7 مقصد ناشناخته و جذاب برای سفر نوروزی

7 مقصد ناشناخته و جذاب برای سفر نوروزی

به قلم: سمانه زارعی

اسفند ماه بهترین زمان برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی است. احتمالا شهرها و فضاهای مختلفی در انتخاب مقصد برای سفرهای نوروزی به ذهنتان رسیده است. اما در این مطلب قرار است با مقصدهای ناشناخته ای آشنا شوید که می تواند برایتان جذاب باشد. برای معرفی چند مقصد ناشناخته و جذاب برای سفر نوروزی با ما همراه باشید.

نوژا دیزاین

 

کی پلاس
تالاب شادگان
تالاب شادگان در استان خوزستان

1.تالاب شادگان

شادگان بزرگترین تالاب ایران است که در استان خوزستان قرار دارد. این تالاب در کنار روستای صراخیه قرار گرفته است. احتمالا با دیدن قایق های پارویی در این تالاب یاد شهر ونیز می افتید، زیرا در ابتدا این تصور وجود دارد که خانه ها کاملا در آب قرار دارند و اتصالی به خشکی ندارند. در چند سال اخیر، این تالاب در معرض آسیب های محیط زیستی قرار گرفته است و نیاز به توجه بیشتری دارد.

 

روستای ماخونیک
روستای ماخونیک در خراسان جنوبی

2.روستای ماخونیک

اگر به دنبال مقصدی خاص و جذاب برای بازدید در ایام عید هستید؛ روستای ماخونیک که به روستای آدم کوتوله ها معروف است انتخاب خوبی است. این روستای شگفت انگیز در بیرجند (خراسان جنوبی) قرار دارد. قد مردم این روستا کوتاه است و خانه های این روستا دیوارهایی قطور و سقفی کوتاه دارند.

 

قلعه بابک
قلعه بابک در استان کرمان

3.قلعه بابک

قلعه ای بزرگ و نظامی که در 50 کیلومتری شهر اهر آذربایجان شرقی در منطقه کلیبر روی کوه بلندی قرار گرفته است. این بنای تاریخی حدود هزار و دویست سال قدمت دارد و بخش های زیادی از آن از بین رفته است. اگر اهل کوهپیمایی هستید، این مقصد جذاب و بکر به درد شما می خورد.

 

آبشار نوژیان
آبشار نوژیان در استان لرستان

4.آبشار نوژیان

یکی از آبشارهای مهم استان لرستان، آبشار نوژیان است. این آبشار زیبا در 38 کیلومتری جاده ی کمربندی خرم آباد قرار دارد. اگر به دنبال یک جاذبه ی طبیعی و بکر هستید؛ این آبشار 95 متری برایتان جذاب خواهد بود.

 

پارک ملی کویر
پارک ملی کویر

5.پارک ملی کویر

پارک ملی کویر در گرمسار سمنان منطقه ای زیبا و بکر است که جاذبه هایی طبیعی و تاریخی در خود دارد. این منطقه مانند یک نمایشگاه طبیعی از جانوران و گیاهان خاص منطقه است. و بازدید از آن نیازمند راهنمای محلی است. در نتیجه بهتر است با تور به این منطقه سفر کنید.

 

معبد مهر ورجوی
معبد مهر ورجوی در مراغه

6.معبد مهر ورجوی

یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی استان آذربایجان شرقی است که در شش کیلومتری مراغه و در روستای ورجوی قرار گرفته است. معبد مهر ورجوی فضایی زیرزمینی به صورت دست کند و در زیر زمین حفر شده است. معبد مهر محلی برای نیایش مهرپرستان بوده است.

 

قلعه حسن صباح
قلعه حسن صباح در الموت

7.قلعه حسن صباح

قلعه حسن صباح در شمال شرق روستای گازرخان منطقه الموت شرقی در استان قزوین قرار گرفته است. این قلعه مربوط به دوره سلجوقیان است که حسن صباح، بنیانگذار دولت اسمیاعیلیه است. برای بازدید از قلعه بعد از رسیدن به روستا، باید 45 دقیقه کوهپیمایی کنید.

کلام آخر:
بازدید از فضاهای ناشناخته برای اغلب افراد جذاب است. موضوع مهم در دیدن فضاهای بکر و جذاب دسترسی آنها و امکاناتی است که مسیر و اقامت در آن را برای شما راحت تر می کند. قبل از رفتن به هریک از این مقصدهای ناشناخته و جذاب؛ همه شرایط سفر و اقامت را در نظر بگیرید تا به مشکل بر نخورید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه