خانه‌ای آجری که رمان غرور و تعصب در آن نوشته شد!

خانه‌ای آجری که رمان غرور و تعصب در آن نوشته شد!

به قلم: سمانه زارعی
خانه جین استین
خانه جین استین

اگر اهل ادبیات و کتابخوانی باشید؛ اسم رمان غرور و تعصب را شنیده‌اید. جین استین نویسنده‌ی این کتاب است. نویسنده‌ای که در قرن هجدم و نوزدهم در خانه‌ای در یک روستای کوچک زندگی می‌کرد. این خانه امروز تبدیل به یک موزه برای علاقه‌مندان شده است. در این مطلب به معرفی خانه موزه جین استین پرداخته‌ایم.

 

مبلمان اداری ارگو

خانه موزه جین استین کجاست؟

خانه‌ای دو طبقه که آجرهای قرمز نمای ساختمان، توجه را به خود جلب می‌کند. خانه موزه جین استین یک موزه کوچک است که در روستای چاوتون در نزدیکی همپشایر انگلستان قرار دارد. جین استین هشت سال آخر عمر خود را در این خانه گذراند. گفته می‌شود، جین شش اثر خود از جمله؛ عقل و احساس، غرور و تعصب و اِما را در این خانه نوشته است. در ادامه تصاویری از خانه جین استین را می‌بینید.

 

اتاق خواب ساده خانم نویسنده
اتاق خواب ساده خانم نویسنده

یکی از بخش‌های این خانه، اتاق خواب جین است. یک تخت یک نفره ساده در گوشه‌ای از آن و در کنار پنجره قرار دارد.

 

آشپزخانه کوچک و ساده خانه جین
آشپزخانه کوچک و ساده خانه جین

آشپزخانه‌ی جذابی که قسمت اجاق آجری آن مهمترین بخش آن را تشکیل می‌دهد. در کنار آن فضایی برای قرار دادن ظروف وجود دارد. این آشپزخانه ویژگی‌هایی از معماری قرن هفدهم انگلیس را به نمایش می‌گذارد.

 

فضای نهارخوری خانه جین استین
فضای نهارخوری خانه جین استین

جین به همراه مادر و خواهرش در این فضا غذا می‌خوردند. فضایی ساده و دلنشین که با پنجره و شومینه تزئین شده است. در گوشه‌ای از فضای غذاخوری، یک گنجه یا کمد دیواری قرار گرفته است. این فضا در اتاق‌های دیگر هم دیده می‌شود و جایی برای قرار دادن وسایل است.

 

میز و صندلی کوچک برای نوشتن
میز و صندلی کوچک برای نوشتن

احتمالا شما هم موافق هستید که مهم‌ترین وسیله یک نویسنده، میز و صندلی است که جین استین روی آن داستان‌های بزرگ خود را نوشته است. میز و صندلی کوچکی که به اندازه قرار دادن تعدادی برگه جا دارد. دیدن این میز و صندلی حس حضور نویسنده در فضا را ایجاد می‌کند.

کلام آخر:

با دیدن تعدادی از تصاویر خانه جین استین، گشتی در این موزه زدیم. این خانه که جین استین هشت سال آخر عمر خود را در آن گذرانده است، امروزه تبدیل به موزه اشیا این خانواده شده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه