گیاه آپارتمانی تیغ دار؛ مراقب دست خود باشید!

گیاه آپارتمانی تیغ دار؛ مراقب دست خود باشید!

به قلم: سمانه زارعی

گیاهان آپارتمانی از نظر ویژگی‌های ظاهری تنوع زیادی دارند. از گیاهان کوچک و برگ پهن گرفته تا گیاهان آپارتمانی درختی و یا انواع گیاه آپارتمانی تیغ‌دار که موضوع این مطلب است. چندین نوع گیاه آپارتمانی تیغ‌دار وجود دارد که می‌توانید به راحتی در فروشگاه‌ها آنها را پیدا کنید. در ادامه این گیاهان را معرفی کرده‌ایم.

قالیشویی ادیب

 

گیاه آپارتمانی تیغ‌دار، خشن‌های زیبا!

گیاهان آپارتمانی تیغ‌دار، شاید در نگاه اول به دلیل وجود تیغ‌هایشان، گیاهانی پردردسر به نظر برسند. ولی جالب است بدانید که نگهداری این گونه‌های گیاهی سخت نیست. گیاهان فضای سبز تیغ دار متنوعی وجود دارد ولی در بین گیاهان آپارتمانی انواع گیاه تیغ‌دار کمتر است. فقط اگر در خانه کودک دارید، باید گیاه آپارتمانی تیغ‌دار را از دسترسشان دور نگه دارید. گیاهان آپارتمانی تیغ‌دار اغلب از گونه‌های کاکتوس‌ها هستند.

 

گیاه آپارتمانی تیغ‌دار مرجان

گیاهی زیبا و جذاب با برگ‌های سبز و تخم مرغی شکل است. این گیاه آپارتمانی در تمام طول سال گل می‌دهد ولی در واقع فصل گلدهی آن زمستان است. گیاه مرجان یا مرجان مینیاتوری که نام دیگر آن فرفیون زینتی است، روی ساقه خود تیغ دارد. گل مرجان تیغ‌دار، به دلیل مقامت بالایی که دارد، برای مناطق گرم و خشک مناسب است. نگهداری گل مرجان تیغ‌دار سخت نیست فقط کافی است نیازهای این گل زیبا را بدانید. نو زیاد، آبیاری متوسط و رطوبت کم شرایطی مناسب برای رشد مرجان ایجاد می‌کند. اگر رطوبت بیشتر شود، گل مرجان رشد بیشتری خواهد داشت، برای این کار می‌توانید با سنگریزه برایش جزیره بسازید. این گیاه آپارتمانی تیغ‌دار گل‌های زیبایی به رنگ‌های سفید، قرمز یا صورتی دارد. حواستان باشد؛ شیره سفید رنگ این گیاه سمی است.

 

انواع کاکتوس؛ معروفترین گیاه آپارتمانی تیغ دار

کاکتوس‌ها از معروفترین گیاهان آپارتمانی تیغ‌دار هستند که آنها را در اغلب گل فروشی‌ها پیدا می‌کنید. گونه‌های رایج کاکتوس؛ اپونتیا، اچینوپسیس، اچینوکاکتوس و.. هستند که بدنه‌ای گوشتی دارند و روی آنها پر از تیغ است. کاکتوس‌ها نگهداری آسانی دارند، فقط کافیست آب زیادی به آنها ندهید تا ریشه‌هایشان نپوسد. بهتر است بدانیم که همه خانواده کاکتوس‌ها تیغ ندارند، در مطلب انواع کاکتوس بدون تیغ، با این گیاهان آشنا شوید.

گیاه تیغ دار زیبا؛ نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار از خانواده نخل‌ها نیست ولی به خاطر ظاهر شبیه به نخل خود، جزو گیاهان آپارتمانی شبیه به نخل است. حتی گاهی نخل ماداگاسکار را نوعی کاکتوس (خانواده کاکتاسه) می‌دانند در صورتی که این گیاه آپارتمانی تیغ‌دار از خانواده آپوچیناسه است. نخل ماداگاسکار به شکل درخت رشد می‌کند و روی تنه خود تیغ دارد. بالای تنه این گیاه برگ‌های سبز و کشیده رشد کرده‌اند. هنگام خرید نخل ماداگاسکار به وجود کودکان و حیوانات داخل خانه توجه کنید. در این صورت باید دور از دسترس آنها قرار بگیرد.

 

گیاه آلوئه‌ورا؛ گیاه آپارتمانی تیغ دار با نگهداری ساده

یکی از گیاهان آپارتمانی تیغ دار که نگهداری آسانی دارد، آلوئه‌ورا است. آلوئه‌ورا جزو گیاهان تیغ دار دارویی است که خواص خوراکی، دارویی و زیبای ظاهری آن باعث شده است طرفداران زیادی دارد. این گیاه آپارتمانی مقاوم روی برگ‌های گوشتی تیغ‌هایی دارد که بلند نیستند. آلوئه ورا نور زیاد و غیر مستقیم را دوست دارد

گیاهان آپارتمانی تیغ‌دار در دکوراسیون داخلی مدرن

شکل ظاهری گیاهان آپارتمانی تیغ‌دار، بسیار جذاب است. این گیاهان برای دکوراسیون منزل مدرن مناسب هستند. می‌توانید یک گوشه از خانه را برای قرار دادن چند گلدان کوچک کاکتوس در نظر بگیرید. و یا یک گلدان مرجان تیغ‌دار را در کنار کاناپه نشیمن که نورگیری خوبی دارد قرار دهید.

کلام آخر:

در این مطلب، چند نوع گیاه آپارتمانی تیغ‌دار معرفی کردیم. هنگام خرید این نوع گیاهان حواستان به تیغ‌های آنها باشد. اگر در خانه حیان خانگی یا کودک دارید، گیاه را دور از دسترس آنها قرار دهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه