6 وسیله دکوراسیونی که هیچوقت دمده و قدیمی نمیشه!

6 وسیله دکوراسیونی که هیچوقت دمده و قدیمی نمیشه!

یکی از دغدغه های همیشگی صاحبخانه ها و افرادی که به دنبال خریدن وسایل برای دکوراسیون منزل یا محل کارشان هستند این است که در دنیای معماری «مد» جایگاه ویژه ای دارد. به همین دلیل است که یک وسیله ممکن است در یک دوره زمانی بازارش حسابی داغ باشد اما پس از مدت کوتاهی از چشم بیفتد و اصطلاحا دمده شود. در این مطلب شما را با 6 مورد از عناصر دکوراسیون آشنا می کنیم که با خریدن ان ها دیگر نیاز به تعویض سالانه ندارید و می توانید تا مدتها از حضورشان در فضای چیدمان خانه لذت ببرید. با ما باشید.

فیلم نت

مبل کوسنی

یکی از مبل ها یا نشیمنگاه های همه کاره! مبلی که ظاهری شبیه به کوسن دارند و می توانید در فضای دکوراسیون حسابی از آن ها کار بکشید! از مبل کوسنی می توانید بعنوان نشیمن استفاده کنید و یا زمانی که روی مبل خانه لم داده اید با قرار دادن پاهایتان بر روی این مبل کوچک ریلکس کنید. این کوسن ها جای کمی را در فضای منزل اشغال می کنند و در رنگ ها و نقوش متنوع مطابق با هر نوع سلیقه ای نیز طراحی شده اند.

کاغذ دیواری های ساده

این روزها کاغذ دیواری ها به خوبی توانسته اند جای رنگ آمیزی را در دیزاین دیوارها بگیرند. اگر شما هم برای انتخاب کاغذ دیواری به بازار رفته باشید مطمئنا در میان انبوهی از آلبوم های رنگ به رنگ و متنوع غرق شده اید به گونه ای که دقیقا نمی دانید کدام مدل به منزلتان بیشتر می آید؟ از طرفی این نگرانی را هم دارید که شاید کاغذ دیواری انتخابیتان پس از مدتی چشمتان را خسته کند و دلتان را بزند. اما از آنجایی که کاغذ دیواری از آن مدل وسیله ها نیست که هرسال آن را تعویض کنید باید به سراغ رنگ ها و طرح های مطمئن تری از آن بروید. معمولا الگوهای ساده کاغذ دیواری در رنگ های خنثی مکمل های خوبی برای زیبایی بخشی به فضای دکوراسیون هستند. طرح های کلاسیک و شلوغ با گل های درشت یا نقش های منظره ممکن است پس از مدتی دمده شوند و چشمتان را خسته کنند. حتی ممکن است تصمیم بگیرید وسایل خانه را نونوار کنید و آن وقت وسایل جدید با کاغذ دیواری قدیمی هماهنگ نباشند. حسن بزرگ کاغذ دیواری های خلوت و ساده این است که با همه نوع دکوراسیونی ست می شوند و سالها قابل استفاده هستند.

طرح های قدیمی و نوستالژیک

همانطور که از نام آن پیداست این وسایل خودشان در ماهیت قدیمی هستند، اما به دلیل نوستالژیک، خاطره انگیز بودن و حس خوبی که منتقل می کنند سالهاست که در چیدمان خانه ها استفاده می شوند. مثلا تابلوهای دستبافت با طرح چشم اندازها و مناظر زیبا همیشه در دکوراسیون جایگاه ویژه ای دارند.

عناصر طبیعی در دکوراسیون

حس دل انگیز حضور در طبیعت با استفاده از ترفندهای دکوراسیونی مقوله ای است که این روزها بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای مثال استفاده از متریال چوب یا سنگ در دکوراتیوهای خانه مانند مجسمه های سنگی، تابلوهای چوبی دیواری، کفپوش سنگی و … می توانند انرژی مثبتی در فضا به جریان بیندازند. این را فراموش نکنید که «طبیعت» هیچگاه از مدطراحی نمی افتد.

آینه های خورشیدی

آینه جزء تفکیک ناپذیر دکوراسیون است. آینه های دیواری به قدری در طرح و مدل متنوع و وسوسه انگیز هستند که انتخاب کردن یکی از آن ها برای دکوراسیون می تواند جالش برانگیز به نظر بیاید. در این میان آینه های خورشیدی در یک دوره زمانی پرطرفدار شدند و پس از آن دیگر هرگز از مد نیفتادند. این مدل آینه هم می تواند زینت بخش دکوراسیون های مدرن باشد و هم در سبک های سنتی یا کلاسیک جذابیت فوق العاده ای به چهره خانه ببخشد.

برچسب های دیواری

معمولا افرادی که دل خوشی از کاغذ دیواری ندارند و همچنین با رنگ آمیزی ساده دیوارها هم ارتباط نمی گیرند به سمت خرید برچسب های دیواری در طراحی داخلی می روند. این برچسب ها در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود هستند و می توانند در فضای اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و هر بخشی از خانه که زیباسازی آن برایتان مهم است به کار بروند.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه