گشت مجازی در هتل ماریوت آتلانتا

گشت مجازی در هتل ماریوت آتلانتا

به قلم: سمانه زارعی
هتل ماریوت آتلانتا
هتل ماریوت آتلانتا

شهرهای پر از برج و ساختمان‌های بلند شهرهای آمریکایی برای هر کسی خیره کننده است. برج‌هایی که تصور ارتفاع آنها هم هیجان انگیز است. یکی از این ساختمان‌ها هتل ماریوت است.  از جمله برج‌هایی که جارن پورتمن آن را طراحی کرد. در مطالب قبلی پروژه‌های برجسته معماری، ساختمان‌های خاص زیادی را معرفی کرده‌ایم؛ اینبار گشتی مجازی در هتل ماریوت می‌زنیم.

هتل‌های زنجیره‌ای ماریوت

ماریوت نام مجموعه‌ای از هتل‌های زنجیره‌ای هستند که در شهر و کشورهای مختلف ساخته شده‌اند. ساختمان این هتل‌ها به زیباترین شکل طراحی شده‌اند و خدمات کاملی به مسافران ارائه می‌دهند. یکی از این هتل‌ها در آتلانتای آمریکا قرار دارد. هتل ماریوت آتلانتا، چهاردهمین برج‌ بزرگ این شهر در منطقه‌ی peachtree را تشکیل می‌دهد.

کارانا دکور

طراحی هتل ماریوت آتلانتا

این هتل 50 طبقه، در سال 1985 ساخته شد. معمار آن جان پورتمن است. جان پورتمن معمار آمریکایی است که با طراحی ساختمان‌های تجاری شناخته می‌شود. جان پورتمن در طرح‌هایش از آتریوم استفاده زیادی می‌کند. آتریم فضای خالی و بزرگ شبیه حیاط خلوت در داخل ساختمان است که نور و هوای لازم را به فضای داخلی ساختمان می‌رساند. یکی از ویژگی‌های مهم در معماری هتل ماریوت آتلانتا، طراحی آتریومی با ارتفاع 50 طبقه است. و این ویژگی فضای داخل آن را خاص و جذاب کرده است.

ویژگی‌های هتل ماریوت آتلانتا

از بیرون، ساختمان هتل ماریوت یک برج مستطیل شکل است که در قسمت پایینی آن برجستگی وجود دارد. به دلیل فرم این ساختمان، آن را به نام ساختمان کوکاکولا و یا ساختمان باردار هم می‌شناسند! هتل ماریوت تا سال 1990 که برج العرب در دبی ساخته شد؛ بزرگترین آتریوم در جهان را داشت.

این هتل چهار ستاره، 1663 اتاق دارد. طراحی هتل طوری انجام شده است که فعالیت‌های عمومی در تراس‌های مخصوصی صورت بگیرد. هتل ماریوت دارای یک سالن نمایش، سالن کنفرانس و دو سالن رقص است. همچنین با استفاده از گیاهان، درختان و فواره‌های آب، فضای پارک مانندی در آن ایجاد شده است. فضای لابی این هتل با استفاده از پل‌هایی به فضاهای دیگر این منطقه وصل می‌شود.

از ورودی تا آتریم 50 طبقه در هتل ماریوت

نمای اتاق های هتل از بیرون
نمای اتاق های هتل از بیرون

 

ورودی هتل ماریوت
ورودی هتل ماریوت

 

نمای ساختمان از طبقات پایین
نمای ساختمان از طبقات پایین

 

آتریم فضای داخل ساختمان
آتریم فضای داخل ساختمان

 

طبقات هتل ماریوت
طبقات هتل ماریوت

 

فضای تراس عمومی داخل ساختمان
فضای تراس عمومی داخل ساختمان

 

بخش داخلی ساختمان هتل ماریوت
بخش داخلی ساختمان هتل ماریوت

 

آتریوم هتل ماریوت
آتریوم هتل ماریوت

کلام آخر:

هتل ماریوت آتلانتا، یکی از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای ماریوت است که در منطقه  peachtree آتلانتا قرار دارد. در این مطلب راجع به معماری این هتل گفتیم و گشتی مجازی در فضای داخل آن زدیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه