7 راه‌حل‌ خانگی برای پاک کردن پارچه چسبیده به کف اتو

7 راه‌حل‌ خانگی برای پاک کردن پارچه چسبیده به کف اتو

به قلم: نرگس مهردادیان

7 راه‌حل‌ خانگی برای پاک کردن کف اتو

راه‌حل‌های گوناگون اما ساده‌ای برای پاک کردن کف اتو وجود دارد که با آن‌ها می‌توان به راحتی کثیفی و لکه‌های پارچه چسبیده را از کف اتو پاک کرد. در این روش‌ها مواد و وسایلی به کار می‌رود که در هر خانه‌ای وجود دارد. مواردی مانند نمک، خمیردندان و سرکه! در این مطلب با جزئیات این روش‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

تابلو فرش ریحان

برای آشنایی با راه‌حل‌های ساده و خانگی تمیز کردن پارچه چسبیده به اتو، با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید.

روش های پاک کردن کف اتو

1-     پاک کردن کف اتو با سرکه سفید

سرکه سفید، این محلول مفید جادویی را با کمی آب رقیق کنید و یک دستمال یا حوله تمیز را در آن بخیسانید. این دستمال، لکه‌های پارچه چسبیده به اتو را بدون آسیب به دستگاه، از بین خواهد برد. البته برخی از لکه‌های قوی یا قدیمی در برابر این محلول مقاومت می‌کنند. نگران نباشید، برای رفع این لکه‌ها، بین 15 تا 20 دقیقه، دستمال یا حوله‌ آغشته به سرکه را روی صفحه اتو قرار دهید. بعد آن را با یک دستمال دیگر پاک کنید تا لکه‌ کاملا محو شود.

2-    تمیز کردن کف اتو خمیردندان

مقداری از خمیردندان را روی سطح اتو پخش کرده و به خوبی سطح آن را پوشش دهید. پس از مدت کوتاهی با کمک یک پارچه نم‌دار، کف اتو را از خمیردندان به خوبی پاک کنید تا هیچ ردی باقی نماند. مراقب باشید تا زمانی که اتو کاملا خشک نشده، آن را به برق نزنید و از آن استفاده نکنید!

3-   پاک کردن سطح کف اتو نمک

این ماده معدنی از گذشته‌های دور برای بسیاری از مشکلات از نمک استفاده می‌شد. هنوز هم با کاربردهای جالبش می‌تواند ما را شگفت‌زده کند. کافی است مقداری از آن را روی یک پارچه نخی تمیز بریزید و اتو را با درجه بالا روی آن بکشید. این کار را تا زمان پاک شدن کامل لکه‌ها ادامه دهید.

4-    پاک کردن کف اتو پد لاک پاک‌کن

شاید تعجب کنید اما استون یا پدهای لاک پاک‌کن می‌توانند پارچه چسبیده به کف اتو را به راحتی تمیز کنند. با کشیدن این پدها روی کثیفی‌های سطح کف اتو، آن‌ها را تمیز کنید و به زیبایی برق بیاندازید.

5-    ترکیب آب و مایع ‌ظرفشویی برای پاک کردن کف اتو

یک اسفنج را به محلول ساده آب و مایع‌ ظرفشویی آغشته کنید و روی سطح اتو بکشید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا اثرات سوختگی پارچه، کاملا از روی اتو پاک شود. سپس سطح اتو را با یک پارچه یا حوله تمیز، خشک کنید.

6-    پاک کردن کف اتو با یخ و چاقوی پلاستیکی

به محض این که متوجه سوختگی و کثیفی کف اتو شدید، اتو را از برق بکشید و یک تکه یخ آماده کنید. یخ را روی سوختگی قرار دهید تا کثیفی‌ها سریع و کامل خشک شده و بدون کثیف‌کاری و به تمیزترین شکل ممکن، پاک شوند. پس از سرد شدن، با یک چاقوی پلاستیکی محکم، به آرامی کف اتو را بتراشید، تا زمانی که کاملا تمیز شود. البته اگر لکه و کثیفی قدیمی و سفت شده باشد، بدون یخ گذاشتن، کف اتو با چاقوی پلاستیکی پاک کنید.

7-    اتو کردن روزنامه با مقداری نمک

یکی از مشهورترین روش‌های پاک کردن کف اتو همین است! برای این کار روی یک صفحه روزنامه یک یا دو قاشق غذاخوری نمک بریزید. اتو را روشن کنید، سپس آن را روی بالاترین درجه قرار دهید و صبر کنید تا کاملا داغ و آماده شود.

پاک کردن کثیفی کف اتو

با راهکارهای زیر می‌توانید از کثیف شدن کف اتو جلوگیری کنید:

  • در مخزن اتو به جای آب لوله‌کشی، آب مقطر یا آب جوشیده بریزید تا از رسوب گرفتن اتو جلوگیری ‌شود.
  • هر چند وقت یک‌بار پس از پایان اتوکاری، بگذارید دستگاه خنک شود. سپس یک گوش‌ پاک‌کن را به محلول آب و مایع ظرفشویی آغشته کرده و داخل حفره‌های بخار کف اتو بکشید تا از رسوب گرفتن حفره‌ها جلوگیری شود.

کاربردهای خانگی، کاربردی و آسان تمیز کردن کف اتو

و در آخر

در این مطلب با کاربردهای خانگی، کاربردی و آسان تمیز کردن کف اتو آشنا شدید. قبل از استفاده از این کاربردها توجه داشته باشید هرگز از اجسام فلزی، تیز و سخت برای پاک کردن پارچه چسبیده به اتو استفاده نکنید. چراکه به دستگاه شما صدمه وارد خواهد کرد.

برای آشنایی با دیگر ترفندهای خانه‌داری کاربردی مطلب این 10 ماده غذایی را هرگز داخل مخلوط‌کن نریزید! را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه