بهترین نوع درب اتاق خواب، یک انتخاب لوکس

بهترین نوع درب اتاق خواب، یک انتخاب لوکس

به قلم: سمانه زارعی

درب اتاق خواب شما در طراحی داخلی منزلتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع همین اهمیت بالا بحث انتخاب بهترین نوع درب اتاق خواب را به یک موضوع اساسی برای کاربران تبدیل می‌کند. بهره‌گیری از درب‌های مجلل و لوکس یک گزینه عالی به منظور بهبود زیبایی‌شناسی اتاق خواب و همچنین طراحی داخلی منزل شما است.

مبلمان اداری راحتیران

امروزه شما می‌توانید چنین درب‌هایی را در طرح و ابعاد گوناگون خریداری کنید. درب‌های لوکس اتاق خواب از نظر ساختار نیز با یک‌دیگر متفاوت هستند و همین امر بر جذابیت کلی آن‌ها می‌افزاید. سی دُر به عنوان مهم‌ترین عرضه‌کننده انواع درب‌های لوکس اتاق خواب در ایران شناخته می‌شود.

انواع مدلهای درب اتاق خواب لوکس

به منظور انتخاب بهترین نوع درب اتاق خواب باید با انواع گوناگون این محصولات آشنایی کاملی پیدا کنید. به طور کلی می‌‌توان بیان کرد درب‌های لوکس مخصوص اتاق خواب بر اساس طراحی خود دسته‌بندی می‌شوند. در حال حاضر شاهد عرضه سه مدل اصلی از این درب‌ها هستیم:

  • درب‌‌های کلاسیک

درب‌های کلاسیک را می‌توان درب‌هایی دانست که در طراحی آن‌ها از اصول هنر کلاسیک تبعیت می‌شود. این درب‌ها یک انتخاب عالی برای منازلی هستند که به طور عمومی دارای طراحی کلاسیک هستند.

  • دربهای مدرن

طراحی درب‌های مدرن را می‌توان در نقطه مقابل درب‌های کلاسیک قرار داد. اگرچه در طرح‌های کلاسیک توجه به جزئیات بسیار بالا است، اما درب‌های مدرن تا حد امکان به شکل مینیمال ساخته می‌شوند. مینیمال بودن چنین درب‌هایی در منازل دارای این نوع دکوراسیون جذابیت محیط را دو چندان می‌کند. درب‌های مدرن عموماً از رنگ‌های خنثی یا پاستل بهره می‌برند. درب اتاق خواب سفید نیز در همین دسته قرار می‌گیرد.

  • دربهای معاصر

درب‌های معاصر را می‌‌توان نقطه تلاقی درب‌های مدرن و درب‌های کلاسیک دانست. این درب‌ها برای بخش عظیمی از منازل عالی خواهند بود؛ زیرا طراحی آن‌ها به شکل ملایم‌تری صورت گرفته است. مدل درب فریم لس در این رده جای دارد.

 

اگر به دنبال بهترین نوع درب اتاق خواب برای منزل خود هستید، باید از بین سه گزینه فوق یکی را انتخاب کنید. مهم‌ترین عامل در انتخاب هر یک از محصولات مذکور را می‌‌توان طراحی داخلی و دکوراسیون کلی منزل دانست؛ زیرا درب اتاق خواب عملاً با توجه به همین موضوع خریداری می‌شود.

مواد مورد استفاده در دربهای اتاق خواب لوکس

بهره‌گیری از مواد مناسب به منظور ساخت درب‌های لوکس منجر به آن شده است تا این درب‌ها از نظر سازگاری با محیط زیست نیز در سطح خوبی قرار بگیرند. در ساخت درب‌های لوکس مخصوص اتاق خواب شاهد به کارگیری موادی همچون چوب و شیشه هستیم. چوبی که در این نوع از درب‌ها به کار می‌رود باید از کیفیت خارق‌العاده‌ای برخوردار باشد؛ به همین جهت عموماً از چوب‌های خاصی همچون چوب گردو، راش و یا بلوط کمک گرفته می‌شود. این سه مورد می‌توانند به خوبی نیازهای شما را در زمینه تهیه درب‌های لوکس برطرف کنند.

استفاده از شیشه در کنار این نوع چوب‌ها هم بر زیبایی درب مي‌افزاید و هم منجر به افزایش جلوه آن خواهد شد. علاوه بر موارد گفته شده، ممکن است در برخی از شرایط شاهد بهره‌گیری از چرم روی روکش درب‌های لوکس باشیم. امروزه به منظور کاهش اثرات محیط زیستی درب‌های لوکس از چرم طبیعی استفاده نمی‌‌شود و چرم‌های مصنوعی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند.

درب‌های موسوم به درب پلی وود که با ترکیب کردن چوب و نوع خاصی از پلاستیک ساخته می‌شوند نیز گزینه بسیار خوبی جهت کاهش اثرات محیط‌زیستی به شمار می‌روند. این درب‌ها مقاومت بالایی دارند. چهارچوب درب اتاق خواب نیز می‌تواند از فلز و یا حتی چوب ساخته شود. شرکت سی دُر در زمینه تولید این نوع درب‌ها فعالیت می‌کند.

 

طراحی و نقشآمدی دربهای اتاق خواب لوکس

همان‌طور که در بخش‌های پیشین گفته شد، در زمان انتخاب بهترین نوع درب اتاق خواب، طراحی باید به عنوان یک اولویت اساسی در نظر گرفته شود. این طراحی درب است که به آن جان می‌دهد و موجب جلب نظر افراد خواهد شد. حتی اگر درب باکیفیتی را خریداری کنید که طراحی مناسبی ندارد، قاعدتاً به هدف خود جهت افزایش جلال و شکوه اتاق خوابتان نمی‌رسید. حتی لازم است به نوع دستگیره درب اتاق خواب نیز دقت شود.

طراحی یک درب اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که در همان نگاه اول چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود خیره کند. درب‌های لوکس دقیقاً روی همین موضوع تمرکز دارند و به همین دلیل تعداد زیادی از کاربران فقط آن‌ها را به عنوان انتخاب اصلی خود در نظر می‌گیرند. طراحی درب‌های لوکس متأثر از چندین پارامتر گوناگون است. یکی از این عوامل، کنده‌کاری‌هایی خاصی است که روی بدنه درب صورت می‌گیرد. هرچه دقت این کنده‌کاری‌ها بیشتر باشد و سطح گسترد‌ه‌تری را پوشش دهند، می‌توان بیان کرد که آن درب ظرافت بالاتری دارد.

علاوه بر کنده‌کاری، وجود پنل‌های مختلف در درب نیز عامل مهم دیگری روی طراحی کلی محصول است. این موضوع نیز در زمان انتخاب بهترین نوع درب اتاق خواب باید به طور کامل مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان از بین درب‌های گوناگون، بهترین گزینه موجود را خریداری کرد. پنل‌هایی که روی درب قرار می‌گیرند می‌توانند اندازه و حتی طراحی مختص به خود را داشته باشند.

در کنار این موارد نمی‌توان از درب اتاق خواب شیشه خور چشم‌پوشی کرد. درج‌های شیشه‌‌ای موجود در این درب‌ها نیز همانند پنل‌ها در طراحی‌های گوناگون به هم متصل می‌شوند و منجر به افزایش جذابیت کلی محصول خواهند شد. استفاده صحیح و به جا از درج‌های شیشه‌ای بسیار مهم است؛ زیرا زیاده‌روی در این امر از جذابیت کلی درب اتاق خواب لوکس می‌کاهد.

 

بهترین دربها برای اتاق خواب شما

اهمیت استفاده از درب‌های مجلل در اتاق خواب را نمی‌توان دست کم گرفت. شما عزیزان باید با بررسی گزینه‌های مختلفی که در پیش رویتان قرار دارد، دربی را برگزینید که با سبک و علاقه مدنظرتان همخوانی داشته باشد تا بتوانید از آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری مناسب بهره ببرید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب بهترین نوع درب اتاق خواب می‌توانید از صفحه مربوط به محصولات شرکت سی دُر دیدن کنید. مشتاق دریافت نظرهای شما عزیزان در رابطه با این موضوع هستیم و از شما به دلیل تلاش جهت بهبود طراحی فضای اتاق خواب مجلل‌تان تشکر می‌‌کنیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه