیچ یک از راهکار های ذکر شده در دکوراسیون دیوار پشت تلوزیون برایتان مقدور نبود و شرایط این تغییرات را نداشتید مستأصل نشوید. از ساده ترین اکسسوری هایی که در منزل دارید استفاده کنید، با زدن یک شلف و قرار دادن مجسمه، گلدان و یا اشیاء دکوراتیو روی آن تنوع  را احساس کنید. 

 کلام آخر : همیشه بر این باور بوده و هستم که تغییر نیازمند صرف هزینه های زیاد و رقم های بالا نیست. به خصوص در بحث دکوراسیون و طراحی داخلی می توان با مشاهده عکس ها و پروژه های خوب و با کیفیت، به ایده هایی دست یافت که مطمئنا با خلاقیت خود شما کامل و بهتر خواهد شد. امیدوارم نمونه های گفته شده شما را به طرح مورد نظر خود برساند.

مطالب پیشنهادی: 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه