جای موبایل تو خونه کجاست؟

جای موبایل تو خونه کجاست؟

به قلم: سمانه زارعی

یکی از آسیب‌های تکنولوژی و گوشی‌های موبایل، اشعه‌های حاصل از آنهاست. استفاده از گوشی موبایل ناگزیر است. ولی ما می‌توانیم با انجام برخی از کارها؛ از اثرات مضر آن جلوگیری کنیم. در این مطلب بخوانید که بهتر است گوشی موبایل خود را کجاها قرار ندهید.

 

قالیشویی ادیب

هنگام خواب؛ گوشی را از خود دور کنید.

یکی از بدترین جاهایی که گوشی موبایل می‌تواند قرار داشته باشد؛ نزدیک سر و یا بدنتان هنگام خواب است. سعی کنید تا یک ساعت قبل از خواب موباید را در فاصله دوری از خود بگذارید. برای صبح خواب نمانید از ساعت‌های زنگدار استفاده کنید.

 

گوشی را از کودکان دور کنید.

سعی کنید موبایل را از کودک دور نگه دارید. وقتی بیرون از خانه هستید؛ موبایل را در کالسکه کودک نگذارید. در خانه؛ محل قرارگیری موبایل دور از محل خواب کودک باشد.

 

یک جای موبایل تهیه کنید.

برای اینکه عادت کنید تا گوشی را هرجای قرار ندهید، یک جای مخصوص برای آن داشته باشید. موبایل یکی از وسایل آلوده است. در نتیجه در جاهایی که امکان انتقال آلودگی‌ها وجود دارد؛ مثل روی اپن آشپزخانه، روی میز غذاخوری و… آنرا نگذارید.

 

استفاده از گیاهان برای کاهش اثرات مضر موبایل

کارشناسان معتقدند بعضی از گیاهان مانند؛ کاکتوس‌ها، آلوئه‌ورا، سانسوریا و عنکبوتی تاثیرات اشعه موبایل را کاهش می‌دهند. می‌توانید جای موبایل خود را در کنار این گلدان‌ها قرار دهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه