معماری سلطنتی‌ترین بنای دنیا در روسیه! + عکس

معماری سلطنتی‌ترین بنای دنیا در روسیه! + عکس

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

نام کاخ کرملین را هم در مباحث سیاسی کشور روسیه می‌شنویم و هم در زمینه گردشگری و هم در خواندن تاریخ روسیه دیده می‌شود. کاخی بزرگ و زیبا که معماری بی نظیر آن توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند. در این مطلب با معماری کاخ کرملین آشنا شوید.

کی پلاس

درباره‌ی کاخ کرملین

کاخ بزرگ و زیبای کرملین از سال 1938 تا 1949 میلادی در زمان تزار نیکلای اول طراحی ساخته شد و در طول تاریخ فراز و نشیب زیادی داشته است. این کاخ را گروهی از معماران روسی و ایتالیایی و به سرپرستی کنستانتین‌تون در مسکو طراحی و اجرا کردند. این کاخ 25000 مترمربع مساحت دارد و در شرق میدان سرخ مسکو و غرب رودخانه مسکوا قرار گرفته است. در گذشته مجموعه کرملین محل اقامت تزارهای روسیه بوده است و در حال حاضر هم این کاخ محل استقرار دولت روسیه و همچنین محل اقامت رئیس جمهور روسیه است.

مطلب پیشنهادی: معماری عجیب‌ترین ساختمان‌های زمان شوروی!

 

فضاهای کاخ کرملین

ابعاد این کاخ 125 متر در 47 متر است. کاخ بزرگ کرملین؛ چهار قصر، چهار کلیسا و چهار برج و حدود 700 اتاق دارد. این اتاق‌ها شامل؛ اتاق میهمان، اتاق کارکنان اداری، اتاق کارکنان فنی، اتاق کارمندان، تاسیسات، آشپزها، اتاق شخصیت‌های مهم و شاهزادگان و کابینه دولت است. این کاخ شامل چهار تالار؛ گئورگوفسکی، الکساندروفسکی، ولادیمیرسکی، آندریوفسکی، یکاترینسکی است. همچنین برج‌های؛ اسپاسکایا، نیکولسکایا، ترویتسکایا از بخش‌های دیگر این کاخ هستند.

مطلب پیشنهادی: معماری کاخ سفید، عمارتی که محل اقامت 45 رئیس جمهور بود!

معماری کاخ کرملین روسیه

از دور معماری سلطنتی و مجلل کاخ خودنمایی می‌کند. این کاخ روی یک تپه ساخته شده است و دور تا دور کاخ کرملین دیواری قرمز رنگ کشیده شده است. گنبدهای طلایی قصرها و کلیساها اجزای دیگری است که از بیرون دیده می‌شوند. کاخ کرملین مسکو به سبک معماری سلطنتی رومی ساخته شده است. رنگ‌های طلایی و سبز در نمای خارجی ساختمان خودنمایی می‌کند و این رنگ‌ها در بخش‌هایی از فضای داخلی آن هم به کار رفته است تا حسی از شکوه و تجمل یک کاخ را القا کند. ساختمان کاخ از بیرون به شکل سه طبقه دیده می‌شود در حالی که واقعا دو طبقه است، و طبقه دوم دارای دو ردیف پنجره است. تالارهای بزرگ با سقف بلند، لوسترهای بزرگ و مجلل، رنگ‌های زرشکی، سبز و طلایی در طراحی فضای داخلی از ویژگی‌های دکوراسیون کاملا سلطنتی و مجلل این کاخ است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه